O CD O 12 ZE Vanleerberghe in vorm bij De Kroo Boere op dreef tegen oude club Van Geyt en Eckel uitgestoten Kerkhove snel klaar in Poitiers KNVB-BEKER HOOFDKLASSER NAAR ALMELO Een delegatie van Hoek was zondag aanwezig bij het duel van Heracles met PSV (3-0-nederlaag). Voorzitter Art van der Staal concludeerde met een lach: „Ze zijn te pakken." a* PAARDENSPORT Cedric Vanleerberghe (Philippine) en zijn paarden staken op de Herfst Jumping De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland in grootse vorm. Drie overwinningen en nog enkele ereplaat sen waren hiervan het bewijs. In de klasse Z reed de Zeeuws-Vlaming in een adembene mende rit met de ruin Cantinero in 33.62 se conden naar de zege. Daarmee stootte hij Bas Knijff uit Oude Tonge (35.42) van de hoogste trede. In de herkansing wist Vanleerberghe met de ruin Quel Reve als enige in beide om lopen de nul vast te houden. In de herkansing van de klasse M was Vanleerberghe met de ruin Lee Cooper de snelste. Voetballer Tom Boere uit Terneuzen was gis teravond trefzeker in de tweede ronde van het KNVB-bekertoernooi. Namens FC Twente kopte de spits in de 28ste minuut uit een hoekschop de bevrijdende r-o raak tegen FC Eindhoven. In de 49ste minuut tekende Boere ook voor de 2-0. Boere speelde vanaf 2014 twee seizoenen voor de Brabantse club, waar hij in vijftig duels twaalf keer tot scoren kwam. Via FC Oss, waar Boere zich met 33 treffers tot topscorer in de Jupiler League kroonde, dwong de Terneuzenaar een transfer af naar Twente. Bij het ter perse gaan van deze krant stond Twente met 3-0 voor. Kijk voor het uiteinde lijke resultaat op www.pzc.nl De Witte De eerste Zeeuwse biljarters die aantraden in de wereldbeker van Frankrijk zijn op de tweede speeldag uitgeschakeld. Sylvia Eckel kende twee gezichten met verliespartijen na een bar slechte eerste partij tegen de Frans man Frédéric Beghin (30-5 verlies) en een sterke tweede partij tegen een andere Frans man, Xavier La Roy (22-30 in 30 beurten). Ro nald van Geyt maakte het in zijn poule uiterst spannend. Hij verloor zijn eerste wedstrijd van de Nederlander Wilco Meusen (30-26) en won van de Oostenrijker Herbert Thuer (30- 27). Thuer won op zijn beurt van Meusen met 30-26. Het moyenne gaf de doorslag in het voordeel van Meusen (0.700). Het 100.000 dollartoernooi van Poitiers zit er al weer op voor Lesley Kerkhove. De 25-jarige Zierikzeese verloor dinsdag in de eerste ronde van de acht jaar jongere Russin Sofya Zhuk. In beide sets viel net het dubbeltje de verkeerde kant op: 7-6 7-5. Ook in het dubbelspel, waarin Kerkhove afgelopen week nog zo succesvol was in Luxemburg, viel meteen het doek. Ze speelde dan ook niet samen met haar vaste partner. Volgende week speelt Kerkhove eve neens in Frankrijk. Dan doet ze mee aan het 25.000 dollartoernooi van Nantes. Hoogerland DS/EMM Halverwege een zin van Jannes Tant over de competitiewedstrijd van Hoek tegen AFC (2-2) liet de Belgische coach zaterdag plots een stilte val len. Hij zag Aaron Verwilligen lang slopen en die had hij de hand nog niet geschud. Met zijn vrije hand tikte hij de controlerende midden velder nog even troostend op zijn schouder. Het leek Verwilligen niets te doen, want de Belg liep be teuterd verder, omdat hij bij een 2- o-achterstand in de rust was gewis seld. „Ik geloof dat sommige jon gens denken dat wat ik nu beslis ge volgen heeft voor die bekerwed strijd tegen Heracles", zei Tant toen Verwilligen na het wat ongemak kelijke moment in de Amsterdamse wandelgangen was verdwenen. Het zijn voor Tant dan ook wat vreemde weken. Lange tijd hield de strafschoppensoap de gemoederen in Hoek en ver daarbuiten bezig en sinds die soap na de laatste afleve ring in Lisse voorbij is, begon het toewerken naar het uitduel met Heracles, dat vanavond vanaf 28.30 uur wordt afgewerkt. „In die wed strijd wil natuurlijk iedereen spe len", begreep Tant. „Dus als ik ie mand in de laatste wedstrijd voor dat bekerduel wissel, snap ik dat diegene extra teleurgesteld is. Maar het is heel simpel: we stonden 2-0 achter en ik had Birgen Martens nog op de bank zitten. Hij is wat aanvallender ingesteld dan Aaron, dus ik bracht hem in de ploeg. Meer niet. Maar nu moet ik dat misschien iets beter uitleggen." Want Verwilligen zal hij van avond als controleur nog nodig hebben in Almelo, erkende Tant. Maandag nam hij de spelers waar hij vandaag sowieso een beroep op gaat doen dan ook even bij zich, om ze het vertrouwen te geven en de laatste plooitjes glad te strijken. „Het wordt voor de supporters en sponsors van Hoek een dag om te genieten, maar wij moeten dat al leen vooraf - bij binnenkomst in het stadion - en na afloop doen. Ik wil een goede wedstrijd spelen en dan komen onze mogelijkheden vanzelf. En dan moeten we scherp zijn." „Maar we moeten ook realistisch zijn", vervolgde Tant. „De kans dat Wij moeten gaan voor dat kleine kansje, want het is voetbal, het is maar één duel wij als hoofdklasser tegen een ere- divisionist voor een stunt kunnen zorgen is klein. Het is negentig pro cent zeker dat Heracles gaat win nen. Of misschien is dat iets te veel.Tachtig procent eerder. Maar wij moeten gaan voor die twintig procent, want het is voetbal, het is maar één wedstrijd en de kansen komen altijd." Analyse Het moet voor Hoek waarschijnlijk gebeuren in de omschakeling. Scout Jaap Goossen en assistent trainer Wesley de Smet bezochten zondag het duel PSV-Heracles om de ploeg van trainer John Stegeman STAND VAN ZAKEN BIJ HERACLES John Stegeman kan zich zijn twee goals tegen Hoek niet meer herinneren te analyseren, net als een handvol sponsors en spelers, maar eigenlijk was iedereen het er vooraf al wel over eens dat Hoek weinig kon met de bevindingen van die dag. „We weten in ieder geval wel hoe ze ver dedigen", lachte De Smet. Tant bleef thuis, om integraal de wed strijd Heracles-Vitesse (r-i) nog eens terug te kijken. Voorzitter Art van der Staal was ook in Almelo aanwezig en kon maar één conclu sie trekken: „Ze zijn te pakken", lachte hij na de 3-0-overwinning voor de Eindhovenaren. „Nee hoor, ze hebben natuurlijk een goed voetballende ploeg. We weten alleen nog niet wie ze tegen woensdag 25 oktober 2017 VOETBAL Tom Boere. foto anp pro shots BILJARTEN TENNIS Johnny de Witte (49) uit Terneuzen komt vandaag in actie op het WK bankdrukken in India. De regerend Europees Kampi oen heeft als doel om daar 160 kilo gram (een verbe tering van het Ne derlands record) weg te drukken. l Johnny Hooger land is in zijn eer ste strandrace als tweede geëindigd. Op het E3-strand in Eersel reed de 34-jarige wielren ner uit Lange- weegje lang mee voor de hoofdprijs. Pas vlak voor de finish moest hij de uiteindelijke win naar Coen Ver- meltfoort laten gaan. 1 De handballers van Delta Sport/EMM spe len zondag om 13.10 uur een duel om de nummer 1 positie in de hoofdklasse C. De Zeeuwse koploper treft in Middelburg Leidsche Rijn, dat bij winst de eerste plaats overneemt van de equipe van Leon Luijsterburg. cl In Hoek dromen Mitchell Minnaard Hoek - Jannes Tant, trainer Hoek Fardau Wagenaar Almelo In 2003, toen Heracles en Hoek elkaar ook al troffen, was John Stegeman de spits en hij scoorde twee keer. Heracles won met 4-1. „Ik kan me er niets meer van herinneren", zei de hui dige hoofdcoach van de Herac- lieden, een dag voor de beker wedstrijd. „Wie er scoorde? Ik? Twee keer zelfs?" Ja dus, en Yuri Rose, ook twee keer. „We waren een goed duo, voelden elkaar aan. We wisten van elkaar welke loopacties we maakten en wan neer we de bal zouden krijgen. Het was vooral een leuke tijd, met een mooi team." Om het geheu gen op te frissen: na negentien minuten was het al 3-0. „Zo hoort het ook", vond de trainer. „Als speler wil je elk wedstrijd spelen, maar dit zijn niet per se de leuk ste duels, daarom blijven ze niet altijd hangen. Als profclub kun je niet veel goed doen. Je wordt ge acht te winnen." Stegeman is wel genoodzaakt zijn elftal op meerdere plekken te wijzigen tegen Hoek. Lerin Duarte is nog altijd geblesseerd (bovenbeen) en Bart van Hintum is een twijfelgeval. Hij viel tegen PSV uit met een enkelblessure. Als Van Hintum niet speelt, heeft Stegeman nog twee opties op de backpositie: Jeff Hardeveld en Roland Baas. „Verder hebben we nog wat pijntjes en moeten we verstandige beslissingen nemen." „Dit is een serieuze wedstrijd en iedereen moet fit zijn, want we willen hoe dan ook de volgende ronde bereiken. Het kan zijn dat we een paar posities wijzigen, maar ik vind dat het niveau dicht bij elkaar ligt." Brahim Darri ont breekt zeker nog, hij heeft een scheurtje in de hamstring. Heracles moet scherp en fel be ginnen tegen de Zeeuwse ama teurs, zei Stegeman. „Het tempo moet hoog zijn en we moeten nergens van in de war raken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40