9 PZC ONLINE Teen schimmel in de vorm van de eerste letter van je Naam... ik zeg nee dank je! naar binnenkruipt. Binnen barricaderen ze het open raam met een zonnepaneel. Ni cole bloedt hevig. Zo brengen ze bange uren door, tot het vuur genoeg geluwd is om door het zwartgeblakerde landschap naar de auto te vluchten. Monique, in Vlis- singen, ziet de volgende ochtend de appjes pas. „Nicole lag in het ziekenhuis en wist niet waar Leon was. Later hoorde ik dat hij op een bankje heeft geslapen en overdag terug naar huis gelift is. Zij moest in het ziekenhuis blijven waar ze geopereerd is." Intussen is het duo weer verenigd, in de vallei van de verschroeide aarde. Ze wach ten: want er is hulp op komst. Vlissinger Piet Mosterd komt vanaf zijn vakantieadres in Spanje een eerste noodvoorraad bren gen, 'spullen om te puinruimen'. Ze zijn aangeschaft met geld van de doneeractie 'help Kip weer klussen'. Marco Evenhuis en Louk Peperkamp zetten die als Team Tim merfabriek/Cuisine Machine op touw. Het is een begin. woensdag 25 oktober 2017 VOLKSLIED Een docent uit Nieuwleu- sen is er van overtuigd dat elke dag het volkslied zin gen er voor zorgt dat scho lieren 'trotser en zelfbe wuster' in het leven komen te staan. De meningen op de Facebookpagina van de PZC zijn verdeeld over het plan. Axel W. Bak: „Het is na tuurlijk niet meer dan een statement van iemand die in z'n wanhoop om zich heen grijpt naar middelen binnen handbereik om de status quo van jaren gele den te herstellen." Hanco van Dijk: „Het me rendeel van de Nederlan ders hecht er helaas geen waarde meer aan. De eensgezindheid verdwijnt meer en meer." TWITTER PBJ85 @PBJ85 De chocoladeletter krijgt er een geduchte concurrent bij. De kaasletter is bezig aan een opmars in Neder land. Niet iedereen is echter even enthousiast over een kaasletter in de schoen tij dens het sinterklaasfeest. De kaasletter gaat de cho coladeletter volgens de makers niet verslaan, maar opvallend is wel het aantal grote orders dat inmiddels al is geplaatst. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Doneeractie voor gezin na ongeluk op Langeviele- weg Middelburg 2. Dit jaar al 21 verkrachtin gen en aanrandingen in Zeeland 3. Jongen (10) enkele uren vermist in Cadzand 4. Dodelijk ongeval in Le- wedorp 5. Gehandicapte Thomas (13) hoeft niet langer krui pend naar de auto Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie st droom van Vlissingers De quinta met uitzicht op de Vallei der Rotsen, As en stenen is alles wat er overbleef van de vóór het vuur er alles verwoestte. droom om zelfvoorzienend te gaan leven. Volg Kip en Nicole via: Facebook 'Vallei van de rotsen' of 'Quinta do vale das Ro- chas'. Hulp aanbieden kan via: monique- kipperman@gmail.com of www.doneer- actie.nl (actie: help kip weer klussen). Nicole en Leon 'Kip' Kipperman in betere tijden. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37