Raad blijft doof voor oproep Vlissingen I mm 'Is verwijdering schuld van Veere?' DE WEEK Ouderen in Middelburg en Vlissingen waarderen uitstapjes Geschenk door Freek de Jonge 7 Groot feest gisteren in woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Deze week is het namelijk vijf jaar geleden dat de eerste Samen op Stap-bus er vertrok. Om dat te vieren trad Willeke Alberti op in het atrium van het woonzorgcentrum. SS VAN HET Samen op Stap-bus. De naam zegt het eigen lijk al: deze bus haalt ouderen thuis op om samen op stap te gaan. Hij hoefde op zijn eigen feestje een keer niet te rijden. Willeke Alberti nam de honneurs waar en trakteerde de aanwezigen op een muzikale middag. Zo'n vijfhon derd enthousiaste ouderen, waar onder diverse klanten van de bus, verzamelden zich voor het po dium wat was neergezet in het atrium van Ter Reede. Zo ook Aliene van Kalsbeek (8o), een van de klanten van de Samen op Stap-bus. Zij is erg te spreken over het initiatief. „Ik ben twee keer met de bus mee ge weest, samen met mijn echtge noot", vertelt ze. „Een van de uit stapjes was naar het bloemen corso in het Belgische Loenhout. Ik vond het erg leuk om mee te gaan en kan het iedereen aanbeve len." Van Kalsbeek noemt de Sa men op Stap-bus 'het ei van Co lumbus'. „Je komt nog eens ergens en het is ook erg gezellig. De chauffeurs en begeleiders zijn al lemaal hartstikke vriendelijk." De Samen op Stap-bus is een initiatief van het Nationaal Oude- renfonds, bedoeld voor zelfstan dig wonende ouderen in de ge meenten Middelburg en Vlissin gen. Laura Geldof, recreatieorga nisator van WVO Zorg: „Het is een echte eenzaamheidsbestrij der. De ouderen krijgen onderling contact en bouwen op die manier vriendschappen op. Daarom is het erg belangrijk om dit soort activi teiten te organiseren." De bus is erg populair onder de Middelburgse en Vlissingse ou deren. Dat merkt ook klant Annie Baaij (73). „Er zijn maar twee bus jes en die zitten vaak helemaal De vrijwilligers offeren hun vrije tijd op om de ouderen een leuke dag te bezorgen vol. We gaan binnenkort naar de musical The Lion King en daar waren heel veel aanmeldingen voor. Als je dan uitgeloot wordt, heb je pech." Baaij is heel blij met de bus. „Ik vind alle uitjes hart stikke leuk. Ik ben een keer mee geweest naar de bekende Belgi sche badplaats Knokke-Heist. Dat was een leuke ervaring, maar ik schrok wel van de enorm hoge prijzen daar." Tot vijfjaar geleden vertrok de bus vanuit Middelburg, sinds 2012 is Vlissingen het startpunt. „Toen nam WVO Zorg het initiatief over van Stichting Welzijn Mid delburg", legt Geldof de wijziging uit. In totaal zijn er dertig vrijwil ligers betrokken bij de bus. „Ik vind het heel bijzonder dat we met zoveel vrijwilligers samen werken. Zij offeren hun vrije tijd op om de ouderen een leuke dag te bezorgen. Daar zijn we hen heel erg dankbaar voor." WVO verzorgt niet alleen uitjes voor de ouderen. Naast de Samen op Stap-bus vertrekt er ook twee keer per week een Boodschap- penPlusBus vanaf Ter Reede. Deze bus en zijn vrijwilligers hel pen de ouderen met boodschap pen doen. Middelburg wil aan de zuidrand van de stad, in de open ruimte richting Oost-Souburg, een wijk met vierhonderd huizen aanleg gen. Vlissingen is daar fel op te gen en heeft al aangekondigd be zwaar te zullen maken tegen de wijziging van het bestemmings plan. De gemeenten kibbelen open lijk met elkaar en dat 'trekt ook een ongewenste wissel op onze bestuurlijke verhoudingen' en doet 'afbreuk aan het aanzien van ons als gemeentebesturen', vindt Vlissingen. 'We willen daarom heel graag met u in dia loog kijken naar oplossingen voor deze kwestie', schreef het Vlissingse college aan de Mid delburgse collega's. B en W van Middelburg wil len wel in dialoog, maar weiger den het voorstel voor Essenvelt van de raadsagenda te halen. Ook de gemeenteraad vond dat gisteravond niet nodig. Het wij zigen van het bestemmingsplan zit een dialoog niet in de weg, vonden college en raad. Waardering Sterker, de raad gaat gewoon door met het plan Essenvelt. Een meerderheid van de fracties sprak juist zijn waardering uit voor het plan. Wethouder Sem Stroosnijder van Vlissingen wilde gisteren niet reageren op het besluit van Middelburg. Vol gens een woordvoerster van de gemeente gaat het college zich nu beraden op de situatie. Vlis singen had overigens bij Middel burg al bezwaar aangetekend te gen de aanleg van Essenvelt. Hl ill 25 OKT T/M 5 NOV CADEAU BIJ AAN KOOP VAN TEN MINSTEc 15,-AAN BOEKEN Wethouder Chris Maas vond het 'te vroeg om te reageren'. Daar na men de leden van de commissie maatschappelijke ontwikkeling geen genoegen mee. „Het kan toch niet zo zijn dat we op een klein ge bied als Walcheren zo langs elkaar heen praten", verzuchtte Maaike Walraven (PvdA/GL). „Hoe kon dit zo komen?", wilde Marion van Stiphout (D66) daarom weten. Maas zocht de oorzaak weer bij Middelburg. „Het speelt al vanaf februari", zei hij, verwijzend naar het besluit van de raad Middelburg in die maand om de werkwijze van Porthos op de schop te nemen. En het eindigde nu met de brief van Veere aan Middelburg. „Daarin hebben wij aangegeven dat als we samen verder willen, er geen eenzijdige besluiten geno men moeten worden, bijvoorbeeld door te experimenteren met de werkwijze." Dat laatste is wel wat Middel burg maandagavond heeft beslo ten te doen in 2018. Toch juichte Bert van Halderen van de Veerse WD dat besluit juist toe. „Want de meerderheid van de raad Mid delburg wil ook blijven samen werken. Daar moeten we blij mee zijn." Of Maas dat ook vindt, bleef onduidelijk. woensdag 25 oktober 2017 WA Al vijfjaar samen op stap Jari Klapwijk Vlissingen - Laura Geldof, WVO Zorg Wacht nou even met dat be sluit over de aanleg van de nieuwe woonwijk Essenvelt en laten we eerst nog eens goed met elkaar praten. Die hartenkreet van de gemeente Vlissingen bleek maandag avond tegen dovemansoren gericht. De gemeenteraad sprak gewoon over Essenvelt én besloot het bouwplan door te zetten. Maurits Sep Middelburg De gemeenteraad van Veere is geschrokken van de boze reac ties uit Middelburg op een brief van Veere over zorgloket Port- hos. „Het lijkt erop dat door de houding van Veere een verwij dering is ontstaan", consta teerde CDA'er Willem den Her der gisteravond. Maurits Sep Domburg De Samen op Stap-bus vertrekt al vijf jaar vanaf Ter Reede in Vlissingen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35