'We worden echt een onderwijsstad' 6 Tekort van 1,2 miljoen voor Walcheren Ongeloof, teleurstelling en zelfs woede tekenen de reacties van de drie Walcherse gemeenten. Die moeten nu tonnen meer betalen door een verkeerde berekening in de begroting. Die kwam pas naar voren bij de derde begrotingswij- zing. „We hebben een fout gemaakt", verklaart algemeen directeur van het Orionis, Hans Feenstra, gister middag. „Daardoor is er een nu te kort van 3,4 miljoen ontstaan." De uitkeringslast blijkt te laag begroot. In de begroting stonden de aantal len klanten wel correct vermeld, maar de bijbehorende kosten niet. Een deel van die ruim 3 mil joen kan Orionis verrekenen met rijksgeld. Maar 1,2 miljoen in 2017 en 1,6 miljoen in 2018 komen op het bordje van de drie Walcherse ge meenten terecht. Voor Vlissingen betekent dat 660.000, Middelburg 455.000 en Veere 93.000 euro bovenop de bij drage voor dit jaar. Dat loopt in 2018 op naar respectievelijk 879.000, 607.000 en 99.000 euro. Orionis Walcheren omvat de sociale dienst, sociale werkvoorziening en kre dietbank. Feenstra benadrukt dat dit geen gevolgen heeft voor de klanten van We hebben een fout gemaakt. Daardoor is er nu een tekort van 3,4 miljoen Orionis. „Wij zijn nu druk bezig om ons controlesysteem aan te scherpen. Het mag niet meer ge beuren dat zo'n fout pas in een derde begrotingswijziging naar vo ren komt. We moeten vaker de cij fers naast elkaar leggen. Dit is bui tengewoon triest, zeker nu uit on derzoek blijkt dat we op de goede weg zijn. Het aantal mensen dat uitstroomt naar werk is nu groter dan het aantal dat instroomt voor een uitkering." De drie wethouders sociale zaken van die gemeenten vormen het da gelijks bestuur van Orionis. Mid delburg hoopt de schade te kunnen dekken uit de algemene reserve al dus wethouder Chris Simons. „Maar het is wel zuur dat dit nu pas naar voren komt." De Veerse wet houder Chris Maas geeft aan dat zijn gemeente probeert dekking te vinden binnen het sociale domein. „Natuurlijk schrokken we van deze mededeling. Zeer nu het Rijk ook al minder geld beschikbaar stelt." Vlissingen, dat onder financieel toezicht van Rijk staat, weet nog niet hoe dit op te lossen. Wethou der Sem Stroosnijder: „Ik moet eerst met de gemeenteraad overleg gen en met de Rijksinspecteur." Orionis lag de laatste jaren al flink onder vuur. De drie gemeen teraden toonden zich zeer kritisch over de financiën en hadden het ge voel dat er steeds weer geld aan hen gevraagd werd. De UCR heeft al zeshonderd stu denten en die hebben allemaal een kamer in Middelburg. Als het beta- college doorgaat en volledig draait, verdubbelt dat aantal. En omdat UCR uitgaat van een campus-idee, moeten de studenten verplicht een kamer in de stad hebben. Nog eens zeshonderd kamers dus. Door de komst van een aantal HZ-opleidingen naar Middelburg groeit het aantal studenten nog harder. Dekker rekent op 1.200 jon geren extra. „Die zullen niet alle maal in Middelburg komen wonen, want een aantal van hen komt uit Zeeland en blijft thuis. Anderen kiezen misschien voor Vlissingen." Maar voor de HZ zijn in Middel burg nog wel zeshonderd studen tenkamers nodig, is de inschatting van de gemeente en de school. Kortom: van 600 kamers nu naar 1.800 op termijn. Dan is duidelijk het complex dat Woongoed gaat bouwen aan de Kanaalweg pas een eerste stap is. Directeur Eric de Ceuster van Woongoed is dan ook niet bang voor leegstand. „De in schatting is dat de kamers snel vol zitten. Het probleem is eerder dat we op termijn te weinig aanbod hebben om te voldoen aan de vraag naar studentenkamers." De appartementen in de drie woontorens aan de Kanaalweg bie den ruimte aan twee studenten. De huurprijs van het appartement wordt 593 euro per maand en de helft voor een kamer. Voor de gemeente gaat met dit plan een lang gekoesterde wens in vervulling. Wethouder Johan Aal- berts wijst erop dat de grond aan de Kanaalweg al lang geleden is ge kocht om er kantoren en woningen te bouwen. „Die kantoren zijn er nooit gekomen en daaraan is ook geen behoefte meer." Met omwonenden van de Blau- wedijk - aan de overkant van het kanaal - en de Segeerssingel - aan de andere kant van de spoorlijn - gaat gesproken worden over de gevolgen van de nieuwbouw. Wethouder Aalberts verwacht dat de procedu res klaar zijn in 2019 en dat de eerste studenten in 2020 hun sleutel krij gen. IN DE REGIO Billy Joel Concert dorpsgenoten Halloween op Klepperhoeve MIJN DORP, MIJN STAD AAGTEKERKE woensdag 25 oktober 2017 WA Orionis blundert in begroting Een rekenfout in de begroting van Orionis zet de Walcherse gemeenten financieel voor het blok. Het tekort van 1,2 miljoen dat hierdoor dit jaar ontstaat, betekent voor de drie gemeen ten een forse extra kostenpost. Annemarie Zevenbergen Vlissingen - Hans Feenstra, algemeen directeur Orionis Het lijkt veel: in één keer 123 studentenwoningen voor 246 studenten erbij. Maar Middel burg verwacht de komende jaren nog veel meer kamers nodig te hebben. „We worden echt een studentenstad", glun dert onderwijswethouder Chris Dekker. Maurits Sep Middelburg Een impressie van architectenbureau Rothuizen van de drie complexen met studentenwoningen aan de Kanaalweg in Middelburg, tussen het NS-station en de Schroebrug. illustratie rothuizen VLISSINGEN The Billy Joel Song- book is morgen, donderdag te zien in CCXL Theater in Vlissingen. The Billy Joel Songbook is een theatershow van Elio Pace en zijn band waarin de grootste hits van Billy Joel centraal staan. Nadat Pace Billy mocht vervan gen voor een Ame rikaanse tour met de originele Billy Joel touringband, stelde hij zijn eigen show op. Kaarten: ccxl.nl, aan de kas sa's van CineCity Vlissingen of Drvkkery Middel burg. SEROOSKERKE Het Oude Brand spuithuis in Seroos- kerke wordt vrijdag omgetoverd tot kleine concertzaal. Elf amateurmusici uit het dorp treden op. Het concert is vocaal en instru mentaal, met: gitaar, piano en koper. Aanvang 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. Toegang is gra tis. MIDDELBURG Kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg houdt vrijdag een Hallo- ween-avond. Tij dens de dag zijn er heksen aanwezig, kunnen de deelne mers een pompoen uithollen en worden er pannenkoeken gebakken. Ook is er een lampionop tocht door het Mei veldpark. Tussen 17.00 en 20.00 uur vindt de activiteit plaats. Kosten be dragen 7,50 euro. Aanmelden kan op: activiteiten@kin- derboerderij-mid- delburg.nl. MIDDELBURG Wijkvereniging Klarenbeek in Middelburg houdt op zaterdag 28 oktober een pompoenfeest. Kinderen mogen een pompoen uithollen en daarna een rondje in de wijk lopen voor het bekende 'trick and treat'. De activiteit begint om 15.00 uur op het grasveld tussen het Jo hannes Postkwartier en Kuipers Rietbergkwartier. Deel name kost 1 euro. Graag zelf mesjes meenemen. Aanmelden kan via lreijnhoudt@zonnet.nl. foto jan ruland van den brink Gymzaal, Agatha- straat, vanaf 17.30 uur - Pilates GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur - Koffie ochtend voor senio ren; Dorpshuis, 13.30- 17.00 uur - Biljarten en koersbal voor 50+'ers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MIDDELBURG Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur - Koffie-inloop voor bewoners van Wijk Dauwendaele; Kui perspoort 18,13.00 uur - Kinderatelier voor kinderen van 7- 12 jaar; Zeeuws Mu seum, 13.00-13.45 uur - Rondleiding door de 'presenta tie Handwerk'; 13.30 uur - Familie rondleiding 'Grieze len in het museum' en activiteit 'Mon stertjes maken'; Koudekerkseweg 139,13.30 uur - Jeu de Boules bij CJBM; Sportzaal Roozen- burglaan, 19.00- 21.00 uur - Weke lijkse trimgroep voor (ex-) hartpa tiënten; Doopsge zinde Kerk, 20.00 uur - Concert Sta- bat Mater OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur- Braakballen pluizen bij Terra Maris; De Halve Maan, 13.30- 16.30 uur - Bridgen; De Egelantier, 13.30-14.30 uur- Wandelactiviteit voor senioren VEERE Het Akkoord, 10.15- 11.15 uur - Ouderen- gym voor 70+ VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Boekhandel 't Spui, 15.00 uur- Cas de Kat kleur en leesfeest WESTKAPELLE Woonzorgcomplex De Kreek, Kreke pad 37,10.00-16.00 uur - Herfstfair POMPOENFEEST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34