Een sinterkaasletter in je schoen Wachtlijsten door groot verloop onder personeel Studentaanhuis.nl 4 Instelling doet er alles aan om te voorkomen dat gezinnen op de wachtlijst komen. Maar dat is niet makkelijk. Wij fixen het wel Taakstraf voor schennispleger Intervence (het voormalige Bureau Jeugdzorg) vindt het onacceptabel dat gezinnen die dringend hulp no dig hebben op een wachtlijst ko men. De instelling heeft daarom een plan gemaakt om te zorgen dat de wachtlijst verdwijnt. Intervence helpt gezinnen waarin meerdere problemen spe len, zoals alcoholisme, verwaarlo zing en mishandeling. Gezinnen in crisissituaties worden wel meteen geholpen, benadrukt directeur Nel- leke Groenewegen. Op dit moment staan vijftien gezinnen op de wachtlijst. Dat betekent dat ze meer dan vijftien dagen moeten wachten op hulp. „Dat vindt ik onaccepta bel", zegt Groenewegen. „Ik maak me er zorgen over en de Zeeuwse gemeenten doen dat ook." Groenewegen vindt dat Inter vence het aan zichzelf en aan de ge zinnen verplicht is om iedereen zo snel mogelijk hulp te bieden. Hoe wel een verbeterplan is gemaakt en het personeel gisteren daarover is geïnformeerd, wil Groenewegen nog niet zeggen wat er precies in staat. „Dat bespreek ik woensdag eerst met de gemeenten." In hoofdlijnen komt het erop neer dat samen met andere aanbie ders, gemeenten en onderwijsin stellingen op een slimmere manier moet worden gewerkt. Er is geen sprake van een reorganisatie, on derstreept Groenewegen. De wachtlijst is onder meer ont staan door een groot verloop van personeel en het hebben van te weinig personeel. Dat is overigens een landelijk probleem. De wacht lijst bij Intervence is niet uniek. Bij Intervence werken 114 men sen, onder wie 80 mensen die daad werkelijk zorg aan gezinnen verle nen. Dat er een groot verloop onder het personeel is, heeft onder meer te maken met de zwaarte van het werk. Ook is een deel van de men sen gaan werken bij de zorgloket- ten van gemeenten. Intervence werft voortdurend personeel en gaat daar ook mee door, aldus Groe newegen. Maar het personeel ligt niet voor het oprapen en dus moe- We moeten de Jumbo worden van de jeugdzorg ten er andere manieren worden verzonnen om de wachtlijst aan te pakken, stelt ze. „We moeten de Jumbo worden van de jeugdzorg. Ofwel: drie in de rij, kassa erbij. Zo dra een gezin op de wachtlijst dreigt te komen, moet hulp worden geboden." „Kun je dat blok kaas ook uitsnijden in de letter W?" Dat hoefde je de Middelburgse kaasboeren geen twee keer te vragen. De klant is ko ning, dus werd de W behendig met een mesje uitgesneden. Grappig, dacht Niels Steenbakker (28) uit Biggekerke, toen hij dat zag. „Andere kaasboeren doen het ook, maar het is nooit echt doorgedron gen in het land." Hij haalde de kaas boerderij over om samen een web shop op te zetten. „Het is veel werk om een letter uit kaas te snijden, daarom hebben we mallen van de letters P(iet) en S(int) gemaakt, zo dat we ze ook echt kunnen verko pen." En hoe. Het eerste jaar ging het aardig, het tweede jaar was er ook wel wat interesse, maar dit jaar loopt het gigantisch uit de hand. „Plots ging een bericht over onze kaasletters viraal", verklaart Steenbakker, die het nog steeds niet kan geloven. Megaorders Bedrijven plaatsen megaorders en uit het hele land komen aanvragen van mensen die dit jaar een kaaslet- ter in hun schoen willen van Sin terklaas. „Het is echt Nederlands, en eens iets anders dan een choco ladeletter. Een gezond alternatief zou je kunnen zeggen", stelt de kaasletterboer. Steenbakker is overvallen door het succes. „Er komt nu wel heel veel bij kijken. We werken met een kleine lokale kaasboer, dus som mige van de 25 kaassoorten zijn al op. Maar we zeggen geen nee op aanvragen. We zijn bezig met kaas handelaren om meer kaas in te ko pen en op te kunnen schalen." De kaasletters houden het wel even uit in een afgetrapte gympie voor de open haard. „Ze zijn vacuüm verpakt", aldus de Zeeuw. „Je kunt hem net als een chocoladeletter in één keer opeten, al zit je dan wel voor een paar dagen vol. Kaasscha ven voor op je boterham kan na tuurlijk ook." Steenbakker vindt de fenegriek-letter het lekkerst (een walnootachtige, kruidige smaak). De kaasletter gaat de chocolade letter volgens de makers niet ver- Plotsging een bericht over onze kaasletters viraal slaan. „Maar we weten ook niet hoeveel chocoladeletters er jaarlijks in Nederland worden verkocht. Dus wie weet." De kaasletters zijn voor 8,95 euro te koop via Kaasletter.nl. De kaasletters P(iet) en S(int). foto's lex de meester MIDDELBURG R. H. (31) uit Goes, tegen wie voor onder meer een verkrachting van een minder be gaafd meisje dertig maanden waarvan zes voorwaardelijk was geëist, is daarvan gisteren door de rechtbank in Middelburg vrijge sproken. Wel bevond de recht bank hem schuldig aan schennis- pleging en legde hem daarvoor een taakstraf van dertig uur op. H. ontmoette het meisje in de trein en nodigde haar uit om bij hem thuis te komen. Na wat ge knuffel hadden ze seks. Dat het te gen haar wil of onder dwang was gebeurd vond de rechtbank niet bewezen. Achterafhad ze wel ge zegd 'het niet leuk gevonden te hebben', maar uit niets bleek dat het tegen haar wil was gebeurd. Dus vrijspraak voor verkrachting. Dat H. had kunnen weten of vermoeden dat ze minder begaafd was achtte de rechtbank evenmin bewezen. Over de schennisple- ging - het plasje plegen zoals H., beweerde - op het station in Ril land, 18 februari, oordeelde de rechtbank dat H. daar 'met ont bloot geslachtsdeel stond en daar aan had getrokken'. 112 NIEUWS Dodelijk ongeval op Postweg Vierde aanhouding voor reeks straatroven Inbraken op Tholen woensdag 25 oktober 2017 Intervence zoekt mensen Jeffrey Kutterink Middelburg - Nelleke Groenewegen, directeur Intervence De chocoladeletter krijgt een geduchte concurrent. De kaas- letter maakt zijn opmars in Ne derland. Wat begon als een ver zoekje bij kaasboerderij Schel lach in Middelburg, is inmiddels zo'n grote hit dat de kaasboer derij kaas tekort komt. Simone van Zwienen Middelburg - Niels Steenbakker, kaasboer LEWEDORP Op de Post weg in Lewedorp is gister ochtend een eenzijdig on geval gebeurd waarbij een persoon is overleden. De politie kreeg rond 07.55 uur de melding dat er een auto in de sloot lag. Toen de politie ter plaatse kwam was de inzittende al overleden. De Postweg (N665) was vanwege politieonderzoek tijdelijk afgesloten. HULST Een 17-jarige jon gen uit Hulst is gisteroch tend in een woning aan de Tegelberglaan in Hulst aan gehouden. Hij wordt ervan verdacht betrokken te zijn bij een reeks straatroven in Hulst en omgeving. Zater dag werden ook al drie ver dachten aangehouden. In de nacht van vrijdag 20 op zaterdag 21 oktober is een reeks straatovervallen gepleegd in en om Hulst. Daarbij is gebruik gemaakt van een vuurwapen. De po litie heeft tot nu toe negen aangiften ontvangen. Na onderzoek konden zater dag twee jongens uit Mid delburg (17) en Klooster- zande (18) worden aange houden. Nog dezelfde mid dag werd tevens een jon gen (17) uit Hulst gearres teerd. De drie werden gis teren aan de rechter-com- missaris voorgeleid. SCHERPENISSE In een woning aan de Krokkeweg in Scherpenisse is tussen 20 en 21 oktober ingebro ken. Verschillende spullen zijn daarbij gestolen. Ook in een loods aan de Ambachtsweg in Tholen- stad is een inbraak ge pleegd. Dat gebeurde tus sen 13 en 16 oktober. Uit de loods zijn diverse gereed schappen meegenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32