II De olympische vlam is ontstoken voor Pyeongchang 24 Combineren van veld en weg kan, als ze maat weet te houden Eigen ride Vos Jeroen Blijlevens kent zijn pappen heimers. „Als dat crossvirus een maal in dat lijf zit, krijg je het er ook nooit meer uit", zegt de ploegleider van Marianne Vos. En niet alleen bij zijn eigen pupil. „Het is toch ook de reden waarom Mathieu van der Poel zo lang in het veld blijft. En waarom Lars Boom het eigenlijk niet kan loslaten." Hoewel hij als ploegleider en coach van WM3 waakt over overbe lasting bij zijn kopvrouw, beseft hij inmiddels ook dat je Vos niet uit het veld weg kunt houden. „Zolang ze maar voldoende werkt aan haar ba sis voor het wegseizoen en ze vol doende rust neemt", waarschuwt Blijlevens. Veelvraat Wat dat betreft kan Vos hem ge ruststellen. „Ik ga er wel een door dacht kort crossseizoen van ma ken", zegt ze. Want ook de inmid dels dertigjarige veelvraat uit Baby- loniënbroek weet sinds haar fysieke ineenstorting in het voorjaar van 2015 dat ze niet langer ongestoord het rijden op de weg en in het veld - cross en mountainbike - aan el kaar kan knopen. Haar derde plek bij het WK veldrijden in Tabor in 2015, waar ze al geblesseerd van start ging, was de opmaat voor langslepend blessureleed. Pas een jaar later keerde ze terug op de weg. Haar rentree in het veld - december 2016 - liet nog langer op zich wach ten. Ze zal maat moeten houden, be seft Vos. Vorige winter reed ze twaalf crossen en Vos gelooft nog altijd heilig in de combinatie. „Het veldrijden is altijd al prima in te passen geweest in de opbouw naar het wegseizoen. De intensieve prikkels bijvoorbeeld trainde ik niet op de weg, maar deed ik altijd al in cross van het seizoen wordt. In het verleden pakte ze even daardoor vaak ook al de Scheldecross en we- reldbekerveldrit van Namen mee. Over haar ambities is er voor Vos ook al weinig nieuws onder de zon. „Ik wil wereldkampioen worden", zegt de vrouw die al zeven mon diale titels op zak heeft. De laatste dateert al wel weer van 2014, vorig jaar op het WK in Luxemburg werd ze geklopt door Sanne Cant. Blijlevens weet dat het ook voor de commerciële belangen van zijn team van belang is dat Marianne Vos (en ook ploeggenote Yara Kas- Veldrijden is altijd al prima in te passen geweest in opbouw naar het wegseizoen telijn) zich laten zien in de cross. „De vrouwencross zit enorm in de lift. Het krijgt meer aandacht op de televisie dan de koersen op de weg. Dat is prettig voor de sponsors." In aanloop naar het crossen gaat Vos eerst een kleine drie weken naar Australië. In Perth heeft de ploeg (die vanaf 1 januari Waow- deals Pro Cycling gaat heten) begin november een teambuilding ge pland. „Marianne reed daar vorig jaar een soort toertocht en de orga nisatie heeft gevraagd of ze dit jaar met de hele ploeg komt. Alles wordt betaald, dus daar zeggen wij geen 'nee' tegen. Normaal ga je niet zo ver weg voor zo'n eerste teambij eenkomst", verduidelijkt Blijlevens. Het spaart het team ook nog eens een eerste buitenlandse trainings kamp uit. De ploeg gaat met acht rensters naar Australië, onder wie de aan winsten Monique van de Ree, Pau- liena Rooijakkers en Sabrina Stul- tiens. De Britse nieuwkomer Dani Rowe (op huwelijksreis) en Kaste- lijn blijven thuis. Na de tiendaagse teambuilding blijkft Vos nog een week in Australië om er aan de oostkust vakantie te vieren. OLYMPIA De olympische vlam voor de komende Winterspelen in het Zuid-Koreaanse Pyeongchang is gisteren ontstoken. Dat gebeurde volgens de traditie in het Griekse Olympia, waar de oorsprong ligt van het grootste sportevenement ter wereld. De ceremonie bij de oude tempel van Hera verliep iets anders dan ge bruikelijk. Vanwege de regen kon de vlam niet worden ontstoken met zonnestralen die weerkaatsen in een parabolische spiegel. Voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité, premier Lee Nak-yeon van Zuid- Korea en voorzitter Lee Hee-beom van het organisatiecomité van Pye ongchang waren aanwezig bij de plechtigheid. De Griekse langlaufer Apostolos Angelis nam als eerste de toorts met de vlam ter hand. Hij gaf de fakkel over aan de tweede loper, de Zuid-Koreaanse voetballer en voormalig PSV'er Park Ji-sung. Het vuur zal op 1 november aan komen in Zuid-Korea, waarna de toorts een tocht van drie maanden maakt. Op 9 februari wordt vervol gens Pyeongchang bereikt. Djokovic terug in december Kiki Bertens morgen in actie Pliskova door, Williams wint UITSLAGEN de crossen", legt ze uit. Hoewel Blijlevens en Vos nog om de tafel moeten gaan zitten om de plannen voor 2018 op een rijtje te zet ten, gaat de renster er voorlopig van uit dat de wereld- bekerveldrit van Zolder op Tweede Kerstdag haar eerste woensdag 25 oktober 2017 Marianne Vos jaagt op achtste wereldtitel cross Na een teambuilding in Australië en een week vakantie Down Under is Marianne Vos (30) vast van plan om Tweede Kerstdag weer het veld in te gaan. Op jacht naar de regenboogtrui. Ad Pertijs Babyloniënbroek/Meerle Marianne Vos gaat voor de PERTH wereldtitel bij het veldrijden, foto De complete ploeg van WM3 is uitgenodigd voor niet zo maar een reeks toertochten in Australië. In Perth vormen vier Vos Max-rides de aanloop naar de jaarlijkse Tour of Mar garet River. Drie keer raden naar wie de Vos Max-rides zijn vernoemd? „Het is een hele eer, ja", beaamt Marianne Vos, die ieder jaar in mei al haar eigen Classic heeft. Marianne Vos (30) De vlam wordt overgedragen aan Ji-sung Park (r). foto reuters TENNIS De tennissers Novak Djokovic en Stan Wawrinka maken begin de cember in Abu Dhabi hun rentree na een lange pauze wegens blessures. Dat ge beurt tijdens het Mubadala World Tennis Champion ship, een demonstratietoer- nooi waaraan ook Rafael Nadal zal deelnemen. Djo kovic raakte vanaf de kwartfinale op Wimbledon in de lappenmand. Wa wrinka gaf er de brui aan vlak voor de US Open. TENNIS Tennisster Kiki Bertens en haar Zweedse partner Johanna Larsson (foto) treden in de kwartfi nales van het dubbelspel in de WTA Finals in Singapore aan tegen Ashleigh Barty en Casey Dellacqua. Ze werden gisteren bij de lo ting gekoppeld aan het Australische duo, dat als vierde is geplaatst. Het dubbelspel begint morgen. TENNIS Karolina Pliskova verzekerde zich gisteren van een plek in de halve fi nales bij de WTA Finals in Singapore. Ze won met 6-2 6-2 van de Spaanse Gar- bine Muguruza. Venus Willi ams boekte haar eerste overwinning. De Ameri kaanse wist na een partij van dik drie uur de Letse Jelena Ostapenko te ver slaan (7-5 6-7 (3) 7-5). TENNIS BNP Paribas WTA Finals - Singa pore (Sgp) Vrouwen. Witte Groep: Ka. Pliskova (Tsj/3) - Mugu ruza (Spa/2) 6-2 6-2, V. Williams (VSt/5) - Ostapenko (Let/7) 7-5 6-7 (3) 7-5. Stand: Ka. Pliskova 2-4, Muguruza2-2, V. Williams 2-2, Ostapenko 2-0. Erste Bank Open - Wenen (Oos) Eerste ronde, mannen: Edmund (Gbr) - Ferrer (Spa) 6-2 7-6 (5), Garcia-López (Spa) - An derson (ZAf/7) 6-4 6-4. Swiss Indoors Basel - Basel (Zwi) Eerste ronde, mannen: Goffin (Bel/3) - Gojowczyk (Dui) 6-2 7-5, Sock (VSt/5) - Pospisil (Can) 3-6 7-6 (7) 7-5, Mayer (Arg) - M. Zverev (Dui/8) 7-5 7-5. WIELRENNEN Guilin. Ronde van Guangxi. Zesde etappe: 1. Gaviria (Col) 168 km in 3.46.30, 2. Bonifazio (Ita), 3. Groe- newegen (Ned). Eindklassement: 1. Wellens (Bel) 20.59.49,2. Mollema (Ned) 0.06,3. Roche (Ier) 0.11.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24