'Een historische blunder van Feyenoord' 23 keer na de winst op het EK aan het publiek Veronica verwierf de uitzendrech ten van de kwalificatiewedstrijden van het WK én van het volgende EK van 2021. De tv-kijker zal meer dan ooit denken: laat het maar weer zien. Bondscoach Sarina Wiegman, maan dag nog verkozen tot beste coach van de wereld van het vrouwenvoetbal, weet dondersgoed dat het succesvolle EK een zegen, maar tegelijkertijd een 'belasting' is. „Want we hebben nu een reputa tie", zegt ze. „Dat is op zichzelf een heerlijk gevoel, want juist voor die sta tus hebben die meiden jarenlang ge knokt. Maar tegelijkertijd brengt het ook een andere druk met zich mee. De verwachtingen van het publiek zijn gestegen. Logisch natuurlijk. De mo tivatie bij de tegenstander is gegroeid. Iedereen wil winnen van de kampi oen. Ook logisch." Lieke Martens, de beste speelsters van de wereld, zegt het zo: „Eigenlijk beginnen we op nul. We hebben een geweldige zomer gehad. En volgens mij hebben veel Nederlanders meege noten. Maar je bent nooit klaar." Plots GROEP3 Uitslagen programma Stand worden stadions als De Kuip en de Arena in één adem genoemd met het Nederlands vrouwenelftal. Is het daar nu al tijd voor? Martens: „We moeten niet te hard van stapel lopen. Mis schien iets voor de toekomst. Wij moeten vooral zorgen dat mensen het leuk blijven vinden om naar ons te ko men kijken." Dat lukt in de wedstrijd tegen Noor wegen nauwelijks. Ook Martens heeft niet de vorm van het EK in eigen land. Nederland heeft een blunder van de Noorse keepster Ingrid Hjelmseth no dig om in de blessuretijd te winnen. Vivianne Miedema, wie anders, is de gene die scoort. Even daarvoor lijkt het chagrijn te zegevieren. Want een ge lijkspel tegen Noorwegen, een land met een reputatie in het vrouwen voetbal, voelde slecht. Zo snel kan het blijkbaar gaan. Maar vandaag kunnen de speelsters toch met een overwin ning op bezoek bij de koning Willem- Alexander en demissionair premier Mark Rutte. Want ook dat hoort te genwoordig bij de status van de Oran- jevrouwen. Eind september stapte Rob Slot boom uit de raad van commissa rissen van Feyenoord. Dat zijn vertrek iets te maken heeft met de onvrede bij de Vrienden van Feyenoord of dat hij net als col lega Pim Blokland het solisti sche optreden van president commissaris Gerard Eloetmer zat is, wimpelt hij weg. „Het is simpel: Feyenoord begaat een blunder die de club jarenlang kan terugwerpen", zegt de eige naar van Nicomet Tinplate/Steel in Dordrecht. De 54-jarige Slotboom, die ja renlang in de jeugd speelde bij Feyenoord, is in de directieka mer van zijn eigen bedrijf dui delijk. „De lat moet verder om hoog bij Feyenoord. De raad van commissarissen heeft nu geko zen voor Jan de Jong als nieuwe algemeen directeur", zegt Slot- W Toen Eric Gudde vertrok, wilde ik meteen naar Eenhoorn rijden boom. „Daar was ik fel tegen stander van. Ik denk dat er één iemand is waarbij deze functie als een maatpak zou hebben ge past: Robert Eenhoorn van AZ. Dat heb ik mijn vier medecom missarissen ook geprobeerd duidelijk te maken. Maar ik kon ze niet overtuigen." En dus besloot Slotboom na ruim drie jaar als commissaris de deur in de Kuip achter zich dicht te trekken. Al blijft hij als Vriend van Feyenoord, die hij samen met de zakenmensen Pim Blokland, Herman van Drie, Marcel van Gelderen en Jan Struijk oprichtte wel betrok ken bij het beleid in Rotterdam- Zuid. Dat opstappen, zou je kunnen betitelen als een reactie van iemand die zijn zin niet krijgt. „Maar dat is echt te sim pel", zegt Slotboom. „Dit gaat niet over een nieuwe kantine of een veld op het trainingscom plex. Dit is een beslissing die cruciaal is in een voetbalbedrijf. De Jong is directeur van de NOS geweest. Daar krijgt hij jaarlijks ettelijke miljoenen en dan mag hij beslissen hoe hij ze gaat be steden. Feyenoord is andere koek, daar moet je ze eerst zien te verdienen. Feyenoord begaat een historische blunder en daar wil ik niet verantwoordelijk voor zijn." Dat geluid liet Slotboom ook in de Kuip horen, maar zonder resultaat. „Toen Eric Gudde aan kondigde te vertrekken, wilde ik meteen naar Eenhoorn rijden, want pas na drie maanden bij zo'n kandidaat aankloppen, dat doe je niet. Maar mijn mede commissarissen wilden het an ders doen. Ze wilden 'een bre dere bestuurder'." de toeristen is en De Dijk de club van Amsterdammers. De opmars die De Dijk de afge lopen seizoenen heeft doorge maakt, is nog niet afgelopen. Zo luidt althans het doel. Maar voor lopig is De Dijk nog een amateur club, met alles wat daar bij hoort. Afgelopen weekeinde speelden ze in het reservetenue van tegenstan der Excelsior Maassluis, omdat er geen eigen shirts voorhanden wa ren die afweken van dat van de op ponent. En oh ja, speler Abderra- him Loukili dacht dat de wedstrijd op zondag was in plaats van zater dag. Het is de nieuwe wereld van Verhoeven en Tuyp. „De kantine ontplofte tijdens de loting", zegt Verhoeven. Tuyp, net vader van zijn tweede kind, lag toen al vermoeid op bed. Lachend: „Maar de volgende ochtend zag ik dat mijn telefoon óók ontploft was." Stunt Want de link met 2008 is snel ge maakt. Toen dus zorgde Volendam voor een gigantische stunt door Ajax uit te schakelen na verlenging (r-o). Met Verhoeven op doel en Tuyp in de spits. En jawel, ook nü is de wedstrijd in Volendam. Het eigen terrein voldoet niet aan de veiligheidseisen en het Olympisch Stadion is niet één-twee-drie klaar voor een wedstrijd. Verhoeven, die zelf nog een paar duels in Ajax 1 keepte: „Ik snap dat veel mensen zo'n derby in Amsterdam willen hebben. Maar dit is speciaal." Ze speelden toen tegen het Ajax van trainer Marco van Basten. Ver hoeven somt op: „Suarez, Gabri, Vermeer. Nee, ze kwamen niet met een B-ploeg, hè." Tuyp: „Ik stond tegen Vertonghen en Ver- maelen. Soms heb je van die avon den dat alles lukt. Of het gezellig was na afloop? Ik kan het me niet herinneren, dus ik denk van wel." Tuyp: „Toen met Volendam wa ren wij dat jaar wel 'gewoon' een eredivisieclub. Voor de jongens die dit niet gewend zijn, is het natuur lijk nóg mooier. Laten we ons best maar doen. Nu kijk ik er naar uit." Dan, weer met die lach: „Maar mis schien denk ik daar in de rust heel anders over." Verhoeven: „Ja, of na twintig mi nuten." woensdag 25 oktober 2017 GO Blijdschap bij Dominique Janssen (I) en Jackie Groe nen. FOTO ANP Gisteren Slowakije - Ierland Nederland - Noorwegen 1-0 90 3. Miedema 1-0. Vrijdag 24 november Slowakije - Nederland gespeeld Pt (v-t) 1 Ierland 2 6 (4-0) 2 Noorwegen 3 6(10-3) 3 Nederland 1 3 (1-0) 4 Noord-lerland 2 0 (1-6) 5 Slowakije O (1-8) Groepswinnaars naar WK 2019 in Frankrijk, vier beste nummers 2 uit zeven groepen spelen dubbele play-off om laatste ticket. Feyenoord bekert vanavond tegen de amateurs Swift. De matige resultaten zetten de schijnwerpers op de kampi oen. Commissaris Rob Slot boom, die onlangs opstapte, vreest dat Feyenoord jaren terug zal worden geworpen. Mikos Gouka Dordrecht A Feyenoord-commissaris Rob Slotboom, foto are kievit A Jeroen Verhoeven (I) en Jack Tuyp. „Dit is speciaal." foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23