De Dijk - Ajax: Amsterdamse derby met vooral veel voorpret Oranjeleeuwinnen tonen zich voor de eerste Miedema de heldin van Oranje 22 Voor het eerst sinds EK-winst lieten de Oranje vrouwen zich weer zien. In een tijdperk met nieuwe verwachtingen won Nederland nipt van Noorwegen (1-0). i - Kort Buffon kondigt afscheid aan Doelman Gianluigi Buffon (foto) heeft zijn afscheid aangekondigd. De bijna 40-jarige keeper van Juventus werd maandag door de wereldbond FIFA nog uitgeroepen tot de be ste keeper van het jaar. Maar Buffon liet een dag later voor de camera van Sky Sport Italia weten dat hij er na dit seizoen mee stopt. „Dit is mijn laatste seizoen en ik sta achter de keuzes die ik maak", zei Buffon. „Het zal niet veel veranderen aan alles wat ik tot nu toe heb bereikt als ik nog een jaar of twee jaar doorga." Unsworth volgt Koeman op Everton heeft de trainer van de beloften- ploeg tijdelijk de positie gegeven van hoofd trainer. David Unsworth neemt de taken over van de maandag ontslagen coach Ro nald Koeman.De 44-jarige Unsworth is oud-speler van de club uit de Premier League. Hij speelde 314 wedstrijden en scoorde veertig keer. Kane niet in beeld bij Real Real Madrid zal geen poging ondernemen spits Harry Kane (foto) los te weken bij Tot tenham Hotspur. „Ik heb er niet aan gedacht Kane te contracteren. De club is blij met Ka- rim Benzema en de rest van het team", aldus voorzitter Florentino Perez op de Spaanse radio. Hij taxeerde de koopsom van de veel- scorende Engelse aanvaller op 250 miljoen euro. KNVB-BEKER Uitslagen programma Ontslag Johnsen Karsdorp Het is bijna normaal dat de vrouwen van Oranje voor 22.000 toeschouwers spelen. In het stadion van FC Gronin gen is al het groen bedekt met oranje. Alle mannen, vrouwen, jongens en vooral meisjes die hier zitten, hebben dat niet vanochtend besloten. Nee, het stadion is al weken uitverkocht. Dat zijn ze helemaal niet meer gewend in Groningen. Wat de plaatselijke voet- baltrots dit seizoen niet lukt, is voor de beste voetbalsters van Oranje een ei tje. En alvast een beetje vooruit kijken: de volgende wedstrijd eind november in het Goffertstadion van Nijmegen tegen Ierland was binnen een paar uurtjes uitverkocht. Het is nog hele maal niet zo lang geleden dat Oranje kleine stadionnetjes van Excelsior en FC Volendam niet vol kreeg. Maar vanaf nu is alles anders voor het vrouwenvoetbal. De Europese titel heeft de blik van de buitenwereld in een ander perspectief gebracht. De verwachtingen zijn hoger dan ze ooit zijn geweest. Van de nationale compe titie ligt, los van een klein club fana tiekelingen, nauwelijks iemand wak ker. Daar heeft het EK niets aan veran derd. In de kroeg gaat het nooit over de aanstaande topper in de vrouwen competitie. Nee, de speelsters die afgelopen zo mer (semi-)bekende Nederlanders en knuffelvoetbalsters werden, spelen bij FC Barcelona, Arsenal of Olympique Lyon. Maar als ze voor Oranje spelen, wil het publiek dat wél zien. En dan is het gevoelsmatig weer zomer. Want de eerste kwalificatiewedstrijd op weg naar het WK van 2019 in Frankrijk bracht een déja vu. Qua vrolijkheid op de tribune althans. Inclusief dweilor kest en wuppies op de hoofden. Je haat het of je houdt ervan. r' ONTSNAPPING Of Jack Tuyp in zijn huis in Volen dam een foto heeft hangen van dat winnende stiftje in de verlenging tegen Ajax? De spits, sinds afgelo pen zomer geen profvoetballer meer, is niet zo van de relikwieën. Voor één van zijn belangrijkste goals heeft Tuyp een uitzondering gemaakt. Maar nu komt het. Tuyp: „Ik weet alleen niet waar die foto hangt." Verhoeven: „Haha. Heb je zo'n groot huis dan?" Tuyp: „Nee, ik heb niet zoals jij bij Ajax gezeten, hè." Verhoeven: „Maar waar hangt dat ding nou?" Tuyp: „Mijn vrouw verandert nog wel eens wat in huis. Dus ik weet het even niet." Welkom op Sportpark Schelling- woude in Amsterdam-Noord. Het complex van de zo ambitieuze tweededivisionist De Dijk, die vanavond een hoogtepunt beleeft. Een wedstrijd (aftrap 18.30 uur) te gen het grote Ajax. Een Amster damse derby. Voorzitter Ton Lan- gelaar riep al dat Ajax de club van woensdag 25 oktober 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL TWEEDERONDE Gisteren NEC - Achilles'29 3-0 FC Den Bosch - Cambuur 0-2 Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles 3-0 GWV - Koninklijke HFC 1-0 RKC - De Trefters 7-0 Katwijk - VVSB 1-2 PEC Zwolle - Kozakken Boys* 3-2 FC Twente - Eindhoven 3-0 *Na verlenging Vandaag 18.30 uur De Dijk - Ajax Fieracles - Hoek VVV - FC Utrecht 19.45 uur Roda JC - FC Groningen Willem II - Heerenveen 20.45 uur Feyenoord - AW Swift Morgen 18.30 uur FC Volendam - PSV 20.45 uur Almere City FC - AZ GO I Voetbalclub Benevento heeft trainer Marco Baroni ontslagen. Dat gebeurde nadat de club voor een pri meur in de Serie A had gezorgd door de eerste negen duels te verliezen. Ro berto De Zerbi volgt hem op. n De 19-jarige Noorse aanval ler Dennis Johnsen (foto) is door Ajax- coach Marcel Keizer in de wedstrijdselec tie opgenomen voor het beker duel met De Dijk van van daag. I Vier maanden na zijn transfer naar AS Roma staat Rick Karsdorp dan eindelijk voor zijn debuut bij de Italianen, zo meldde zijn trainer Eusebio Di Francesco gisteren. O a 0) Daniël Dwarswaard Groningen 'Vanaf nu hebben wij een reputatie' I De zege van Neder land op Noorwegen is goud waard op weg naar het WK van 2019 in Frank rijk. De Noorse vrouwen gelden als de grootste concur rent in de kwalifica tiepoule. In tegen stelling tot Neder land had Noorwe gen al twee wed strijden gespeeld in de poule. Beide duels werden ge wonnen. Nederland speelde niet overtuigend en leek een halfuur voor tijd op achter- Oud-profs Jeroen Verhoeven (37) en Jack Tuyp (34) spelen vanavond met amateurclub De Dijk in de beker tegen Ajax. In Volendam nog wel, waar het duo in 2008 al eens stuntte tegen het Ajax van Luis Suarez en co. Daniël Dwarswaard Amsterdam stand te komen. Shanice van de Sanden maakte hands in het straf schopgebied, maar keepster Sari van Veenendaal stopte de strafschop van Maren Mjelde. Het leek bij 0-0 te blijven, maar Ir in blessure tijd maakte Vivianne Miedema (foto) een vreemd doelpunt, omdat de Noorse keep ster Ingrid Hjelm seth, in de war ge bracht door Jackie Groenen, zich volle dig verkeek op een voorzet. T jp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22