Win de Stella Vicenza Superior t.w.v. 1-799,- L W? 10 E EN WIN SPOEDMELDING OVERSCHRIJDING Ambulances kwamen in 2016 vaker te laat bij spoedmeldingen. Dat blijkt uit cijfers van Ambulancezorg Nederland. Vakbond FNV spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling. StELLRFIEtSEn.nL Bij spoedritten moeten ambulances in 95 procent van de gevallen bin nen een kwartier ter plaatse zijn. Meer dan 41.000 ambulances kwa men te laat in een noodsituatie. Dat is 1.500 gevallen meer dan in 2015. Slechts 3 van de 25 ambulance diensten wisten vorig jaar die lan delijke norm te halen. Dat waren de diensten van Twente, Kennemer- land (Haarlem) en Zuid-Limburg. Noordoost Gelderland scoort met 92,1 procent het laagst. Ook Rotter dam bungelt met 92,8 procent on deraan de ranglijst. Vakbond FNV, die vandaag een alarmerend rap port uitbrengt over de problemen, wijt de stijging aan een structureel personeelstekort. „Omdat er te wei nig personeel is, vallen geregeld ambulancediensten uit. Daardoor duurt het langer voor een beschik bare ambulance ter plaatse is", zegt bestuurder FNV Zorg en Welzijn Fred Seifert. Leegloop De vakbond spreekt van een leeg loop bij ambulancediensten. Vol gens Seifert zijn veel ambulance medewerkers als verpleegkundige gaan werken in een ziekenhuis. „Daar zijn de tijden regelmatiger en de lonen hoger." Ook kiezen veel ambulancemedewerkers voor een uitzendcontract, omdat dat beter betaalt. Seifert pleit daarom voor hogere lonen. Ambulancezorg Nederland er kent dat er sprake is van 'personele krapte', maar ziet extra loon niet als een oplossing. „De krapte is niet ex clusief voor de ambulancezorg, maar in de hele zorg. Voorkomen moet worden dat zorginstellingen elkaar beconcurreren met arbeids voorwaarden", reageert woord voerster Nadiene Toby. Bestuurder Tjerk Hiddes van am- Omdat er te weinig personeel is, vallen geregeld ambulance diensten uit bulancediensten in Drenthe, Fries land en Limburg-Noord wijt de personeelstekorten aan het stilzit ten van de overheid. „De overheid bepaalt of wij mogen groeien, maar heeft drie jaar niet ingegrepen, ter wijl het aantal ritten wél toenam. Via scholing proberen wij nu de te korten op te vullen." Rode cijfers Mede door de inhuur van veel ex tern personeel zijn ambulance diensten in de rode cijfers beland, stelt Seifert na bestudering van de jaarrekeningen. Maar liefst zeven van de 25 instellingen draaide het afgelopen jaar verlies. In Amster dam zelfs 1,3 miljoen euro. Het is het derde jaar op rij dat de instelling niet uit de kosten kwam. FNV eist daarom dat er een struc turele oplossing komt voor de pro blemen in de ambulancezorg. Onder meer via betere arbeidsvoor waarden moeten er meer vaste banen worden gecreëerd. Ook pleit de bond voor het versneld opleiden van ambulanceverpleegkundigen. Branchevereniging Ambulance zorg Nederland (AZN) zegt hard te werken aan een oplossing van de problemen. Volgens AZN is vooral in de Randstad het aantal ambulan- ceritten sterk gegroeid en spelen daar ook de grootste personele te korten. -* en ontvang korting* V V Sanders Zo doet u mee! woensdag 25 oktober 2017 PC Alarm, de ambulance is weer eens te laat Koen Voskuil Rotterdam - Fred Seifert, FNV Zorg De Stella Vicenza Superior staat bekend om kwaliteit, comfort en een sportieve uitstraling. En dat is bekroond met mooie prijzen! Zo is de Stella Vicenza Superior uitgeroepen tot 'Beste Koop' door de Consumentenbond. De elektrische ondersteuning van deze licht gewicht e-bike met fluisterstille voorwielmotor is beoordeeld met een 9.7! éA Garantie tot 5 jaar 5 dagen levertijd Laagste prijs Gratis proefrit en service aan huis 21 Testcenters in Nederland Nederlands kwaliteitsproduct klimvogel adellijke jonk vrouw boven kleed neetoor land in Afrika hoge man nenstem stellig 5 kleur her kauwer maat schappij (afk.) 7 persoon lijk vnw. muziek tempel 4 3 mythologi sche figuur 1 lichame lijke opvoeding sportterm 6 Am. filmprijs 2 Puzzelboeken Oplossing: 1 3 4 5 Los de Zweedse puzzel op. De gele hokjes vormen samen de oplossing. U kunt uw oplossing t/m 1 november als volgt doorgeven. Ga naar pzc.nl/stella en stuur uw antwoord in. *Als dank voor uw deelname ontvangt u altijd een kortingsvoucher t.w.v. maar liefst 150,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10