Huzarenstukje is af Meldpunt seksueel geweld tientallen keren gebeld Lastenstijging blijft nipt binnen afgesproken bandbreedte van 2,5 procent Scheldestromen houdt verhoging van tarieven binnen de perken. Lasten stijgen voor huurders relatief sterker dan voor huiseigenaren. Nog even wennen aan nieuwe afslag A58 bij Goes In zwembad de Vliegende Vaart dreef gisteren een op blaasboot. Kinderen doken vanaf de boot achterstevo ren het water in. Survival in het zwembad is leuk, maar ook nuttig want je moet onder water je oriëntatie te rugvinden. Kinderen met meerdere diploma's kunnen ook deze woensdag in Terneuzen terecht om nog beter te leren zwemmen. Dan wordt er gesnorkeld. ^/ERKUST.my^ Zeeuwse huishoudens zijn volgend jaar gemiddeld tussen de 6 en 8 euro meer kwijt aan het waterschap. De verhoging van de tarieven blijft daarmee binnen de afgesproken grenzen. Bij het aantreden van het huidige bestuur, in het voorjaar van 2015, is de afspraak gemaakt dat de belastin gen jaarlijks met maximaal 2,5 pro cent mogen stijgen. Volgend jaar komt het waterschap uit op 2,49 procent, zo blijkt uit de begroting 2018 die gisteren is gepresenteerd. „Daar zijn we content mee", zegt dagelijks bestuurder Denis Steijaert. „Je hebt sowieso al te maken met in flatie en loonstijgingen. Bovendien komt er heel wat op ons af, zoals het klimaatprobleem. Dan is het mooi dat we toch binnen de afgesproken bandbreedte kunnen blijven." Een Zeeuws gezin met een koop woning betaalt in 2018 gemiddeld 393 euro aan het waterschap. Als zij in een huurhuis wonen, is dat 280 euro. Een alleenwonende met een eigen huis moet volgend jaar ge middeld 277 euro aan Scheldestro men overmaken. Bij een alleenwo nende met een huurhuis is dat 163 euro. Duur? Steijaert vindt dat meeval len. Zeker gezien het grote belang van het werk - zoals veilige dijken, zuivering afValwater en onderhoud polderwegen - is het bedrag te over zien, vindt hij. „Voor een meerper- soonshuishouden gaat het om 8,25 euro per persoon per maand. Een te lefoonabonnement kost al 30 tot 35 euro per maand. Dan komt het toch iets anders over." De verhoging van 2,5 procent is een gemiddelde. Bij huurders is de stijging de laatste jaren naar verhou ding forser, bij huiseigenaren juist wat minder. De tarieven stijgen het sterkst bij agrariërs. Zij betalen vol gend jaar zo'n 25 procent meer dan in 2014. Dat komt mede doordat het aantal hectares landbouwgrond waarover de kosten worden ver deeld, afneemt. De waterschapsbelastingen leve ren Scheldestromen volgend jaar ruim 88 miljoen euro op. Daarnaast wordt 28 miljoen binnengehaald door andere inkomsten, zoals pre- cario en erfpacht, maar ook door bijdragen van derden, zoals ge meentegeld om wegen te onder houden. In 2018 staat voor 39 miljoen euro aan investeringen op het pro- Een gezin betaalt 8,25 euro per persoon per maand. Een telefoon is veel duurder gramma. Daarvan gaat 3,5 miljoen naar de verkenning van de ingrij pende dijkversterking bij Hans- weert. Daar moet 5,1 kilometer zwakke dijk worden aangepakt. Dat gebeurt volgens de nieuwe nor men, die zijn gebaseerd op de kans dat er slachtoffers vallen door over stroming. Bij Hansweert moet de dijk waarschijnlijk flink worden verhoogd. Hoe dat precies moet worden aangepakt, zal uit de ver kenning blijken. De uitvoering zelf zal naar verwachting meer dan 20 miljoen euro kosten. Andere opvallende investeringen zijn de bouw van een nieuw gemaal in de Kruispolder, in het oosten van Zeeuws-Vlaanderen. Dat is nood zakelijk om de afvoer van het op pervlaktewater in het gebied te ver beteren. Waar het gemaal precies komt, wordt nog onderzocht. Op wegengebied is de voornaam ste investering de aanleg van een vrijliggend fietspad tussen Kort- gene en Colijnsplaat, vooral met het oog op de veiligheid van fietsende scholieren. De kosten bedragen 2,7 miljoen euro. It dinsdag 24 oktober 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 5 ZEELAND 2 FOTO CAMILE SCHELSTRAETE IJ EXHTCENOOTEflj |L JACJOITHASHAGEN I 7 CEB" de vos X GEB"26 JAN* 1836 vCE S"29APRIL. 1858 Iets meer kwijt aan waterschap Rolf Bosboom Middelburg -Denis Steijaert, dagelijks bestuurder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74