Simonse bestormt de top van topscorerslijst Manuhuwa heeft een patent op mooie goals M 13 door het panel van de Zeeuwse Voetbal Awards (een initiatief van CTV Voetbal en de PZC) gekozen tot Trainer van de Week. Speler van de Week werd Mar- tijn Simonse, die vijfvan de negen goals van Luctor Heinkenszand W De speler van Vlissingen scoorde ook tegen Baronie op fraaie wijze tegen Domburg (9-1-overwin- ning) voor zijn rekening nam. Wendy de Wilde van Smerdiek werd Speelster van de Week. Zij was grotendeels verantwoordelijk voor de 8-5-overwinning op IFC. Goes herpakte zich na drie du els zonder zege tegen Groene Ster, dat tot zondag de koppositie deelde Gemert. De Bevelandse hoofdklasser won met 2-1 en werd gekozen tot Club van de Week. Polman Stadion. Als ze de trai nerskamer binnen stappen, ziet bestuurslid Ad van Langevelde dat Gertjan Verbeek, de hoofdtrainer van de Almeloërs, in een hoekje zit te werken. De man die het Zeeuwse gezelschap rondleidt ziet hem echter niet. „Hier zit onze trainer Gertjan Verbeek vaak. Dat is een heel lastige man", vertelt hij. Verbeek staat meteen op. „Wat zeg jij nou? Ik zit hier gewoon hè!" Hoek speelt die avond in een 4- 5-1-formatie, met Human als een zame spits. „We wilden er meteen opvliegen, zoals we dat in die an dere bekerwedstrijden ook had den gedaan", zegt Human nu. „Maar na twintig minuten ston den we met 3-0 achter. Drie keer kwamen ze over onze linkerkant. Die rechtsbuiten was te snel voor Franky Standaert. Zo zonde. Daar door was het nooit een echte wed strijd. Terwijl Heracles echt geen bijzondere ploeg had. Het was geen Ajax, Feyenoord of PSV." Na de drie treffers - twee van Yuri Rose, één van de huidige He- racles-trainer John Stegeman - komt Hoek wat beter in de wed strijd. Het creëert kansen, maar Human, Pauclair Youda en We sley de Smet weten niet te scoren. Dat lukt Mare Minnaert na 74 mi nuten wel (3-1). Human is daarna dicht bij de 3-2, maar zijn kopbal gaat naast. Eén minuut voor tijd maakt Stegeman er nog 4-1 van. „We hebben in de eerste twintig minuten een overdreven respect getoond voor Heracles", reageert Ballegeer na afloop. De trainer - vooraf door de speaker aangekondigd als Johan de Bellegeer - is trots op zijn spelers omdat ze zich na de rust hebben hersteld. „Toen we gingen voet ballen heb ik het echte Hoek ge- Toen we druk gingen zetten hebben we ze bij vlagen weggespeeld zien. Het kon zelfs nog 3-2 wor den, omdat we twee open kansen kregen." Arjan Human, toen: „Het ging helemaal mis in het begin. Ik had het wel eens willen zien als we brutaler aan de wedstrijd waren begonnen. Toen we druk gingen zetten hebben we ze bij vlagen weggespeeld." Ballegeer zegt met een opgeheven hoofd te vertrek ken uit Almelo. „Wat we hier na de rust hebben laten zien, daar mee moeten we na de winterstop doorgaan. Dan heeft deze wed strijd toch nog iets goeds gehad." In de competitie presteert Hoek in het seizoen 2003/2004 echter veel te wisselvallig. Er is rumoer buiten het veld, onder meer door problemen met supporters en la ter het vertrek van technisch ma nager Patrick Naudts. Dat aanvals leider Human tegen Heracles meedoet, is bijvoorbeeld ook lange tijd onzeker. „Ik was kort daarvoor een week weggebleven van de training", vertelt de oud prof van onder meer ADO Den Haag en RKC Waalwijk. „Echt, ik was er he-le-maal klaar mee en stond op het punt om te stoppen. Ik was niet gecharmeerd van de trainer. Ik heb het seizoen wel af gemaakt, maar daarna ben ik naar ASWH vertrokken." Het mag dan geen best seizoen zijn geweest; aan het bekeravon- tuur van 2003 denkt Human met een warm gevoel terug. „Na de overwinning op Capelle hebben we twee prachtige wedstrijden gespeeld tegen Genemuiden en Veendam. Dat we daarna tegen Heracles niet konden brengen wat we graag wilden brengen, is echt doodzonde. Ik hoop dat de spelers van Hoek het deze week beter aanpakken." Dit keer nam Manuhuwa tegen Baronie (0-4-zege) de 0-2 voor zijn rekening. Een week eerder was het de aansluitingstref fer tegen Gemert (1-2-ver- lies), maar die leverde Vlis singen niets meer op omdat een vervolg uitbleef. In Breda vielen de doelpunten wel. Dat was voor een groot deel te danken het tactische plan van trainer John Karelse. Die leerde van de tegendoelpunten die zijn ploeg eerder moest slikken en koos voor een compact midden veld, met in die linie naast Manu huwa ook Mart de Kroo, Khalid El Hattach en Ibrahim Eryürük. Behalve Manuhuwa scoorden ook De Kroo en Eryürük en dat was geen toeval. Door slim te counteren verschalkte Vlissingen Baronie ruim en Karelse werd pauze en drie keer in de tweede helft. Daardoor kwam hij na vijf speelronden op een totaal van elf goals. Dat levert hem de derde plaats op. Die stek was vorige week voor Dave den Boef, maar omdat hij Tholense Boys met een goal langs Jonge Spartaan hielp (2-1) en Bart Chermin van Walcheren niet scoorde steeg Den Boef en zakte Chermin af naar de vijfde positie. Cahit Arslanlar wist het net ook weer te vinden. De spits van Beve landers benutte een strafschop te gen Wemeldinge, maar kon de 2- i-nederlaag niet voorkomen. VLISSINGEN Arjen de Koeijer verstevigde zijn koppositie in het PZC-topscorersklassement door namens Yerseke drie keer te sco ren tegen GPC Vlissingen (5-0- zege), maar de opvallendste ver schijning in de top is Martijn Si monse. Hij stond vorige week nog op 'pas' zes treffers, maar voegde er afgelopen weekend nog eens vijf aan toe. Daarmee had hij een enorm aandeel in de 9-1-overwinning van Luctor Heinkenszand op Domburg, dat bij rust al tegen een 5-0-achterstand aankeek. Si monse scoorde twee keer voor de Topscorer dinsdag 24 oktober 2017 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat Dave den Boef Tholense Boys MartijnSimonse Luctor Heinkenszand 4Azat Cahit Arslanlar Bevelanders 3Azat 7 Bart Chermin Walcheren 3A zat NiekvanSprundel HA zat 5 Daniel Wissel lUBblWW ('MIW De Meeuwen Bas Biesterbosch Guus de Leeuw 3Azat 6 NiekLuime Zaamslag 3Azat Rico de Putter Krabbendijke Bart van den Hemel Ray Kroon Groede Bekijk de goal van Jarreau Ma nuhuwa op PZC.nl/sport - Arjan Human, in 2003 VLISSINGEN Vorige week deed Jarreau Manuhuwa het als centrumverdediger uit een vrije trap, afgelopen zondag als middenvelder na goed terug leggen van Vlissingen-spits Yves Nyemb van afstand: mooi scoren. Hij is niet alleen veelzij dig, maar met het vuur dat hij in zijn sloffen heeft is hij ook sco rend belangrijk. Manuhuwa kreeg voor de tweede keer op rij het Doelpunt van de Week op zijn naam. A Arjan Human (rechts) denkt als het gaat over de bekercampagne van Hoek in 2003 niet alleen aan de uit wedstrijd tegen Heracles Almelo, maar ook aan het duel met Capelle (groene shirts), fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66