7 Buurten Malta is de oudste buitenwijk van Zierikzee. Er hangtvoor buitenstaanders een negatief label aan wegens criminaliteit. Han de Jonge (78) windt er geen doek jes om. „Ja, er was veeJ criminaliteit in de vorm van inbra ken. Ook bij ons is er ingebroken, maar dat is alweer 20 jaar gele den. Ik sta nu van voren de stoep te vegen en mijn vrouw zit bin nen, de achterdeur is op slot. Die angst zit er nog steeds in. Er werd s nachts, terwijl wij lagen te sla pen, in ons huis gerommeld. Toen hebben we maatregelen ge nomen en de woning beveiligd." De Jonge en zijn vrouw Gerda wonen sinds 1972 op nummer 32. Op de criminaliteit na vindt De Jonge het heerlijk wonen in Malta. „Het is een rustige wijk." Hij kan goed met zijn buren over weg. Aan de rechterkant van zijn woning dan, bij de aflopende nummers. Want de buren aan de linkerkant kent hij niet. „In die woningen is veel verloop." Van bij elkaar op de koffie gaan is geen sprake in de Mulockstraat. „Gewoon een praatje op straat." Buurvrouw Corrie Klompe, die twee huizen verderop woont, is pas gevallen met haar fiets en zit nu in de lappenmand. De Jonge doet daarom kleine klusjes voor haar, zoals de vuilnis buitenzet ten. „Mijn buurvrouw maait nu het gras voor me en helpt me als er iets in huis moet gebeuren. Ik zou geen minpunten kunnen noemen van deze wijk. Je zit dichtbij de stad en het is een rus tige buurt. Ideaal is dat je de auto voor de deur kunt parkeren." Zij woont nu 17 jaar in de straat en heeft de bevolking ook zien veranderen. De Jonge beaamt dat. „Er wonen veel oude mensen, maar die overlijden. Zo is het le ven. Er komt een jongere genera tie. Fijn een beetje jong bloed." „Toen wij hier kwamen wonen, waren we de jongsten", vertellen Jannie (75) en Leen (76) Schilpe- roord. Een van hun kinderen is op visite. Het is Mariska, die in de Regenboogstraat in een woning van Gors woont. Ze is opgegroeid in de Mulockstraat, waar haar ou ders nu nog maar met zijn Na die stroom van inbraken, vorig jaar, is er een buurtwhatsapp opgericht, maar die wordt alleen gebruikt om een beetje te kletsen tweeën wonen. De kavel waarop het huis staat, in totaal 321 m2, wordt te groot voor hen en daarom staat het huis te koop. In Malta hebben ze zich nooit on veilig gevoeld. „Na die stroom van inbraken, vorig jaar, is er een buurtwhatsapp opgericht, maar die wordt alleen gebruikt om een beetje te kletsen. Wel wordt er goed naar ons geluisterd bij de gemeente. Zo zijn er lantaarnpa len in de donkere zijstraatjes ge komen. Heel vroeger trokken dronken jongeren door de wijk als ze uit waren geweest. Maar de tijd dat ze hier door de straat heen rukten en overal de spiegels van de auto's af trapten, is voorbij. Het komt mis schien ook door dat de bus nu een andere route neemt. Maar ik heb er een hekel aan als mensen aan el- kaars spullen zitten." 's Zomers, als er veel toeristen zijn, valt er vaak wat te zien voor de deur. „Er komen vaak Duitsers met caravans door de straat. Die worden dan waarschijnlijk ver keerd gestuurd door hun Tom- Tom. Dan rijden ze achteruit en dan weten wij al wat er gaat ge beuren." Leen wijst naar een betonnen haaienvin op de hoek van het plantsoen voor de deur. „Dan ne men ze de bocht te kort. Pas reed er een grote camper overheen. Het spatbord bleef erachter han gen. Dat gaf me een klap!" dinsdag 24 oktober 2017 50 A Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: MALTA ZIERIKZEE De tijd van de kapotte autospiegels is voorbij Valeska Nastaly -Leen Schilperoord Leen en Jannie Schilperoord wonen al jaren naar tevredenheid in de Mulockstraat. De kinderen zijn inmiddels de deur uit. Dochter Ma riska is op visite, foto's dirk-jan gjeltema ü&êfr Égh*.v De tuinen in de Mulockstraat zijn behoorlijk groot. Een haaienvin op de hoek van het plantsoen. De auto kan voor de deur worden geparkeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62