Er valt vrijdag genoeg te griezelen in Scharendijke Thuredrihtman Bart Schot stopt "f 6 Gemeente versoepelt regels evenementen Voor evenementen waarbij meer dere overheden betrokken zijn, hoe ven organisatoren voortaan niet meer met al die overheden apart te overleggen om vervolgens weer naar de eerste te worden teruggestuurd. Zoals dat wel eens gebeurt bij eve nementen in de natuur van de Kop van Schouwen, waar nu eenmaal veel overheden iets over te zeggen hebben. Die overleggen voortaan sa men. Dat scheelt een hoop ergernis en frustratie. Maar er verandert meer in het nieuwe evenementenbeleid van Schouwen-Duiveland. Zo gaat de gemeente de organisatoren wellicht op een andere manier ondersteu nen. „De meeste hebben recht op tien uur ondersteuning, die bestaat uit onder meer het leveren van dranghekken en vlaggenmasten en het weghalen van straatmeubilair", legt beleidsmedewerker Adrie Franse van de gemeente Schouwen- Duiveland uit. Ook van een andere klacht gaat de gemeente werk maken. Ze wil een aantal kleine evenementen uit de ambtelijke molen halen, door daar niet langer een vergunning voor te verplichten. Enkel een melding vol staat dan. Dat scheelt ook nog eens een hoop legeskosten. Dit gaat bij voorbeeld op voor buurtfeesten waar maar 150 mensen komen en waar geen alcohol wordt genuttigd. Toch is er ook een verandering die Bij bijna elk evenement willen organisatoren eigenlijk langer doorgaan. Maar genoeg is genoeg organisatoren minder gelukkig zal stemmen: de regels voor veiligheid worden aangescherpt. „Naar aanlei ding van het drama in Haaksbergen moeten alle gemeenten de grote evenementen van tevoren strakker toetsen", vertelt Franse. „Het is nu nog belangrijker dat aanvragen zo vroeg mogelijk binnen zijn. Brand veiligheid wordt strenger bewaakt." Organisatoren van grote evene menten heeft de gemeente persoon lijk gesproken, met de kleinere heeft ze gemaild. „De meesten gaven aan tevreden te zijn. Tot 2006 hadden we helemaal geen evenementenbeleid, dus iedereen is nu wel blij met de kaders. Een maximum aantal mark ten, milieuvoorschriften: voortaan ligt alles vast." Maar bijvoorbeeld ook de eindtijd voor evenementen. En daar zijn niet alle organisatoren even gelukkig mee. „Bij bijna elk evenement horen we dat organisatoren eigenlijk lan ger willen doorgaan", zegt Franse. „Maar wij hebben te maken met omwonenden, die vaak al meer eve nementen te verstouwen hebben in juli en augustus. Genoeg is genoeg." Na de organisatoren is het nu de beurt aan omwonenden en onder nemers om hun licht te laten schij nen op het evenementenbeleid. Die mogen zich tot 10 november melden bij Adrie Franse via 0111-452213 of adrie.franse@schouwen-duive- land.nl. Het dorp telt voor vrijdagavond 3 november zo veel 'snoephuizen' dat het griezelfeest voor de kinde ren van Scharendijke is veiligge steld. De organisatie houdt vijftien deelnemers aan als minimum. Maar dankzij de briefschrijver zijn het er veel meer. Dat was vorige week wel anders. Slechts twee be woners gaven aan dat kinderen vrijdagavond 3 november bij hen kunnen aanbellen voor de trick and treat-traditie. En dus klom een ver ontruste dorpsbewoner in de digi tale pen. Want hoe kon het dat in zo'n leuk dorp als Scharendijke, waar zo veel wordt georganiseerd, zich maar zo weinig mensen opge ven voor Halloween? Er wonen toch genoeg ouders en grootouders die kinderen een leuke avond wil len bezorgen? Onder de eerste vijf die zich alsnog zouden aanmelden, zou de briefschrijver een grote zak snoep verloten. Dat sprak lezers dusdanig aan, dat ze bijna over elkaar heen buitelden met aanmeldingen. Tot het plaatse lijke eethuis en een Duitse toeriste op camping De Strandloper aan toe. Met name de Carlstraat is aardig vertegenwoordigd. Wie zich nog wil aanmelden als adres is van harte welkom, zegt Lenna Hollestelle na mens de organisatie. „Er zijn ook al tijd mensen die op het laatste mo ment meedoen." In elk geval staan de kinderen van Scharendijke niet met lege handen. Integendeel! „We hebben nu al meer snoephuizen dan andere jaren", vertelt Holle- stelle. „Met een beetje geluk wordt dit ons beste Halloweenfeest ooit." RENESSE Bart Schot neemt za terdag 25 november officieel af scheid als voorzitter van Thure- driht. Jarenlang was hij het gezicht van de stichting Vakantiehuizen Thuredriht, die vakanties verzorgt voor kinderen met kanker en hun gezinnen. Schot nam, samen met de Lions Club Dordrecht, zo'n vijfentwin tig jaar geleden het initiatief om een speciaal vakantiehuisje in Re- nesse neer te zetten. Inmiddels zijn dat er drie en zijn er al ruim 8.500 overnachtingen geturfd. In stille maanden kunnen ook men sen met multiple sclerose (MS) in de huizen terecht. Met niet aflatende energie heeft Schot zich al die tijd voor het goede doel ingezet, maar vorig jaar gaf hij al aan het tijd te vinden voor verjonging. Eerder dit jaar nam de Lions Club Schouwen- Duiveland het stokje over van de Lions Club Dordrecht en is het be stuur van de stichting ver nieuwd. IN DE REGIO Koersbal Omgaan met overheids- websites MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 24 oktober 2017 SD Niet langer van het kastje naar de muur De gemeente Schouwen-Duive- land zal het organisatoren van evenementen een stuk gemakke lijker maken. Op bepaalde punten, dan. Wendy Wagenmakers Zierikzee - Adrie Franse, gemeente Het saamhorigheidsgevoel in Scharendijke is groter dan som migen wellicht denken: een boos berichtje op Facebook over het gebrek aan animo voor Hallo- ween leverde meteen een reeks aanmeldingen op. Wendy Wagenmakers Scharendijke Bart Schot. ZIERIKZEE Eilandzorg begint vandaag met koers bal in het centrum van Zierikzee. Als er genoeg interesse is, wordt het koersbal- len opgenomen in het vaste activitei tenprogramma. Het koersballen wordt gehouden in De Wieken, leder een is welkom van 14.00 tot 15.30 uur. ZIERIKZEE De bibliotheek Zie rikzee geeft vanaf woensdag 25 okto ber de gratis cursus 'Omgaan met over- heidswebsites. Daarbij gaat het om het aanvragen van huurtoeslag, het doorgeven van een verhuizing of infor matie aanvragen over de opbouw van de AOW. Deelnemers leren onder meer hoe ze een DigiD kunnen aanvragen en ge bruiken. De cursus is bedoeld voor in woners van de ge meente Schouwen- Duiveland die al met internet kun nen omgaan. De cursus bestaat uit vier bijeenkomsten van twee uur op de woensdagen 25 ok tober, 1, 8 en 15 no vember van 14.00 uur tot 16.00 uur in de Bibliotheek Zie rikzee. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan via de website www.bibliotheek- oosterschelde.nl. Wie meer informa tie wil kan contact opnemen via het mailadres digi- taal@bibliotheek- oosterschelde.nl of bellen naar 0113- 562626. GRIEZELEN ZIERIKZEE De kinderboerderij in Zierikzee houdt vrijdag 27 oktober een griezelfeest. Om 16.00 uur kunnen de kinderen een spin maken. Daarna wordt er voorgelezen en kan er geschminkt worden. Na soep met brood begint om 19.00 uur een tocht door de wijk. Kinderen tot zes jaar mogen een be geleider meenemen. De kinderen mogen verkleed komen en een lampion meenemen. Deelname kost 3 euro. Eindtijd 21.00 uur. Opgeven bij Marike de Jonge, Kabbelaarsbank 57. ARCHIEFFOTO DIRK-JAN GJELTEMA BROUWERSHAVEN Kerk Bostonplein, 14.30-17.00 uur: Spelletjesmiddag voor ouderen; Ton- nenmagazijn, 18.30- 22.00 uur: Repeti tieavond Apollo Brassband, 20.00- 22.00 uur: Boog schieten dames; Yogacentrum Be Happy, 18.45 uur: Yogales; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Musea ge opend met activitei ten voor kinderen; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Excursieschuur Boswachterij, 13.30 uur: Excursie Dierenvriendjespad, 19.00 uur: Sche- merwandeling; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Streek-en land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Wissel tentoonstelling 'Aardappel'; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Koersbal en soos, 20.00- 22.00 uur: Toneel groep Ygenweizen; OUWERKERK Dorpshuis, 10 uur: Bewegen voor ou deren; 19.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum de Blikvanger, 10.00- 12.00 uur: Tentoon stelling Huisvrouw geluk, Poppenka- mers en Kerst; Dorpshuis, 19.15- 20.15 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 14.15- 15.00 uur: Gym voor Ouderen, 15.15-16.45 uur; Koersbal; SIRJANSLAND Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Schilder club, 19.15-20.15 uur: Gymclub; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13-17 uur: Maak je eigen camera; FiZi, 14 uur: Dunkirk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61