I hl 4 ZO DOEN WIJ DAT Bart en Marie-Louise van Kerkhof zijn 25 jaar getrouwd. Met hun vier kinderen is het een gezellige bende in hun huis in Dongen. Op een avond over pubervoorlichting merkten ze dat ze best makkelijke ouders zijn. J W Hoe houd je het een beetje leuk in de huiselijke omgeving? Lezers helpen ons op weg ledereen heeft zijn eigen ritme Bart: „Sinds kort gebruik ik de agenda in mijn telefoon. Tot een aan tal weken geleden deed ik mijn hele planning uit het hoofd." Marie-Louise: „Ik houd de gezins agenda bij. Het is soms een wirwar aan afspraken. Maar dat heb je met zes personen." Bart: „Doordeweeks zijn we bijna nooit compleet, alleen aan het begin en eind van de dag." Marie-Louise: „Zelfs dan niet, want 's avonds moet ik vaak werken. Ik draai nachtdiensten. Met het avond eten zitten we dus nooit met zijn al len aan tafel." Fleur: „Maar je hoeft hier ook nooit alleen te eten. Er is altijd wel iemand thuis." Marie-Louise: „Het avondeten ver loopt in etappes. De een moet naar hockey, de ander naar muziekles. Het is een hele kunst om te zorgen dat ie dereen overal op tijd is." Guusje: „Papa is altijd op tijd. Hij wil zelfs niet te vroeg komen. Bij een kinderfeestje zet hij mij nooit tien minuten eerder af." Bart: „Ik kom niet te vroeg en niet te laat, maar klokslag op tijd." Sjors: „Mama is juist altijd te laat. Als ze moet werken, gaat ze toch eerst nog even strijken." Bart: „Of even gauw een was in de droger doen." Wacht niet met leven tot je oude dag Marie-Louise: „Ik ben overdag thuis, al slaap ik dan natuurlijk vaak. Als Guusje tussen de middag thuiskomt eten, probeert Bart ook thuis te zijn. Meestal lukt dat." Bart: „Maar er moet ook gewerkt worden. Met drie kinderen op hockey, een op voetbal, muziekles, harmonie, scouting, blijven de reke ningen binnenkomen. Elke maand is het creatief boekhouden. Wij kun nen nu niet sparen voor onze oude dag. Maar dat is niet erg, we vinden het ook belangrijk om te kunnen le ven. We hebben nu al meer onderno men dan anderen op hun 8oste." Marie-Louise: „Jouw vader heeft zijn hele leven hard gewerkt en altijd ge dacht: als ik 65 ben, gaan we leuke dingen doen. Twee maanden na zijn pensioen werd hij ziek en op zijn 66ste verjaardag is hij overleden." Bart: „Zo moet het dus niet." Marie-Louise: „Je kunt je geld toch niet meenemen. De kinderen moe ten straks als ze volwassen zijn zich zelf maar bedruipen. Zorgen dat ze een goede studie kiezen." Fleur: „Ik weet al lang wat ik wil worden: chirurg." Guusje: „Ik wil schrijfster worden of kapper." Marie-Louise: „Willem kookt graag en wilde altijd kok worden. Sinds kort lijkt de marine hem wel wat. Ik heb vriendinnen die het raar vinden dat ik dat niet verbied. Maar Bart gaat Als kinderen niets gewend zijn, slaan ze na hun 18de misschien sneller door ook elke twee jaar bergbeklimmen; dat verbied ik toch ook niet?" Bart: „Maar ik neem alleen verant woorde risico's." Grijp de kans om wat van de wereld te zien Marie-Louise: „Ik heb op dit mo ment de conditie niet om met Bart mee te gaan op een bergexpeditie. Maar ik wil de kinderen ook niet al leen achterlaten. Dat gevaar is me te groot." Bart: „Bij mij thuis gingen we vroe ger nooit op vakantie. We hadden een abonnement op een pretpark en dat was het. Mijn vader haalde zijn rijbewijs pas toen wij al geboren wa ren. Mijn moeder was een echte huismus, dus die hoefde niet zo no dig weg. We hebben ze ooit een weekend meegenomen naar Luxem burg. Zag hij eindelijk een keer een berg." Marie-Louise: „Mijn vader was mari nier in militaire dienst, hij wilde dinsdag 24 oktober 2017 ,R2 'We zijn erg betrokken, dus er gaat weinig fout' Hanneke Willemstein 44 Bart van Kerkhof Met zes mensen is de planning weieens een uit daging in huize Van Kerkhof. FOTO'S JAN STADS Bart van Kerkhof (54), creatief ondernemer Marie-Louise van Kerkhof (50), werkt in nachtzorg Fleur van Kerkhof (17), 6 gymnasium Willem van Kerkhof (15), 3 vwo Sjors van Kerkhof (13), 2 gymnasium Guusje van Kerk hof (11), groep 8 basisschool

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48