H O O) 0) O 12 ZEELANI RECONSTRUCTIE TERUG NAAR 2003A Wetzel gaat Van den Houten coachen Drietal aan de leiding in ZK Zeeveld en Hummer stelen de show Arjan Human weet nog heel veel van de bekercampagne van Hoek in 2003. Op 16 december 2003 verloor hij met Hoek in de achtste finale van Heracles (4-1). „Ik hoop dat de spelers van Hoek het deze week beter aanpakken." Ton du Chatinier kondigde afgelopen zaterdag na de knappe o-i-overwinning van zijn AFC bij IJsselmeervogels plots zijn directe vertrek aan, maar de Amsterdamse tweededivisionist - waar Goesenaar Thomas van den Houten ac tiefis - heeft niet lang nodig gehad om een opvolger te vinden. André Wetzel neemt zijn taken over. Wetzel, oud-trainer van onder meer ADO Den Haag, KV Mechelen, WV-Venlo en HBS, is een verbintenis aangegaan tot het einde van het lopende seizoen. Na acht speelronden be zet AFC de zeventiende plaats, met pas negen punten. Alleen Jong Sparta Rotterdam doet het met drie punten slechter. Na de derde ronde van het Zeeuws damkam pioenschap gaat een drietal aan de leiding. Arjo Kousemaker verspeelde zaterdag tegen Wim Koppejan zijn eerste punt en zag Johnny de Leeuw en Daaf Kasse langszij komen. Kousemaker slaagde er niet in het magere po sitiespel van Wim Koppejan af te straffen. De Leeuw revancheerde zich voor zijn puntver lies tegen Frans Blaas. Tegen Hans van Akke ren zette de titelhouder zijn partij zo agressief op dat zijn tegenstander al na zeventien zet ten in de fout ging en opgaf. Ook Kasse won zaterdag door een tactische truc. Met een aantal indrukwekkende proeven stal Maaike Zeeveld (Driewegen) met de hengst Hummer zaterdag de show bij de start van de dressuurcompetitie om de Steketee Gouden Ruif in Vlissingen. Zeeveld liep in de eerste proef van M2 met de Sint Mouritz Junior-na komeling met 67,33 procent naar de zege. In de tweede proef deed ze er nog een schepje bo venop. In een proef om kippenvel van te krij gen kwam ze uit op de megascore van 71,83 procent. Samantha Miltenburg (Ritthem) was met de merrie Itrichta in Li in goede doen. Miltenburg stuurde de Everdale-dochter twee keer op rij naar de overwinning (66,17 en 66,33). De Nooijer Céline Brink i et het geheugen van Arjan Human (38) is weinig mis. Hij lepelt de feitjes I en bijzonderheden van veertien jaar terug zo op en begint niet meteen met de wed strijd in Almelo. „Capelle-uit, in augustus. Dat was de eerste in de beker." Het klopt als een bus. „o-i, Anthony Annicaert. Verder geen bijzondere wedstrijd, maar wel een schitterende goal, een volley van ruim twintig meter. Ik kende Anthony van mijn tijd bij Cercle Brugge, maar bij Hoek speelde hij dat seizoen niet zo vaak. Al scoorde hij volgens mij wel tegen Genemuiden." Ook daar is geen speld tussen te krijgen. Na de zege in Capelle wordt Hoek in de tweede ronde van de Amstel Cup aan SC Gene muiden gekoppeld. De Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser heeft geluk, want het speelt thuis. „Genemui den speelde in de hoofdklasse C, die ploegen kwamen wij weinig tegen", aldus Human. Hij herin nert zich nog een fan van de club uit Overijssel. „Die had een joekel van een vlag. Ik zie hem nog langs het veld rennen, zwaaiend met dat ding. Na de 4-0 is hij geloof ik even gaan zitten..." Human lacht als hij terugdenkt aan een memorabele wedstrijd. Genemuiden wordt met 7-0 van het veld geveegd. „Het was zo'n avond waarop je denkt: wat gebeurt hier allemaal. We kwamen met 2-0 voor, maakten vlak voor rust de derde en meteen na rust de 4-0. We speelden ze helemaal weg." In de derde ronde wacht daarna prof club Veendam. „Weet je dat clubs in die tijd helemaal niet graag naar Hoek kwamen?", zegt Human. „Een jaar eerder won NEC dankzij een strafschop in de allerlaatste minuut met 2-1 van ons. En tegen KARAKTERISTIEK Veendam lieten we zien tot wat we in staat waren als alles klopte." Soldaat Smessaert De ploeg van trainer Jan Korte heeft na een moeilijke start net drie duels op rij gewonnen in de eerste divisie. In Hoek heeft Veen- dam op 28 oktober 2003 echter weinig te vertellen. Onder ande ren Ronald Hamming, Erwin Buurmeijer en Ronnie Pander stappen met een 2-0-nederlaag op zak de bus in. „Het was nog ver diend ook", weet Human. „Pascal Smessaert scoorde als eerste, ik maakte zelf de 2-0. Die Smessaert, dat was een kerel, haha! Die rende door een muur heen als de trainer dat vroeg. Een soldaat." Twee dagen later blijven veel spelers na de training in de kan tine hangen, om op SBS6 de loting voor de achtste finales te volgen. Bij Hoek hopen ze op Feyenoord, Ajax, PSV of Vitesse, maar het wordt Heracles. Op 16 december 2003 mag de ploeg naar Almelo om het op te nemen tegen de eer- stedivisieclub. „Op kunstgras hè", zegt Human. „Dat was echt een ding toen. Nu speelt de halve ere divisie en bijna iedere club in de Jupiler League op kunstgras, maar destijds was dat best bijzonder. We hebben toen nog op kunstgras getraind en een oefenwedstrijd gespeeld om er een beetje aan te wennen." Vergiftigd geschenk In Hoek is eind 2003 eigenlijk nie mand echt blij met het resultaat van de loting. „Het is een vergif tigd geschenk", reageert trainer Johan Ballegeer in deze krant. „We zijn een dag onderweg om een wedstrijd te spelen. Iedereen moet een dag vrij nemen. Als amateurploeg zijn we in het na deel en dan spelen we ook nog op kunstgras. Maar we gaan onze huid daar zo duur mogelijk verko pen." De selectie van Hoek zit op 16 december 2003 in totaal een uurtje of vier in de bus en maakt onderweg enkele tussenstops. De ene keer voor een maaltijd, de an dere keer voor een wandeling op de Holterberg. Bij de enige ama teurclub die het tot de achtste fi nales heeft geschopt, is het ver trouwen groot bij aankomst in Al melo. Natuurlijk, Hoek heeft niets te verliezen, maar het liefst wil de ploeg nog een keertje stunten. Terwijl de spelersgroep zich in de kleedkamer voorbereidt op het bekerduel, krijgt het bestuur van Hoek een rondleiding door het dinsdag 24 oktober 2017 VOETBAL DAMMEN Johnny de Leeuw op archiefbeeld. PAARDENSPORT Voor Joannathan Duinkerke is het veldrit- seizoen uitstekend begonnen. In Spijkenisse werd zaterdag een wedstrijd verreden en daar begon hij aan als favoriet. Samen met de Belg Nick Aerts reden ze ver van de rest weg, maar een pechgeval sloeg Duinkerke wat achteruit. Toch kwam hij terug en klopte zijn opponent. Tonnie Hoogstraate uit Terneuzen werd zesde en Walter Pollet (Hulst) finishte als zevende. Roeister Zarah van der Putten is zaterdag in Amstelveen eerste geworden in het gevor derde skiff-veld, het op een na hoogste natio nale niveau. Zij finishte tijdens een van haar laatste optredens namens roeivereniging Honte (Middelburg) 18 seconden voor de num mer twee in een tijd van 8.21 minuten. II Hoofdcoach Gé- rard de Nooijer gaat bij FC Dor drecht samenwer ken met zijn twee lingbroer Dennis. Die wordt tot de winterstop als spitsentrainer toe gevoegd aan de technische staf. Dordt bezet mo menteel de elfde plaats in de Jupi- ler League. l Céline Brink van ZPC De Zeeuwse Kust heeft tijdens de Swim Cup in Amsterdam afge lopen weekend twee Zeeuwse re cords verbroken. Op de 200 meter schoolslag be haalde ze een eer ste plaats in de B- finale. Ze verbe terde haar eigen Zeeuwse record van 2.43.89 minu ten naar 2.41.09. Op de 50 meter schoolslag be reikte ze eve neens de B-finale en zwom in 33.41 seconden het twaalf jaar oude Zeeuwse record (2005) uit de boe ken. FOTOSANDY 'Het was nooit een echte wedstrijd' Barry van der Hooft Middelburg T Marc Minnaert (I) in Almelo in duel met Rudy Jansen. FOTO JEROEN JAZET Achtste finale KNVB-beker- toernooi, 16 december 2003. Heracles-Hoek 4-1 (3-0). 10. John Stegeman 1-0,13. Yuri Rose 2-0,19. Yuri Rose 3-0, 74. Marc Minnaert 3-1, 90. John Ste geman 4-1. Scheidsrechter: R. van Meenen (Rotterdam). Gele kaarten: Stephano Wooding (Heracles) en Wesley de Smet (Hoek). Aantal toeschouwers: 3500. Heracles: Brian van Loo; Rudy Jansen, Peter Reekers, Marnix Smit, Stephano Wooding; Gert- Jan Tamerus (70. Uriel Trustfull), Yuri Rose, Roel Buikema (Tim Gilissen); Berry Hoogeveen, John Stegeman en Thijs Sluijter. Hoek: Jürgen Belpaire; Johan Mücher, Günther de Meijer, Pas cal Smessaert, Franky Stan- daert; Marc Minnaert, Djamel Buyse (83. Anthony Annicaert), Pauclair Youda, Steven de Croock, Wesley de Smet (64. Leon van den Ouden); Arjan Human. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40