9 Toen ze even later de Rooksalon der Tweede Klasse binnenkwamen zei een vrouwtje in klederdracht met witte sluierkap: „Hoster- nokke, julder lieken wel nikkers!" Rampnacht Op Duiveland woonde veel familie. Ook tij dens die rampzalige februarinacht in 1953. Oom Lous zat met een laken op het dak van zijn 'schamele woning'. Tijdens de tweede vloed kwam er een helikopter van de Belgi sche luchtmacht, een waarschijnlijk uit de Belgische Congo afkomstige soldaat zakte naar beneden. De Jonge schrijft: „De red dende engel kreeg toen hij binnen gehoorsaf- stand hing te horen: Ik verzupe nog liever dan dak me door een nikker laat redden!" We vra gen het toch maar: is dat echt gebeurd? De Jonge: „Ik ben geen historicus, geen notulist. Het decor is authentiek, het had künnen ge beuren. Het was voor mij ook een mogelijk heid om het Zeeuwse slavernijverleden naar het heden te trekken." Vroege vakanties in Vrouwenpolder in de tweede helft van de jaren vijftig, het al eerder gepubliceerde en verfilmde verhaal 'De over kant' - over een 'orgie' begin jaren zestig met middelbare scholieren uit Terneuzen - een avontuur met een dronken loods op de Wes- terschelde en een ontmoeting met een Zeeuwse boer in Groningen: uit het Geschenk wordt duidelijk dat Zeeland in het leven van de cabaretier nooit ver weg is. Hij weet het ze ker: Zeeland is voor hem de 'dichtst be speelde' provincie, hij heeft er elk dorpshuis wel gezien, van Oostburg tot 'Smerdiek'. „Ben ik een Zeeuw? Die vraag heb ik u, le zer/luisteraar, in dit boek voorgelegd en opeens dringt zich hier achter mijn werktafel in Muiderberg uw wedervraag aan mij op: Wat denk je zelf?" Voorstelling Signeren PZC ONLINE Ronald Koeman ontslagen bij #EvertonIk zeg, nieuwe hoofdtrainer bij Feyenoord! Gio heeft z'n langste tijd gehad bij Feyenoord. dinsdag 24 oktober 2017 PC is ndeel ïven Woensdag 25 oktober, 20.15 uur: Zierikzee, Nieuwe Kerk Donderdag 26 oktober, 20.15 uur: Heinkens- zand, De Stenge Vrijdag 27 oktober, 20.15 uur: Terneuzen, Porgy en Bess Zondag 29 oktober, 15.00 uur: Ritthem, De verwachting Woensdag 1 november, 20.00 uur: Wissen- kerke, Onder de Toren Donderdag 2 november, 20.00 uur: Rilland, Luctor et Emergo Zaterdag 28 oktober, 11.00 uur: Zierikzee, Boekhandel De Vries Zaterdag 28 oktober, 13.30 uur: Goes, Boek handel Het Paard van Troje Zaterdag 28 oktober, 15.00 uur: Goes, Boek handel De Koperen Tuin Zaterdag 4 november, 13.30 uur: Vlissingen, Boekhandel 't Spui Zaterdag 4 november, 15.30 uur: Middelburg, Boekhandel De Drvkkery Zaterdag 4 november, 20.00 uur: Middel burg, ZB Bibliotheek van Zeeland, kort optre den tijdens uitreiking Zeeuwse Boekenprijs Freek de Jonge, foto maartjegeels NIEUWE AFRIT A58 Sinds gisterochtend kun nen automobilisten gebruik maken van de nieuwe aan sluitingen op de A58 bij Goes. De kans dat je daar door nog in de file staat, wordt hierdoor een stuk kleiner, is de verwachting. Nina van Leur verwacht niet dat het fileprobleem meteen is opgelost, liet ze op de Facebookpagina van de PZC weten: „Ik denk dat veel mensen niet goed op de hoogte waren dat deze op-/afritten vandaag open zouden gaan. Sowieso denk ik niet dat het pro bleem voor 100% verhol pen zal gaan worden. Er zal altijd wel wat file blijven daar." TWITTER Erwin @erwinc35 Het ontslag van Ronald Koeman bij Everton kwam gisteren niet als een ver rassing. Meteen werd er gespeculeerd over waar Koeman aan de slag kan. Feyenoord lijkt onlogisch. Bondscoach ligt wellicht meer voor de hand. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. 'Ik ga op mijn 95-ste toch niet verdrinken' 2. 'In Kattendijke gaan je ergste nachtmerries uitko men' 3. Nieuwe aansluitingen A58 bij Goes open 4. Wibi Soerjadi speelt uit verkocht huiskamerconcert in Hulst 5. Met deze heerlijke in haalactie duikelt Max van podium Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie il facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37