Borsato krijgt een Zeeuws jasje Ifc 5 Vijf gevallen van groepsverkrachting gemeld 112 NIEUWS Politie vindt pistool in huis Kat ontsnapt na autocrash Bewusteloos na overval Zeeland heeft als een van de laatste provincies sinds februari dit jaar een eigen Centrum voor Seksueel Ge weld gekregen. Voor slachtoffers van seksueel geweld betekent het dat één telefoontje alle hulpverlening in gang zet die nodig is na een aanran ding of verkrachting. Via het lande lijke alarmnummer 0800-0188 wordt het slachtoffer doorgescha keld naar het Zeeuwse aanmeld- punt, dat 24 uur per dag bemand is. Dat is sinds de opening op 1 februari 46 keer gebeld. De telefoon wordt daar beantwoord door medewerkers van Veilige Opvang (vroeger: Blijf van mijn lijf-huizen) die ervaren zijn in het omgaan met traumati sche ervaringen. De cijfers over het eerste halfjaar zijn intussen in alle provincies ge analyseerd. In Zeeland is tussen 1 fe bruari en 30 juni 46 keer gebeld. Het ging daarbij 26 keer om een melding van aanranding of verkrachting. In vijf gevallen wilde de beller alleen advies, bijvoorbeeld een school over een leerling, of over een ervaring van lang geleden die herbeleefd werd. Van de 26 Zeeuwse slachtoffers waren er drie man. Veertien keer was de dader een bekende, acht keer Eén telefoontje zet alle hulpverlening in gang die nodig is na seksueel geweld onbekend; in vijf gevallen ging het om een groepsverkrachting waarbij zowel bekenden als onbekenden be trokken waren. De gemiddelde leeftijd van de slachtoffers was 35 jaar. Zeven slachtoffers waren minderjarig. Elf keer belde het slachtoffer zelf, acht keer iemand uit de omgeving, zes keer een professional en één keer de politie. Dankzij de CSG's hoeven slacht offers niet steeds opnieuw hun ver haal te vertellen en de ervaring te herbeleven. Na de melding krijgt het slachtoffer één casemanager toege wezen. Die zorgt voor medische hulp, contact met de politie, slacht offerhulp en andere ondersteuning. Zeven procent van de verkrachtin gen resulteert in een zwangerschap. Het CSG biedt ook snelle psycholo gische traumahulp. De duinen en de Lang straat in Zoutelande komen duidelijk in beeld, evenals de Oostkerk in Middel burg. En wie goed kijkt, herkent ook de dorpskern van 's-Heer Arendskerke. In dat Zeeuwse de cor zien we een jongetje en een meisje, die met zichtbaar plezier samen spelen. Het blijken herin neringen te zijn van een inmiddels verliefd stel, dat 18 jaar later op het punt staat te trouwen. De clip is gemaakt door Set Vexy, het productiebedrijf van Roald en Debbie Jansen uit 's- Heer Arendskerke. In een paar jaar tijd hebben ze naam gemaakt met hun onderscheidende foto's en vi deo's van artiesten uit binnen- en buitenland, onder wie BI of, Ilse DeLange, Afrojack en Take That. Een paar jaar geleden was hun ambitie om ooit een videoclip voor Marco Borsato te maken. Die is ruimschoots waargemaakt, want '18 jaar' - de tweede single van diens komende album - is al hun derde productie voor de zan ger. De eerste twee waren twee jaar geleden. „Dat we nu weer zijn gevraagd, is superleuk", zegt Roald Jansen. „En ditmaal zitten zelfs onze eigen kinderen erin. Dat maakt het helemaal bijzonder." Het jongetje is hun zoon Noah (4), zijn tegenspeelster hun even oude buurmeisje Luna. De andere twee kinderen van Roald en Deb bie hebben, samen met enkele jonge dorpsgenoten, een bijrol. Het trouwende stel bestaat uit (niet-Zeeuwse) modellen van een castingbureau. De tekst van het nummer gaat over vrienden van Borsato en diens vaste songwriter John Ewbank, die gingen trouwen nadat ze al 18 jaar samen waren. „Wij hebben het verhaal min of Dat we nu weer zijn gevraagd, is superleuk meer omgedraaid", zegt Jansen. „Je kunt de tekst letterlijk verfil men, maar wij zoeken altijd naar een twist." „In dit geval hebben we het ver haal anders geïnterpreteerd dan waar het echt over gaat, al zijn het nog steeds mensen die al 18 jaar samen zijn. Dat is ook iets waar we het onderling regelmatig over heb ben: hoe zou het over 18 jaar met onze kinderen zijn?" Dat Borsato een vaste klant is, wil niet zeggen dat Set Vexy geen ambities meer heeft. „Een van de dromen die ik altijd heb gehad is het op tour gaan met een grote band." dinsdag 24 oktober 2017 MIDDELBURG De politie heeft gisterochtend een pi stool aangetroffen in een woning aan de Maasstraat in Middelburg. De bewoner van het pand sloeg op de vlucht, maar hij kon alsnog worden gepakt. Een tip leidde agenten naar het huis. Toen die daar arri veerden, probeerde de be woner ervandoor te gaan. De politie zette de omge ving af en gebruikte een hond om de man op te sporen. In het huis vonden agenten een gas-alarmpis- tool. IJZENDIJKE De politie heeft gisterochtend 'alle opsporingscapaciteiten' in gezet om een jonge kat terug te vinden. Het beestje zat in een auto, maar ontsnapte nadat zijn eigenaar met het voertuig van de weg was geraakt op de Isabellaweg in IJzen- dijke. De bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt en raakte in de slip. Hij vloog over de kop de dijk af. Het voertuig kwam tot stilstand in het riet. De be stuurder kwam met de schrik vrij en had alleen wat wondjes aan zijn han den van rondvliegend glas. De kat ontsnapte, maar werd snel gevonden. SAS VAN GENT De politie onderzoekt een woning- overval aan de Westkade in Sas van Gent. Daarbij werd de bewoonster bewuste loos geslagen en honder den euro's buitgemaakt. De politiemeldkamer kreeg vrijdag rond middernacht een melding dat een vrouw in haar woning door twee mannen was overvallen. De overval vond vrijdag, ver moedelijk rond 23.00 uur, plaats. De twee daders hadden de vrouw geslagen. Toen ze bij bewustzijn kwam, lag ze op de grond. Het slachtoffer werd door ambulancemedewerkers onderzocht, zij constateer den geen letsel. Er bleken enkele honderden euro's te zijn gestolen. Meldpunt seksueel geweld bewijst nut Bij het Centrum voor Seksueel Geweld (CSG) Zeeland zijn sinds de opening van het meldpunt op 1 februari dit jaar 46 hulpvragen binnengekomen. In vijf gevallen ging het om een groepsverkrach ting. Ondine van der Vleuten Vlissingen De makers, de hoofdrolspelers, de locaties: alles aan de video clip bij de nieuwe single '18 jaar' van Marco Borsato is Zeeuws. Met dank aan Roald en Debbie Jansen van Set Vexy. Rolf Bosboom 's-Heer Arendskerke A Noah en Luna in de videoclip van '18 jaar', fotos set vexy - Roald Jansen, Set Vexy A Debbie en Roald Jansen tijdens de opnamen in Zoutelande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33