24 ZE Van alles wat er momenteel mis gaat in de Kuip, is het verprutsen van strafschoppen wel het meest aanraakbare. Waar Dirk Kuyt vorig seizoen steevast raak schoot, op die ene poging tegen Heerenveen na waarna Rick Karsdorp de schade meteen repareerde, gaat het nu steevast fout. De misser vanaf de stip van Nico- lai Jorgensen tegen Ajax vertelt iets over het huidige Feyenoord, dat steeds meer parallellen lijkt te ver tonen met het PSV van vorig sei zoen. Strafschoppen op belangrijke momenten die werden gemist. „Het zit ook allemaal een beetje te gen", zuchtte Sofyan Amrabat. Woorden die Eindhoven ook lange tijd te horen waren. Blessures die meteen langdurig waren, zoals Andres Guardado, Jor- rit Hendrix en Jürgen Locadia zijn vergelijkbaar met de langdurige ab senties van Eric Botteghin, Jan-Arie van der Heijden en eerder Jorgen sen. „Natuurlijk baart dat zorgen", zegt Van Bronckhorst. En aanvoer der El Ahmadi: „We hebben veel pech met blessures. En die spelers zijn er ook meteen heel lang niet meer bij." Wat ook in Eindhoven te horen was: de opgelopen achterstand is nog te repareren, als we straks een serie neerzetten is alles nog moge lijk, het seizoen is nog lang. Bij Fey enoord is dat ook nu de houvast: nog 25 wedstrijden en de concur rentie speelt toch ook allesbehalve We hebben veel pech met blessures. En die spelers zijn er dan ook gelijk lang niet bij goed? „We gaan dit echt nog recht zetten", zegt Amrabat. „We hebben zoveel kwaliteit in de ploeg." En daar is ook niets mee gelogen. Maar kijk eens naar Karim El Ah madi, die vorig seizoen zelden ver zaakte. De middenvelder probeert het voortouw weer te nemen, maar een dinsdagavond achter de gewel dige Brazilianen van Sjachtar Do netsk en een paar dagen later al weer de Klassieker tegen Ajax, het lijkt fysiek en misschien ook wel mentaal momenteel iets te veel van het goede. De international heeft zelden rust, tijdens de interlandpe rioden met Marokko legt hij ener gieverslindende bezoekjes af aan bijvoorbeeld Mali en Gabon. „Zo'n wedstrijd tegen Sjachtar, dat is wel zwaar", zegt El Ahmadi. „Die ploeg is net zo goed als Napoli. Het was dinsdag een zware wedstrijd. Maar vier dagen rust moet voldoende zijn, hoor." Net als Guardado bij PSV had, breekt toch af en toe het lijntje bij de aanjager. Zijn energievoorraad is nou eenmaal niet onuitputtelijk. Bovendien is zijn kompaan Tonny Vilhena ook nog niet in de bloed vorm van afgelopen seizoen, waar Guardado vorig seizoen zo vaak snakte naar de Davy Pröpper uit zijn eerste seizoen bij PSV. Maar de grootste overeenkomst is misschien nog wel de overtuiging of beter gezegd het gebrek daaraan. Want hoe kan het dat Feyenoord van plan is om Ajax fanatiek af te ja gen in de Kuip en dat er na het eer ste fluitsignaal een ploeg staat, die wacht op wat komen gaat. „Dat kan ik ook niet verklaren", zegt Steven Berghuis. „Misschien omdat Ajax sterk onder de druk uit voetbalt en dat je dan denkt dat vastzetten las tig gaat worden." PSV oogde vorig seizoen ook vaak angstig en loste de problemen nooit meer op. De ploeg had lange tijd één scenario voor ogen: aanhaken tot de winterstop en vervolgens toeslaan. Toen de eerste topper in 2017 in de Kuip werd verloren, was het voorbij. Trainer Phillip Cocu greep nog wel in, slachtofferde Luuk de Jong. Maar toen was het Eindhovense kalf al verdronken. H—i dinsdag 24 oktober 2017 Feyenoord lijkt dit jaar op PSV Machteloosheid bij Feyenoord na de wedstrijd tegen Ajax. Het zit dit seizoen niet mee in de Kuip. foto pim ras Feyenoord beleeft een seizoen zoals PSV dat vorig jaar mee maakte. Na de landstitel voort durend achter de feiten aan lopen, met gemiste strafschop pen, spelers uit vorm en langdu rig blessureleed. Mikos Gouka Rotterdam -Karim El Ahmadi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24