Lieke Martens, het nieuwe leven 22 Ronald Koeman werkte, mede door een roerige Kort FC Groningen straft Mahi FC Groningen-speler Mimoun Mahi (foto) werd afgelopen weekeinde disciplinair ge schorst en kreeg gisteren zijn straf te horen voor de verbale misdragingen, tijdens de verloren wedstrijd tegen Willem II (o-i). Na overleg met algemeen directeur Hans Nij- land en technisch manager Ron Jans werd besloten dat Mahi deze week een individu eel trainingsprogramma volgt. Bovendien moet hij zich inzetten voor maatschappe lijke projecten van de club. Ronaldo beste van de wereld Cristiano Ronaldo is gisteren op het gala van de FIFA in Londen evenals vorig jaar ge kozen tot de beste voetballer van de wereld van het jaar 2017. Hij kreeg de voorkeur bo ven Lionel Messi en Neymar. Ronaldo kreeg de prijs uit handen van Diego Maradona en zijn Braziliaanse naamgenoot Ronaldo. Op hetzelfde gala werd Lieke Martens uitgeroe pen tot beste speelster van de wereld. Situatie Nouri onveranderd De situatie van Abdelhak Nouri is de afgelo pen maanden onveranderd. De familie van de middenvelder bracht gisteren via Ajax een update naar buiten. Nouri (20) kreeg be gin juli tijdens een oefenwedstrijd in Oos tenrijk tegen Werder Bremen te maken met hartfalen en moest op het veld worden ge reanimeerd. Hij liep blijvende hersenschade op. De Ajacied kan zelfstandig ademhalen. Mbappé is 'Golden Boy 2017' De Franse voetballer Kylian Mbappé (foto) mag zich de 'Golden Boy' van Europa noe men. De achttienjarige aanvaller van Paris Saint-Germain kreeg in de verkiezing die jaarlijks wordt georganiseerd door de Itali aanse krant Tuttosport de meeste stemmen. Vorig jaar werd de Portugese middenvelder Renato Sanches uitgeroepen tot grootste ta lent op de Europese velden. Journalisten van toonaangevende sportmedia mochten hun stem uitbrengen. Boete Blessure Pröpper Everton heeft afscheid genomen van trainer Ronald Koeman na een desastreuze start van de competitie. Een chaotische transferperiode kostte de 54-jarige Nederlander de kop. Ronald Koeman vernam zijn ont slag niet bij het openslaan van de kranten of op de radio op weg naar trainingscomplex Finch Farm. Voorzitter Bill Kenwright stelde hem rond lunchtijd persoonlijk op de hoogte van het nieuws, ver weg van de camera's, zonder vooraf te lekken naar bevriende journalisten. De chique handelswijze nam niet weg, dat de positie van de Neder lander niet meer viel te verdedigen. De aanblik van een zo goed als leeggestroomd Goodison Park, ruim voor het einde van het verlo ren duel met Arsenal (2-5), liet de clubleiding geen andere keuze. De supporters van de People's Club keerden zich letterlijk van Koeman af. Op hem richtten ze al hun frus traties over de ronduit tegenval lende prestaties. De coach, zo kon het bestuur zien, was niet langer meer de remedie maar een van de voornaamste ziektekiemen. Kenwright en grootaandeelhou der Farhad Moshiri lieten in een statement merken zichzelf deels verantwoordelijk te voelen voor de ontluisterende neergang. Koeman kreeg lof voor zijn rol in zijn eerste seizoen, waarin hij Everton naar de zevende plaats in de Premier League leidde. Niettemin betaalde Koeman de prijs voor zijn onver mogen de crisis te keren. Everton zag in Koeman de springplank naar de top van de Pre mier League. De club wilde hem zo graag, dat Southampton een flinke afkoopsom werd betaald. Na een sterk eerste jaar gaf Moshiri hem carte blanche. Hij mocht voor 160 miljoen euro investeren in het elftal in een poging toe te groeien naar de topvier. De transferperiode zorgde niet voor de gewenste stap voor waarts. Everton verkruimelde voor de ogen van het publiek. Het onvermogen van technisch directeur Steve Walsh, weggekaapt bij Leicester City, zorgde voor chaos. De ontdekker van revelaties als N'Golo Kanté en Riyad Mahrez bleek een groentje aan de onder handelingstafel. Koeman smeekte eind augustus nog om een opvolger voor spits Romelu Lukaku en een linksbenige verdediger, maar kreeg grotendeels voetballers voor wie de Premier League te vroeg kwam. Een loodzwaar programma, bles sures van basisspelers en torenhoge hoge verwachtingen bij de achter ban legden de druk bij Koeman. Hij moest van de weinig uitgebalan ceerde selectie een strijdbaar team vormen. Dat lukte hem niet. De ex- verdediger veranderde wekelijks van tactiek en wekte de indruk het W Koeman miste de kracht als motivator om de vicieuze cirkel te doorbreken spoor bijster te zijn. In negen com petitieduels haalde hij liefst vijf keer in de rust een speler naar de kant. Koeman, juist gehaald om zijn harde hand, kreeg weinig liefde van de fans. Ze vonden hem arrogant, afstandelijk, weinig tactvol en kli nisch. Waar de Britten lang ons trainersgilde als afgezanten van een verlichte natie onthaalden, werden oude clichés afgestoft. De crisis in het Nederlandse voetbal vertaalde zich indirect naar de tribunes op Goodison Park. Liever zag de aan hang een Portugees of een Duitser komen. Oud-profs als Ian Wright, Thierry Henry en Martin Keown Ze had in galajurk op het FIFA-gala in Londen willen zijn, maar Lieke Martens hoorde gisteravond in een hotel in Groningen dat ze zich een jaar lang de beste voetbalster ter wereld mag noemen. Ze liet de Ve nezolaanse Deyna Castellanos en de Amerikaanse Carli Lloyd achter zich. Bondscoach Sarina Wiegman werd 's werelds beste coach van een vrouwenteam in 2017. Martens kende sowieso een jaar dat niet meer kapot kan, na de Eu ropese titel met Oranje, de verkie zing van beste speelster van het EK én Europa. Het leverde haar boven dien de status van bekende Neder lander en een toptransfer naar FC Barcelona op. De eerste maanden daar maken indruk. Oók door de onrustige situ atie in de stad die haar nieuwe thuis is. „Je kunt wel net doen alsof er niets aan de hand is en elke dag 'ge woon' naar de club gaan. Maar dat lijkt me niet de goede manier." De strijd voor een onafhankelijk Catalonië is de laatste maanden he vig losgebarsten. Met de rellen rond het illegale referendum een paar weken terug als dieptepunt. „Ik had toen een vrije dag. Vanuit de club zeiden ze ook: blijf maar gewoon binnen. Natuurlijk is dat gek als je net in een nieuwe stad woont. Maar de protesten daarna zijn allemaal vreedzaam geweest. Daarom voel ik me ook veilig." Complex In haar team spelen zeven Cata laanse vrouwen. Vier zijn er voor onafhankelijkheid, drie niet. „Ik praat met hen en ook met de team manager om de situatie te begrij pen. Maar het is complex en ieder- Quotevandedag 'Hoe Verstappen Raikkonen passeerde, was geweldig' dinsdag 24 oktober 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL GO I Celtic moet 10.000 euro boete betalen omdat een fan in het Champi ons League duel met PSG het veld op rende. De aan hanger had het gemunt op het Franse topta lent Kylian Mbappé, maar werd tijdig ge pakt. i Bayern Mün- chen moet het drie weken stellen zonder Thomas Muller (foto). De Duitse aanval ler heeft zater dag een ham stringscheurtje opgelopen in zijn rechter been. 0 Verdediger Robin Pröpper van Heracles krijgt geen schorsing voor zijn rode kaart in het verloren competitieduel met PSV. Hij haalde een doorgebroken speler neer. Verdronken in Geert Langendorff Liverpool De verwachtingen rond Lieke Martens (24), sinds gisteravond de beste voetbalster van de We reld, zijn torenhoog. Vanavond speelt ze met Oranje tegen Noorwegen in Groningen de eer ste kwalificatiewedstrijd voor het volgende WK. Over haar nieuwe leven in broeierig Barce lona. Daniël Dwarswaard Zeist —Ook Nico Rosberg kiest de kant van Max Verstappen na de GP van Amerika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22