Tina, al 50 jaar je beste stripvriendin 21 Recordaantal ondanks Max leven. „We zijn getrouwd waar hij niet bij was. Je doet je vrouw een ring om waar hij niet bij was. Het was een emotionele dag. Met veel tranen, maar we hebben toch ook gelachen en gedanst. Er waren zo'n 45 gasten. Ik heb wel het gevoel dat we die dag met dat groepje intenser genoten van de liefde en de vriendschap met el kaar", vertelt Gwenn die zijn Pauline die avond verraste met een lied op zijn gitaar. Vijf dagen later - de hu welijksreis naar Bali kon worden uit gesteld -vond de crematie plaats. Het trouwboeket lag op zijn kist. „We hebben zijn as uitgestrooid op een berg in Sifnos waar we nog steeds op vakantie gaan. Kan hij altijd met ons mee." Gwenn en zijn vader waren close, ook omdat hun beider levens destijds afspeelden in Frankrijk. „We hadden een heel goede band. Belden elke dag wel een paar keer; er was altijd wel iets te bespreken. Ineens zit je dan op een telefoontje te wachten dat niet meer komt." Ze verhuisden naar Amsterdam, twee jaar geleden. Kregen dochter Elise, nu 8 maanden oud. „Ieder ver werkt dit op zijn eigen manier. Ik ben geen grote prater. Pak mijn gitaar of stap de keuken in om het eruit te bakken of te koken. Elke dag denk ik er wel over na. De tijd maakt dat het iets draaglijker wordt, maar het blijft moeilijk." kreeg hij de onheilstijding. „Volko men onverwachts. Van de ene op de andere dag overleed hij. Een hartstil stand. Zijn gezondheid was niet bij zonder goed, maar het was ook niet zo dat zijn hart op springen stond. Het was zo onwerkelijk. Het ene mo ment zit je in het hotel met de politie en lijkschouwer te praten en zie je je vader weggereden worden. Twee, drie uur later sta je op de trouwloca tie een paar honderd meter ver derop." Wat moesten ze doen? De bruiloft uitstellen terwijl de schoonfamilie uit Frankrijk, die neef uit Australië en zijn zwager uit Montreal al in Ne derland waren? „Het was een moeilijke beslissing, echt. We hadden amper tijd om er over na te denken. Pauline had hier jarenlang over gedroomd, en als je het uitstelt, wanneer is dan wel het juiste moment...?" Het was, zegt hij, de mooiste en een van de zwaarste dagen van zijn MEER ZOETIGHEID BIJ RTL KIJKERS MUSICAL dinsdag 24 oktober 2017 PC Gwenn Danis zoals Holland hem nu kent. Het bak ken geeft troost tij dens verdrietige momenten fotopim Suikerdipje nu Heel Holland Bakt is afgelopen? Nergens voor nodig. RTL lanceert zondag 5 november een nieuw zoet programma, waarin presentatrice Miljuschka Witzenhausen op zoek gaat naar de beste chocolatier van het land. Chocoladegoeroe Hidde de Brabander jureert. In De Chocoladeshow gaan tien jonge professionals de strijd met elkaar aan. Ze moeten de meest uiteenlo pende kunstwerken neerzet ten. Elke week valt er één chocolatier af. De hoofdprijs is het ontwikkelen van een eigen smaak chocoladereep. De finale van Heel Holland Bakt vestigde met 3,4 miljoen kijkers een record voor het programma. En dat terwijl de bakkers con currentie ondervonden van Max Verstappen, die in de VS een race in de Formule 1 reed. Om roep MAX-baas Jan Slagter: „Ik moet eerlijk zeggen dat ik toen Heel Holland Bakt afgelopen was ook gezapt ben naar Max Verstappen. Als dat er niet te genover had gestaan, hadden we misschien nog wel meer kij kers gehad. Ik denk dat het in menige woonkamer nog wel voor wat ruzie heeft gezorgd. Dat vader naar Max Verstappen wilde kijken en moeder en kind naar Heel Holland Bakt." Tina de musical. Gezien, Zaantheater, Zaandam Toen Tina in 1967 voor het eerst in Nederland verscheen, heette het stripblad 'Het grootste week blad voor meisjes.' Nu, 50 jaar later, is het motto gewijzigd in 'Altijd een feestje'. Maar als wekelijkse uitgave voor meisjes of - eigentijdser - meiden heeft Tina de tand des tijds door staan en is zij nog altijd een rol model voor geabonneerde 8 tot 12-jarigen. Het jubileum wordt in het theater gevierd met Tina de musical waarin de hoofdpersoon Tina, ge lijk haar stripversie, nog altijd een prepuber is. En derhalve óók voor moeders en grootmoeders een nostalgische toets aanslaat. In die zin wil de productie een echte familiemusical zijn, en die opzet slaagt zonder meer. Het vaste palet van acteurs wordt aangevuld door 'regioteams' die de rollen van Tina en haar vrien den Fabio en Puck spelen. In de versie in Zaandam, boor devol cartooneske elementen, werden die personages uitste kend vertolkt met de energieke springerigheid die bij deze leef tijdsgroep hoort. Het verhaal is eenvoudig, maar daarin staat Tina de musical be paald niet alleen in de musicalwe reld. Tina en haar vrienden moe ten zélf het weekblad maken, nu Tina's ouders door een botbreuk respectievelijk burn-out zijn ge veld. Ze nemen het op tegen een ti rannieke hoofdredactrice (een mooie rol van Robin van den Heu vel) en een tweeling met kwaad in de zin (lekker vilein gespeeld door Mylène en Rosanne Waalewijn). Gelukkig bijgestaan door de licht excentrieke oma van Tina, een hi larische vertolking van Annick Boer. Natuurlijk wordt Tina verliefd op 'het stuk' Bobby, de talentrijke -«s Mylène en Ro sanne Waalewijn als de vileine tweeling die Tina dwarszit. FOTO VERBEEK FOTO GRAFIE jonge (musical)acteur Ridder van Kooten. Maar meer dan een ste vige flirt zit er niet in. En zo hoort het ook. Vlinders in de buik ak koord, maar Tina is al een halve eeuw lang toch vooral de vriendin van haar lezers. —Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21