8 Medicijnresten moeten uit water VOETBAL DE KLASSIEKER Om meer medicijnresten uit het water te zuiveren, krijgen waterschappen van het mi nisterie van Infrastructuur en Milieu eenmalig 30 miljoen euro. Dat meldt staatssecreta ris Sharon Dijksma aan de Tweede Kamer. Het RIVM schat dat er jaar lijks in ons land minstens 140 ton medicijnresten en 30 ton röntgencontrastmiddelen in het water terechtkomen. De meeste medicijnresten in het water zijn door patiënten thuis uitgeplast en -gepoept. Rioolwaterzuiveringsinstalla ties halen gemiddeld 65 pro cent van de medicijnresten uit het water. De komende jaren zal de ver vuiling toenemen door de vergrijzing. Ouderen gebrui ken meer medicijnen. Samen met de zorg-, farmaceutische en watersector probeert het ministerie de problemen aan te pakken. Er moeten bijvoor beeld minder, maar ook min der vervuilende medicijnen worden voorgeschreven. Ook willen de partijen dat meer overtollige medicijnen wor den ingeleverd bij gemeenten. Er komt geen opstand, mensen zijn veel te lui Moeder overleden Sharleyne blijft vast De moeder van het in 2015 overleden meisje Sharleyne uit Hoogeveen blijft nog zeker twee weken in de cel. Dat besliste de rechter commissaris. De 37-jarige vrouw wordt verdacht van moord dan wel doodslag. Het meisje overleed na een val van de tiende verdieping van een flat. In eerste instantie werd gedacht aan een onge val. De vader van het meisje geloofde dat niet en begon een artikel 12-procedure om vervolging af te dwingen. Het gerechtshof in Leeuwarden gaf de vader gelijk. Dode matroos gevonden Brokstuk doodt toerist Placenta eten niet verstandig vrijdag 20 oktober 2017 GO DEN HAAG De Britse filosoof John Laughland weet zeker dat Nederland binnenkort door de EU wordt opgeslokt en niet onafhankelijk blijft. HOOGEVEEN De 99-jarige Aleksandra Cybulska uit Gdyinia ontvangt een hoge onderscheiding van de staat Israël, omdat zij tijdens de Tweede Wereldoorlog de joodse Sonia Sara Szindel het leven heeft gered. De hele familie van het meisje werd uitgemoord door de nazi's, fotoepa ALMEN In het Twentekanaal is gisteren het lichaam van de 39-jarige matroos gevonden die vorige week in het water was gevallen. De oorzaak is nog onbekend. De man komt uit Slowakije en was opvarende van een binnen vaartschip. Het lichaam werd bij Almen uit het water gehaald, nadat een medewerker van Rijkswaterstaat het had aangetroffen. FLORENCE Een 52-jarige Spaanse toerist is gisteren dodelijk getroffen door een stuk steen dat van de beroemde Santa Croce-basiliek in Florence afbrok kelde. Het brokstuk was een deel van een ornament. WASHINGTON Talloze vrouwen eten na de ge boorte van hun kind de placenta op. De moederkoek zou voedzaam zijn. De placenta is zelfs in pilvorm verkrijg baar. Wetenschap pers waarschuwen dat consumptie niet verstandig is. Er is geen bewijs dat dit gezondheidsbevor derend werkt. Pla centa bevat wel een hoog gehalte aan afvalstoffen als arsenicum en zink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8