Sluis pakt boulevard Cadzand eerder aan Jezelf presenteren is meer dan een goed verhaal vertellen M Meester Fonny neemt na 42 jaar afscheid in Philippine 7 Een meterslange erehaag van joelende kinderen die met linten en vlaggetjes zwaaiden of een foto van 'hun' meester Fonny Eggermont trots omhoog hielden, stond gisteren op het plein van basisschool Laureyn. „Fiieperdepiep hoera", klonk het. zv k wist natuurlijk wel dat ze iets gingen doen, maar niet wat. Ze hebben er goed over kunnen zwijgen in de klas", zei meester Fonny Egger mont. Na 42 jaar en negen maan den voor de klas te hebben ge staan, gaat hij met zijn vrouw Christine van zijn pensioen ge nieten. De laatste maanden deed hij het al wat rustiger aan op school. Hij kijkt ernaar uit om te gaan reizen, tuinieren en vissen. Maar afscheid nemen valt 'mees ter Fonny' tegelijkertijd ook een beetje zwaar. „Het is een dubbel gevoel. Ik deed dit werk graag en wilde altijd al het basisonderwijs Ik probeerde ook te zorgen dat kinderen zich goed voelden in de klas in." Al die jaren werkte hij op school in Philippine, waar hij in 2015 ook de fusie van De Stelle en De Zeester meemaakte naar de huidige basisschool Laureyn. Hij stond in de afgelopen jaren voor alle groepen, behalve de kleuter groep. „Het is zo leuk om de leer lingen iets bij te brengen. En niet alleen kennisoverdracht, maar ook zorgen dat ze zich goed voe len in de klas." Dat de schoolkinderen hun meester gaan missen, bleek wel uit een afscheidslied dat ze met overtuiging en uit volle borst zongen. „We gaan je missen nu je gaat, met een traan en een lach, zeggen wij je nu gedag." De gemeente Sluis wil de bou levard, die nu nog vooral is in gesteld op autoverkeer, veran deren in een voetgangers- en fietsersparadijs waar auto's 'te gast' zijn. De plannen liggen er al een paar jaar, maar het ge meentebestuur gaf aan te wil len wachten met het werk tot de grootste bouwplannen ach ter de rug zijn. Dat duurt echter nog jaren. „Ondernemers heb ben aangegeven zo lang liever niet te wachten", gaf Ploegaert aan. „Daarom gaan we toch al eerder aan de slag." Doordat nog wel degelijk re kening wordt gehouden met de planning van bouwwerkzaam heden, gebeurt de omvorming in fasen. Eind volgend jaar wordt begonnen met het noor delijke stuk van het Duinplein, omdat dan ook de Strandresi- dentie daar dan klaar is. Een jaar later volgt de rest van het plein. Begin 2020 zijn de 'Rode Wielingen' - tussen het Duin plein en de jachthaven - aan de beurt, later dat jaar Duinhof en tenslotte de Groene Wielingen (tussen het Duinplein en Duin hof). De reconstructie wordt gro tendeels betaald uit het Inves teringsfonds. Daarin moeten ontwikkelaars die initiatieven ontplooien in de badplaats, geld storten. Uit de pot wordt 'ver betering van de openbare ruimte' betaald. Eerder ging er uit het fonds onder meer een fors bedrag naar de aanleg van de jachthaven. Harder praten is niet per se duide lijker, wilde Van der Wal - in het dagelijks leven non-verbaal actief als pantomimespeler - maar even duidelijk maken. Van der Wal kwam naar scholengemeenschap De Rede in Terneuzen om Techna- siumleerlingen presentatietechnie ken bij te brengen. „Niet alleen leerlingen maar iedereen eigenlijk zou moeten leren wat non-verbale communicatie is", is zijn mening. ledereen eigenlijk zou moeten leren wat non-verbale communicatie is Want niet alleen wat je zegt maar ook hoe je het zegt, hoe je staat en hoe je kijkt is van belang, wil je je boodschap goed overbrengen. „De meest gemaakte fout is eigenlijk wel dat non-verbaal niet overeen komt met verbaal." Van der Wal neemt de houding van een geslagen hondje aan: „'Hier heb ik mijn fan tastische ontwerp'. Kijk, dat klopt dus niet, maar dat gaat wel vaak fout." Van der Wals trainingen de afge lopen dagen hebben duidelijk ef fect, is de indruk van docente Re- nate Louwerse. „Ik zag dat kinderen steviger gingen staan bijvoorbeeld." vrijdag 20 oktober 2017 Meester Fonny had geen idee wat hem te wachten stond. „De kinderen hebben er goed over gezwegen in de klas." foto boaztimmermans Met een traan en een lach Sophie Stockman -Fonny Eggermont I De omvorming van Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad tot 'flaneerboulevard' begint al eind volgend jaar en daar mee eerder dan gepland. Dat zei wethouder Peter Ploe- gaert woensdagavond tijdens de halfjaarlijkse informatie bijeenkomst over de ontwik kelingen in de badplaats. Martijn de Koning Cadzand-Bad ,„MET HARD PRATEN COMMU NICEER JE ALTIJD DUIDELIJ KER!!" „Huh?", schrikt een leer ling wakker. „Wat zei je?" Job van der Wal heeft zijn punt ge maakt. Hij bracht leerlingen non- verbale communicatie bij. Guido van der Heijden Terneuzen -Job van der Wal Job van der Wal geeft een gastles, foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74