Hulst kan investeren in wegen, scholen en dorpscentra Bewoner De Okkernoot trouw aan de bakker 6 Nog maar net was hij naar De Okkernoot in Schoondijke verhuisd, toen Michel Buijze bij bakker Leurgans in Cadzand ging werken. Dat doet hij nog steeds. Zijn 25-jarig jubileum werd een feestje. zv Iichel fietst nu al 25 jaar lang vanuit de woonvoor ziening voor mensen met een beperking naar de bakkerij van Mario en Mildred Leurgans, en dat drie keer in de week. „Sinds kort heeft hij een elektri sche fiets", weet Mildred. „Dat scheelt wel." Michel hoort helemaal thuis in de bakkerij. „Kom niet aan onze Mich, dan krijg je het met alle an deren hier aan de stok", waar schuwt Mildred. „Hij weet exact wat en hoe hij iets moet doen. Trouwens, niemand kan zo goed de bakkerij opruimen als Michel. Dan blinken de tafels als een spie gel, beter kan ik het ook niet." Michel is bijna altijd vrolijk. „Heel af en toe is hij 'droeftig', zo als hij het noemt. Meestal rond bij zondere dagen als Moederdag." Niemand kan zo goed de bakkerij opruimen als Michel Nu en dan maakt ook Michels broer Mario zijn opwachting in de bakkerij. „Mario woont ook in De Okkernoot. Hij werkt ergens an ders, maar wil wel altijd mee met ons uitje in het najaar. Dat mag, maar daar moet natuurlijk wel iets tegenover staan. Dus komt hij, on der leiding van Michel, dan een dag helpen met het maken van deeg- venters of peperbollen." De broers letten op elkaar, weet Mildred. „Dat merken we goed als ze hier blijven slapen. Dat mag soms tussen Kerst en Nieuwjaar. Ze hebben allebei suikerziekte, dat is niet altijd gemakkelijk. Maar ze helpen elkaar. En ons ook wel, want voor het slapengaan contro leert Michel altijd alle deuren. Hij is heel precies." Het bakkerspaar nam de broers zelfs eens mee op vakantie naar Aruba. „Daar hebben ze het nog steeds over. Ach, Michel is zo'n groot onderdeel van de bakkerij, hij verdient het om een beetje ver wend te worden." Overigens werd ook het 25-jarig jubileum van Michel afgelopen week gevierd met een logeerpartij tje. Daarvóór werd Italiaans gege ten, op speciaal verzoek van het feestvarken. De afdeling Gemeentewerken kan bovendien nieuw materiaal ver wachten. Ook bewoners zullen merken dat er geld is, aldus B en W. Volgend jaar is er voldoende ruimte om de Cloosterstraat in Klooster- zande opnieuw aan te leggen. Het zelfde geldt voor de Julianastraat in Heikant. De rioleringen in de Mar grietstraat, Pastoor Smulderstraat, Groenendijk en Kerklaan in Kloos- terzande kunnen vernieuwd wor den. En de woonlasten blijven op hetzelfde niveau. De geplande be lastingverhoging van 1 naar 3 pro cent is afgeblazen. Verder gaat Hulst in 2018 voor het eerst de spaarpot met regionale impulsgel- den openen. Daar zit 2,5 miljoen euro in, die de gemeente heeft ge kregen ter compensatie voor het onder water zetten van de Hedwi- gepolder. De herinrichting van het gebied tussen de binnenstad en de winkels aan het Stationsplein in Hulst, de verbouwing van het Hof te Zandeplein in Kloosterzande, het toeristisch interessanter maken van de Westerscheldekust en de grensoverschrijdende bossen wor den ermee betaald. Hulst is wel be zorgd over jeugdzorg. Gemeenten krijgen daarvoor een bedrag van het Rijk, maar volgend jaar wordt dat 1,2 miljoen euro minder. Hulst gaat niet op jeugdzorg bezuinigen; het gat van 1,2 miljoen zal op een andere manier gedicht worden. IN DE REGIO De Veste houdt rommelmarkt Luther- expositie in Het Warenhuis Workshop harmonica spelen MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 20 oktober 2017 'Kom je aan Michel, dan kom je aan ons' Wilma Valk -Mildred Leurgans, bakkersvrouw Vlnr: Mildred, Michel, Simone en Mario in de bakkerswinkel, fotoboaztimmermans De gemeente Hulst gaat de ko mende jaren investeren in onder meer wegen, scholen en dorps centra. Ook krijgen wijk- en dorpsraden meer geld. Dat blijkt uit de begroting voor 2018. Bob Maes Hulst TERNEUZEN In dienstencentrum De Veste Terneuzen wordt vandaag een grote rommelmarkt en bazaar gehou den. Er is een grote variëteit aan spullen bij elkaar gebracht, zoals boeken, cd's, dvd's, kleding voor jong en oud, huis houdelijke artikelen, elektri sche apparaten, speelgoed, servies goed, glaswerk. Verder verkopen handwerksters van De Veste eigenge maakte handwer ken. Het rad van avontuur draait de hele dag. Van 10.00 tot 16.00 uur is iedereen wel kom. AXEL Museum Het Wa renhuis in Axel opent vanmiddag de wisselexpositie Luther500. Met als kapstok het Luther- jaar wordt aandacht geschonken aan de eerste decennia van de zestiende eeuw - een bewo gen tijd. De opening begint om 16.30 uur. Vanaf 17.00uur komen verschil lende sprekers aan het woord. De ex positie is te zien tot 20 januari. OSSENISSE Hans de Vries geeft vandaag en morgen mondharmonica workshops in 't Schallemaaj aan de Kipstraat in Osse- nisse. Deelnemers mogen 'absolute beginners' zijn, die geen noot kunnen lezen. Binnen een uurtje leren ze deuntjes te spelen. Aanvang is om 20.00 uur. Deelnemers kun nen via internet een vervolgcursus doen. HULST Zoete dame, stoere kerel en chocolade mokkel. Namen voor koffies die worden gemaakt door de zussen Ca- telijne en Annechien Quaak. Gisteren stonden ze met hun Koffietruuk voor het eerst op de donderdagmarkt van Hulst, die daarmee van vier naar vijf kramen gaat. Het stadhuis en marktkooplui liepen er voor uit. „Als proef gaan we hier één keer per maand staan", vertelt Catelijne. „Eerst tot en met december, en daarna zien we wel." Het kon de bezoekers al vast bekoren. Zij kochten vis, kaas, kip of groenten met een koffie in de hand. foto boaz timmermans AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Vrij kaar ten, biljarten, kaart jes maken; De Halle, 13.30 uur: Creatief, bingo; 20.00 uur: Optreden Jan Vayne (Festival van Zeeuwsch-Vlaande- ren); Museum Het Warenhuis, 16.30 uur: Opening Lu- ther-expositie; GRAAUW Feesttent sportveld, 15.00 uur: Oktober- fest 55-plusparty; 20.00 uur: Oktober- fest; HOEK De Lovenhoek, 09.30 uur: Biljarten; HULST De Blaauwe Hoeve, 09.00 uur: Hand werken; De Lieve, 09.00 uur: Vrij bil jarten; 13.30 uur: Jeu de boules; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; De Binnendeur, 13.30 uur: Bingo; Café In den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten; NIEUW NAMEN Zaal Benedictus, 19.45 uur: Bingo; OSSENISSE 't Schallemaaj, 20.00 uur: Work shop mondharmo nica spelen voor beginners; SINTJANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Jeugdsoos; SINT KRUIS Pluimveeboerderij Uitdewilligen aan de Galgenstraat 1, 14.00 uur tot 20.00 uur: Open dag, met rondleidingen om 15.00 en 18.00 uur. SLUISKIL Meulengat, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN De Veste, 10.00 uur: Bazaar en rommelmarkt; 12.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Klaverjassen, soos; De Kameleon, 19.00 uur: Disco. MARKT HULST BREIDT UIT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73