•n BE Vrouw fraudeerde als schuldhulpverleenster268.000euro bij elkaar Istvan Bakx (31) én FC Oss zijn in vorm Steen op boerderij herinnert aan ramp in oorlog ■rak w* Vrouw die als schuldhulpconsulente ruim 2,5 ton verduisterde, zou, als het aan justitie ligt, 350.000 euro schadevergoeding moeten betalen. vrijdag 20 oktober 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND12 rj -*"§ 'f v>'49 Medewerkers van Biohoeve d'Haens in Hulst bezig met de rode kooloogst aan de Havikdijk in Hulst. Maar liefst drie hectare rode kool moet er worden gesneden, en twee hectare witte. Met kennersblik schat de boer in of de kool al een kilo weegt, waarna het mes er in gaat. „We zijn al drie keer door dit veld geweest", schat boerin Astrid d'Haens. „Nog één keer en dan halen we alles eraf. Ook de kleintjes, maar dat is dan jammer. Het groeiseizoen is voorbij." Dit jaar zijn er nogal wat mensen gestopt om het schouwspel te bekijken. „Het is extra mooi nu, omdat het blad erg breed uitgegroeid is. Van links naar rechts wel een meter breed. Een mooi zicht!" fotocamileschelstraete 1 «HK Ad Roos Middelburg Het Openbaar Ministerie in Mid delburg eiste gisteren tegen de 60- jarige E. S. uit Wemeldinge, consu lente schuldhulpverlening van de gemeente Goes en later bij de Ge meenschappelijke regeling De Be- velanden, ook een taakstraf van 180 uur en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De vrouw, die in grote lijnen heeft bekend, wordt ervan verdacht in de jaren 2010 tot en met 2015 voor zeker 268.000 euro te hebben ver duisterd. Met onder meer de kosten voor twee (prijzige) onderzoeken naar de fraude komt dat bedrag dan op 350.000 euro. Fictieve klant Het verduisteren van het geld ge beurde op verschillende manieren. Ze voerde zichzelf in als fictieve klant van de schuldhulpverlening en gaf opdracht om betalingen op haar privérekening, haar doorlo pend krediet of creditcard te stor ten. Ook zou ze eigen acceptgiro's in de dossiers van cliënten hebben gevoegd. Of een cliënt deed een ex tra betaling die in haar zakken ver dween. Of ze maakte een afspraak met een schuldeiser en sprak af dat voor pakweg duizend euro de zaak afgesloten kon worden. De schul denaar kreeg te horen dat de zaak was afgemaakt op 1200 euro. Het verschil ging naar haar rekening. De grote vraag tijdens de behan deling van de zaak was: waarom? Geen hebzuchtig gegraai, zo bleek. Geen dure auto's, geen kast van een huis, geen exorbitante luxe. Ze was doodongelukkig, zag geen uitweg meer en wilde de schone schijn op houden. De thuissituatie was door relati onele problemen verre van plezie rig en zowel zij als haar dochter leed daaronder. Ze wilde haar dochter een prettige jeugd geven en de hui selijke ellende compenseren door 'leuke' dingen te doen. Deels met het geld dat ze fraudeerde, lag dat binnen haar bereik. Ze betoonde spijt. Veel spijt. Spijt dat ze al die mensen die in de finan ciële ellende zaten had beduveld. Spijt ook tegenover haar collega's die haar vrienden waren geworden De gemeente Goes heeft kennelijk niets geleerd van een eerdere fraudezaak -Advocate van verdachte maar het nu lieten afweten. Eind 2015 kwam er een eind aan haar handel en wandel. De afdeling Fraude Analyse van de ING ver moedde onraad, seinde de ge meente in en er volgde een onder zoek. Ze raakte haar baan kwijt en wei gerde - hoewel ze daar wel recht op had - een WW-uitkering. Dat de vrouw ongestoord haar gang kon gaan kwam voornamelijk door een gebrek aan controle door de ge meente. Geen controle door een leidinggevende, geen steekproeven en ook geen controle door een ac countant. „De gemeente heeft dan kenne lijk niets geleerd van een eerdere fraudezaak", zo merkte haar advo cate op. De raadsman van de gemeente was het daar apert mee oneens. Volgens hem werd en was er wel degelijk gecontroleerd. Waarom de fraude dan niet eerder werd ont dekt, bleef onduidelijk. Overigens bestond die controle uit niet meer dan het zetten van een handteke ning door haar leidinggevende en bij zijn afwezigheid door het ge bruik van een handtekeningstem pel. Uitspraak 2 november. It Spijt van beduvelen mensen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70