7 BROCANTE ROUTE NOSTALGIE Oude lantaarns, puddingvormen, koekblikken en kolenkitten. Gebruiksvoorwerpen van vroeger zijn de sfeermakers van nu. Voor liefhebbers is er op zaterdag 28 oktober veel te genieten. De strijkplank van Tanne Verscholen onder een grote jas Zoeken met een lampje SE Opeen plankjein de keuken staat een rij tje oude koekblik ken, met een lichte beschadiging hier en daar, en aan de wand hangen oude, veelvuldig gebruikte pud dingvormen. Vandaag de dag zijn dit geen gebruiksvoorwerpen meer, maar puur bedoeld als sfeermaker. Liefhebbers van dit soort nos talgische spulletjes kunnen op zaterdag 28 oktober tussen 10.00 We struinen allerlei marktjes af, en ook krijgen we inboedels aageboden en 17.00 uur hun hart ophalen tij dens de Brocante Route Zuid-Be veland (BRZB). De naam van het evenement dekt de lading niet volledig, want niet alleen brocan- tewinkeltjes zetten de deuren open voor bezoekers, op de deel nemerslijst staan ook winkels in vintage en retro, aangevuld met enkele theetuinen waar je tussen door even op adem kunt komen. Het gros van de adresjes bestaat uit kleine winkeltjes, gevestigd in de voormalige garage naast het huis of een schuurtje in de tuin. Iets wat ooit begon als hobby groeide uit tot een handeltje in veelal gebruikte spullen met een nostalgisch tintje. Bezoekers kun nen een heel rondje rijden door Zuid-Beveland en alle winkels af struinen, maar er ook een paar adresjes tussenuit pikken. LEONTINE JACQUELINE EN JANET Het is een wespentaille paspop uit 1900 vrijdag 20 oktober 2017 Snuffelen in nostalgische winkeltjes Rachel van Westen - Jacqueline Parree WINKELTJES Janna Jöane, Benedenstraat 21 in 's-Heerenhoek Liek JP Woonwinkel en Atelier, Vijverstraat 6a in Heinkenszand Ellen, Vijverstraat 6a in Heinkens zand (alleen tijdens de BRZB) De Wending Sloopwerken, Noordland 27 in Heinkenszand Bries&Bloei, Wissekerkseweg 7 in 's-Heer Arendskerke (alleen tijdens de BRZB) I Kameleon-design, Noordweegse- weg 15 in 's-Heer Arendskerke De Snuffelschuur, Spoorstraat 19 in 's-Heer Arendskerke Onder de Notenboom, Noorddijk 10 in Wolphaartsdijk Fleuria, Slotstraat 50 in Baarland De Koffietuin, Everingseweg 2g in Oudelande In de kast, Stationstraat 19 in Ou delande Villa Viva, Johan Frisostraat 26 in Kwadendamme Oma's, 's-Gravenstraat 23 in 's- Gravenpolder 't Bagatelletje, Korteweg 17 in Driewegen Uit Grootmoederstijd en meer, Korteweg 10 in Driewegen Hanneke, Kortewege 8 in Driewe gen Brocante Harten, Krukweg 11 in Goes Woonlabel15, v] Mosselbank 15 in jLl Goes P&k Oma Curiosa, v Aai Marktveld 6 Kloetinge Jacqueline en Janet met de oude strijkplank. Rianne met paspop en korset. Leontine met de oude brievenbus. Hij staat een beetje wankel als je hem uitklapt, maar ach, een kniesoor die daar op let. Jacqueline Parree en Janet Mol van Janna Jöane uit 's Heerenhoek zijn apentrots op de strijkplank van Tanne. „De spullen in ons winkeltje komen overal van daan", vertelt Jacqueline. „We maken dingetjes zelf, struinen plaatselijk rommelmarkten af en een paar keer per jaar gaan we naar Belgische of Franse mark ten. En soms krijgen we ook inboedels aangeboden." Op die manier wisten de twee dames deze strijkplank op de kop te tikken. „Tanne woonde in 't Vlaandertje, een buurtschap tussen Heinkenszand en 's Heeren hoek. Ze had geen warm water in huis, maar in haar schuur hing een boilertje voor de koeien. Als ze warm water nodig had, ging ze naar de schuur met haar bouwhelm op. Het dak was namelijk zo slecht, dat er af en toe dakpannen naar beneden kwamen. Toen Tanne was overleden, mochten wij komen kijken of er spulletjes waren die we in ons winkeltje konden verko pen. We mochten overal rondneuzen, héérlijk. En de strijkplank? Die konden we natuurlijk niet laten staan." www.janna-joane.nl Rianne Routs reist regelmatig naar het zuiden, op jacht naar spullen voor haar brocantehandel Bries en Bloei. De verzamelde schatten worden opgeknapt en vervolgens te koop aangebo den op fairs en brocantemarkten. „Tijdens de laatste reis reed ik langs een antiekwinkeltje. Met een beetje moeite lukte het om de bus met daarachter de caravan in de berm te parkeren. Eenmaal binnen kon ik niets leuks vinden, tot de eigenaresse me op een schuur wees, aan de overkant van de weg. -Rianne Routs Daar zag ik in een hoekje, verscholen onder een grote jas, deze paspop. Het is een zogeheten wespentaille paspop uit ongeveer 1900", weet Rianne te vertellen. „Toendertijd werden de vrouwen ingesnoerd in korsetten om een zandloperfiguur te krijgen. Grappig genoeg vond ik ook zo'n korset in die schuur. Je ziet duidelijk dat het verschillende keren vermaakt is", zegt ze, ter wijl ze de beschadigingen op de dikke stof aanwijst. „Als ik zoiets in handen heb, vraag ik mezelf toch af wie het ooit heeft gedragen." Bries en Bloei is tijdens de BRZB te vinden aan de Wissekerkseweg 7 in 's Heer Arendskerke. „Soms lopen we echt nog in het donker, met een zak- lampje, te zoeken tussen de spulletjes", vertelt Leon tine van der Ent van 't Bagatelletje in Driewegen. Voor haar brocantehandel reist ze regelmatig naar België en Frankrijk. „Mijn man en ik staan soms mid den in de nacht op en rijden in één dag op-en-neer naar België of Noord-Frankrijk. We vinden de marktjes rond de kerk het leukst, daar staan niet alleen hande laren, maar ook nog veel lokale bewoners. Ze begin nen de avond van te voren al met opbouwen en 's mor gens om vijf uur gaat het varken al aan het spit en zit ten ze aan het bier. Het is toch echt een andere cul tuur en dat sfeertje is zo leuk", zegt Leontine, duidelijk nagenietend. Op zo'n soort marktje, tussen een rijtje rommelige kramen met kleding, trok een groot rood object haar aandacht. „Het ding stond echt een beetje verstopt, maar je krijgt er toch wel een beetje oog voor denk ik, want toen ik wat beter keek zag ik dat het een oude brievenbus was. Compleet met nog wer kend sleuteltje. Ik word er echt heel blij van, als ik zoiets vind." brocante-bagatelletje.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66