Oud-Vossemeerse schrijft kinderboek 6 Goes spant kort geding aan tegen Eteck Avondje blues in k Mm „Omdat het voor bewoners belang rijk is dat de overgang tussen de ene leverancier en de andere soepel ver loopt hebben we geen andere keuze", zegt wethouder Derk Als- sema. Hij verwacht dat de Raad voor Arbitrage op korte termijn een zitting zal uitschrijven en ziet alles met vertrouwen tegemoet. „Alle partijen - ook Eteck - zijn akkoord gegaan met de procedure die we ge volgd hebben." Eteck betwist de juistheid van de procedure die uiteindelijk heeft ge leid tot de keuze van een andere ex ploitant van het systeem. Goes wil met het kort geding bereiken dat in ieder geval het systeem wordt over gedragen. Alleen dan kan de nieuwe exploitant DNWG-Infra (Delta) de warmtelevering overne men. De andere geschilpunten tussen Goes en Eteck (zoals het bedrag dat Eteck krijgt voor het systeem) kun nen op een later moment worden opgelost. Volgens Alssema komt ondanks het conflict en de juridi sche stappen de warmtelevering voor de bewoners op geen enkele manier in gevaar. „Dat is bij wet ge- De warmtelevering is bij wet geregeld regeld." Directeur Cees Verloop van Eteck wil inhoudelijk niet reageren op de kwestie, maar noemt de stap van de gemeente 'wel een logische'. In het contract is vastgelegd dat bij een conflict waar beide partijen niet uitkomen de kwestie wordt voorgelegd aan de arbitragecom missie. En op dat punt zijn beide partijen nu aangeland. In de arbi tragecommissie zitten onafhanke lijke deskundigen die de zaak zul len beoordelen. Als de gemeente Goes in het gelijk wordt gesteld, is Eteck verplicht het systeem over te dragen. Contract Eteck exploiteert het systeem in de Goese woonwijk sinds 2012. Toen nam het bedrijf het 15-jarige con tract over van Essent. Dit contract loopt eind van dit jaar af. Om een keuze te kunnen maken hoe het daarna verder gaat (verlenging van het contract of overstappen naar een andere exploitant) is een heel proces in gang gezet. Daarbij zijn de bewoners van Ouverture nauw be trokken. Uit een enquête onder de bewo ners bleek dat zij in overgrote meer derheid kozen voor behoud van het huidige gemeenschappelijke sys teem van warmte- en koudeopslag, maar wel wilden overstappen naar een andere leverancier: DNWG-in- fra. Door bij Eteck te blijven zouden de bewoners van huizen aanzien lijk duurder uit zijn. Begin dit jaar zet Patricia een punt achter haar vaste baan. Jarenlang heeft ze in een speelgoedzaak ge werkt, waar ze bedrijfsleidster is geweest. Het idee om zelf een boek te schrijven is altijd blijven bestaan. Door gebrek aan tijd is het er nooit van gekomen. Nadat Patricia dit voorjaar koos voor een zelfstandig bestaan, was die ruimte er ineens wel. Patricia heeft het verhaal in een dag geschreven. „Als ik eenmaal be gin, kan ik vaak niet meer stoppen." Het boekje, geschreven voor kinde ren, gaat over Sammie die in een welgesteld Amsterdams gezin op groeit. Op school ontmoet ze Irina, een Afghaans meisje dat in een asielzoekerscentrum woont. De twee worden vriendinnen. Sammie, die thuis alles krijgt wat ze wil, leert door de vriendschap met Irina dat je ook tevreden kunt zijn met minder. Als kind is Patricia regelmatig gepest en met dit boekje wil ze kinderen meegeven dat het voor vriendschap niet uitmaakt waar je vandaan komt. Het 32 pa gina tellende boekje bestaat voor de helft uit illustraties. „Daar is de meeste tijd in gaan zitten", zegt Patricia. „Ik heb alle te keningen met de hand gemaakt." Van ontwerpen heeft de Vosse- meerse inmiddels haar beroep ge maakt. Ze maakt kaarten. Van het eerste deel uit de serie zijn inmid dels zestig exemplaren verkocht. Tussen de bedrijven door werkt Patricia aan deel twee en drie. De verhalen staan inmiddels op papier, nu de illustraties nog, vertelt ze. „Voor de zomer moet deel twee in de winkels liggen." Naast de boekjes heeft Patricia ook Sammie-haaraccessoires laten maken, zodat meisjes er precies zo uit kunnen zien als de hoofdrol speelster in het boekje. In de toekomst wil ze ook bekers laten bedrukken zodat er een hele Sammie-lijn ontstaat. Het boekje is voor vijftien euro verkrijgbaar in de boekhandel. Voor de 24e keer is het van avond in tien Goese cafés blues wat de klok slaat tijdens de bluesroute. Het opwarmconcert begint om 17.00 uur in Brasserie D'anvers. Om alvast in de stem ming te komen spelen Little Boy Nightingale bekende bluesklassiekers. AJ Plug, win naar van de Dutch Blues Award 2016, verzorgt om 20.30 uur de openingsact in podium 't Beest. In De Pompe, Jack's, Café Baa- rends, De Vrijbuiter, Brasserie D'anvers, New Inn, Café La Strada, 't Beest en De Post tre den de hele avond bands op. Er treedt ook een Zeeuwse band op: Wild May West uit Vlissin- gen. Daarnaast brengen namen als The Road, The Hoodoo Monks en Rude Mood Blues Band hun muziek ten gehore. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle deelnemende cafés en bij de VW in Goes. In de voorverkoop kosten ze tien euro. In de avondverkoop dertien euro. Met een kaartje kan men alle cafés binnenlopen. Goes is niet de enige Zeeuwse stad waar een Bluesroute wordt gehouden. Op 1 december is Vlissingen aan de beurt en vol gend jaar vindt het evenement ook nog plaats in Middelburg en Terneuzen. IN DE REGIO Concert Muziek in kerk Open dag Zoutgrot MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 20 oktober 2017 BB Kachel blijft aan in wijk Ouverture De gemeente Goes sleept ex ploitant Eteck van de warmte- koudeopslag (wko-opslag) in de Goese wijk Ouverture voor de Raad van Arbitrage. Goes heeft een kort geding aangespannen om het bedrijf te dwingen het wko-systeem over te dragen nu het contract tussen beide par tijen op 31 december afloopt. Melita Lanting Goes -Derk Alssema, wethouder Goes Vanaf haar twaalfde droomt Pa tricia Berkey-Baaij (46) uit Oud- Vossemeer van een eigen boek. Die droom is nu werkelijkheid met 'Sammie de Mini Diva', een kinderboekje met een bood schap. Inmiddels zijn deel twee en drie in de maak. Die verschij nen volgend jaar. Timo van de Kasteele Oud-Vossemeer Patricia Berkey-Baaij Jari Klapwijk Goes SINT ANNALAND Mannenkoor Door Eendracht Verbon den uit Sint Anna- land houdt morgen een najaarsconcert in Sint Annaland. Het koor zingt samen met het Delta Mannen En semble uit Dirks- land toepasselijke liederen. Het concert begint om 19.30 uur in de Hervormde ge meente aan Ring 1. Toegang is gratis, er wordt een col lecte gehouden voor steun aan Sint Maarten. KAPELLE Het christelijk Ge mengd Koor Met Hart en Stem uit Terneuzen houdt morgen samen met het Reformatorisch Symfonie Orkest Convocare een concert in de Her vormde Kerk in Ka- pelle. De collecte van deze avond wordt geschonken aan het Woord en Daad Zeeland pro ject Schoon, op school in Haïti. Deze actie die ge richt is op veilig drinkwater, sani taire voorzieningen en een betere hy giëne op scholen in Haïti. Het concert begint om 19.30 uur. De entree be draagt 5 euro voor volwassenen. Kin deren tot 12 jaar gratis toegang. KLOETINGE Zoutgrot Kloetinge houdt morgen een open dag met herfstfair. Bezoe kers zijn van 10.00 en 16.00 uur wel kom bij de zoutgrot aan Lewestraat 65 in Kloetinge. POMPOENWINKEL KLAAR VOOR HALLOWEEN GEERSDIJK Pompoenwinkel.nl houdt morgen de jaarlijkse Halloweendag bij 't Hof Geersdijk aan de Geersdijkseweg 20 in Geersdijk. Voor dit feest is de winkel omgetoverd in Hal- loweensfeer. Verschillende maten pompoenen kunnen ter plaatse uitgehold worden. Rond lunchtijd is er pompoen soep en worden er pompoenpannenkoeken klaargemaakt. Ook zijn er vele soorten fleskalebassen, artisjokken en de coratieve pompoencreaties te krijgen, ledereen is welkom tussen 11.00 en 16.00 uur. foto robin hilberink GOES Omnium, Zwem- badweg, 10.00 uur - BeleefPlus, 50+ beurs; Gasthuis, Kievitlaan 64, over dag - Expositie Ineke de Vries, Kees van den Bosch, Ria Wisse en Ko Tramper; Kunstuitleen De Be- velanden, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie zilveren camera winnaar Poike Stomps; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur- Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30- 18.00 uur - Gratis Streetball&Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar; Podium 'Beest, avond - Opening Bluesroute met op treden AJ Plug; Revolution, Resi dent DJ Edition, 0.00-4.00 uur - El Toro 'S-GRAVENPOL- DER Koedijk 2,13.30- 16.30 uur - Open stelling trekkemu- seum HOEDEKENS- KERKE Compagnie Surf et Turf, Nieuwe Veer- weg 16,15.30 uur - Optreden cover band Leftovers KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur- Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor seni oren; Groene Woud, 19.00-20.30 uur - Zwemdisco met drive-in show SINT ANNALAND Bierensstraat 6, 14.00-17.00 uur - Herfstvakantie in museum De Mee stoot met pompoe nen versieren YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 10.00-16.00 uur - Expositie 'De Oos- terschelde in vroe gere tijden'; Moerzicht, 14.00- 16.00 uur - Spel- middag met o.a. koersbal en sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65