Bal v.% Babyboomermagneet 44 n*T i 7 MAISON MARLOUS «I m Wm\ wmmm wmm. 4Y v.A'i Van asbak tot zitzak h O O O O O O O O KJ \J v v./ iUU' 4. Haai 5. You look good ÊM f - - 1MÈ V-i Ook nodig: aluminiumtape De gipsplaten zijn net iets breder Het afwerken kan beginnen Ik heb jarenlang regelma tig aanspraak gehad van mannen van de naoor logse babyboomgeneratie. Dat kwam door de naoorlogse-babyboomman- nenmagneet die ik vaak om mijn nek had hangen: de meer dan veertig jaar oude analoge camera (een Canon TLb) van mijn vader. Als er iets is waar die mannen blijkbaar graag over praten, zo blijkt, dan is het oude techniek om de nek van een snotneus uit generatie Y. Die oude Canon, daar kan ik Zeer Sentimenteel over doen. De camera is namelijk niet alleen prachtig om te zien, het is ook gewoon een heel goed toestel. Fotogra feer er een hondendrol mee en nog is het resultaat pure beeldpoëzie. Analoge foto's zijn zacht en dromerig, hoe banaal het onderwerp op de foto ook is. Kapot Ik was er dus echt een beetje kapot van toen mijn vaders oude Canon TLb er op een dag mee stopte. De cilinder waar de film op opgerold wordt, draait niet altijd meer mee. Dat maakt mijn Canon bijzonder onbetrouwbaar, iets waar ik en mijn frustra tietolerantie absoluut niet mee om kunnen gaan. De Canon moet dus naar de Zelfs een hondendrol wordt met deze analoge camera pure beeldpoëzie poppendokter. Maar zie maar eens een technisch ex pert te vinden op het gebied van Zeer Oude Camera's. Mijn vader kwam, praktisch als hij is, met een alternatief. Terwijl hij mij een oude Curverbox overhandigde zei hij: 'Ik heb hier iets wat veel leuker is!' Ik opende de doos. Erin zat een Minolta. Een Mi nolta Dynax soosi Super, om precies te zijn. Van kunststof. Uit de jaren 90. Ik moest even slikken. Die Minolta haalt het qua uit straling natuurlijk in de ver ste verte niet bij die Canon. Maar hij is analoog. Hondje Nou ja, niet zo analoog als de Canon, maar er kan bij het laden van de film niet veel verkeerd gaan, want hij geeft het netjes aan als de film er goed in zit. En er zit een automati sche double-exposure functie op. Mijn Minolta is dus een beetje zoals een lelijk hondje: hij ziet er niet uit, maar toch ga je uiteindelijk wel van hem houden. Ik bedoel, in de film Tur ner Hooch kwam het uit eindelijk ook goed tussen hoofdrolspeler (Tom Hanks) en die onmogelijke, lelijke hond (gespeeld door Beasley the Dog). Maar toch. Mocht u nu een extreem goede analoge camera reparateur kennen in de regio Utrecht, zou u me dan eens willen mailen? Briefkaarten mogen naar binnenenbuiten@ persgroep.nl WAT DOEN WE ERMEE? vrijdag 20 oktober 2017 GO €20, Kikkerland €53, Bloomingville In de meeste gevallen werk je met een dampremmende folie aan de binnenzijde. Met een rol aluminium tape plakje de naden van aangrenzende stuk ken minerale wol aan el kaar en doe je repara ties. Zorg dat het geheel goed afgesloten is en er geen openingen meer te vinden zijn. Nu ga je het geheel af werken met gipsplaten. Let op bij het maken van jouw regelwerk: de mi nerale wol moet ertus sen passen, én je moet ook het gips ergens op schroeven. De gipspla ten moeten net iets breder zijn dan het isolatiemateriaal. De naden maak je dicht met een afwerk- pasta. Je smeert de naden dicht en schuurt dit na droging glad. Als je gaat schilderen: eerst voorbehandelen met een primer. Of behan gen met glasweefselbe- hang. Je kunt ook het hele oppervlak laten stuken en dan schilde ren voor een superstrak resultaat. Ach en wee! Marlous' Canon TLb, nog van haar vader geweest, heeft het loodje gelegd. bracht in de prachtigste uitvoeringen. Fabrikant Fuji brengt, mede dankzij de populariteit van analoge fotografie, digitale ca mera's op de markt in een prachtig, vintage jasje. Op internet bestaat een gemeenschap die analoog fotograferen weer heeft omarmd. Kijk eens op de site van het Spaanse Carmencita Film Lab, dat niet alleen analoge films ontwikkelt, maar ook het werk van analoge fotografen in de spotlight zet (car- mencitafilmlab.com) Camera's werden vroeger uitge- Het allermooist is natuurlijk het ten toonstellen van een verzameling vintage fototoestellen. Kijk op lomography.nl voor een schat aan infor matie over hedendaagse analoge fotografie (of lomografie zoals het ook wel wordt genoemd). Zelfs de Hema heeft weer ouderwetse polaroidcame ra's in het assortiment opgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51