Spookverschijning 6 INDE ETALAGE Heb je lekker warm staan douchen/liggen badderen, dan wil je natuurlijk niet landen op de koude badkamervloer. Voor wie het moet doen zonder vloerverwarming: zes coole badmatten. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: isoleren 1. Rood €25, Hay 3. Voeten €29,99, Sealskin 6. Geweven €29,95, Sealskin DE KLUSVROUW Doe eerst wat regelwerk Voorzichtig met de minerale wol vrijdag 20 oktober 2017 GO Op blote voeten FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Isoleren kun je doen om meerdere redenen. Je houdt warmte binnen en kou buiten. En an dersom. En wat dacht je van geluid? Daar helpt isoleren ook tegen. In mijn carrière heb ik beide varianten uitge voerd. Isoleren met als doel geluid te reduceren gaat anders in z'n werk dan voor warmte en kou. Even wat materiaalkunde: kies je glas- of steenwol? Glaswol is licht, heeft vooral thermische eigen schappen en laat zich goed verwerken. Ideaal voor een schuin dak. Steenwol is zwaarder en heeft akoestische eigen schappen. Ideaal voor tus- senwandjes en geluidsiso latie van binnen naar bui ten. Bekijk vervolgens welke isolatiewaarde je wilt bereiken. En hoe brandwerend moet het zijn? Bedenk dat je voor geluidsisolatie ook een aantal centimeter moet re serveren voor een lucht laag (loze ruimte, ja). Als je met minerale wol gaat werken, is het heel belangrijk dat je je be schermt tegen de glasve zels waarvan dit materiaal gemaakt is. Dit irriteert je huid, ogen en luchtwegen. Ik verschijn als een soort spook op mijn werk; weg- werpoverall en hand schoenen aan, mondkapje voor en bril op. We kunnen beginnen! Maak eerst een 'regel werk' van houten latten waar je de minerale wol tussen kunt klem men of achterdoor kunt schuiven. Je kunt ook kiezen voor metalen profielen. Hiervoor heb je speciale tangen nodig om de boel op maat te maken en aan elkaar te bevestigen. Snijd de minerale wol op maat. Deze wordt meestal opgerold ver kocht. Er zijn ook platen verkrijgbaar. Het hangt helemaal af van de situ atie wat handiger is. Zorg dat de damp- remmende laag niet beschadigt. Anders moetje naderhand alles dichtplakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50