5 Wonen in een oude kerk of een statig herenhuis De snoeppapiertjes van kerkgangers zaten nog in de lambrisering In de huiskamer, op het podium, is het relaxed 'hangen'. Dat is de plek waar we elkaar en onze rust opzoe ken. We hebben dat podium bedacht, omdat je anders niet door de ramen naar buiten kunt kijken. In een kerk zitten de ramen immers hoger, zodat je niet wordt afgeleid terwijl de do minee staat te preken. De hoge stalen wenteltrap in het midden van het huis vind ik erg mooi. Het waren eigenlijk twee trap pen. Ik vond ze online bij een bedrijf in Leerdam. Toen ze de onderdelen kwamen brengen, realiseerde ik me pas dat die trappen nooit in mijn auto hadden gepast." Orgel „We houden van vintage spullen en dat zie je terug in onze inrichting. Ik verzamel vintage apparatuur, in dit huis is genoeg ruimte voor zo'n hobby. Maar niet alles bleek een goede keus. Zo nam ik het oude kerk orgel destijds als inboedel over. Ik vond het zonde om het orgel uit de kerk te verwijderen. Maar nu is het een sta-in-de-weg; zo'n groot en zwaar object. Ik denk er serieus over om hem alsnog weg te doen. Dan hebben we meer leefruimte op het podium." Verrassingen „Tijdens de verbouwing ontdekten we de ramen in de achtergevel. Het glas zat nog helemaal intact in de spouw, bizar. Er bleek geen riolering te zijn; toen ik daar naar zocht, stuitte ik op een grote waterkelder. Ook ont dekte ik granaatscherven in het dak. En iemand vertelde dat er waar schijnlijk nog een onontploft projec tiel naast het huis ligt. Ook opval lend: in de gaatjes van de houten lambrisering vonden we allemaal snoeppapiertjes, die de kerkgangers daar ooit in hebben gestopt. Alles in het huis bestaat op de een of andere manier uit gerecyclede ma terialen, die nog steeds waarde heb ben doordat ik ze opknap en herge bruik. Zo komt de ziel in het huis, en kunnen wij ons echt thuis voelen." Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 20 oktober 2017 PZ schuurkerk —Martijn van Vliet Martijn van Vliet (40), onderhoudsmonteur kerkklokken Paulien (35), werkzoekend Midas (18) Jonas (5) Lieve (9 maanden) Nieuwdorp Adres: Ring 36 Prijs: €205.000 k.k. Bouwjaar: 2005 Kenmerken: In dit oude kerkgebouw bevindt zich een nieuwe tussenwoning op meerdere verdie pingen, met ruimte om te wonen en te werken. Beneden is plek voor een extra bewoner. Westdorpe Adres: Graafjansdijk A189 Prijs: €459.000 k.k. Bouwjaar: 1944 Kenmerken: Voor malige pastorie met glas-in-lood ramen en hoge plafonds. Het huis is gereno veerd en heeft een garage en een tuin met vrij uitzicht. Borssele Adres: Weststraat 21 Prijs: €250.000 k.k. Bouwjaar: 1911 Kenmerken: Karak teristiek woonhuis met een mix van oude en nieuwe elementen. Tuin met fruitbomen en een boerenschuur. 's-Heer Arendskerke Adres: Landweg 13 Prijs: €585.000 k.k. Bouwjaar: 1850 Kenmerken: Oude woonboerderij mid den in de natuur. Met plek voor een gezin of een bedrijf aan huis. Karakteris tiek en goed onder houden. Veel spullen in huis zijn van gere cyclede materialen of heeft Martijn eigenhandig opge knapt. FOTO'S MECHTELD JANSEN Hoek Adres: Irisstraat 17A Prijs: €347.500 k.k Bouwjaar: 1967 Voormalig kerkge bouw dat volledig is gerenoveerd. Het gelijkvloerse huis beschikt over vier ruime slaapkamers. De dorpsspeeltuin en de zee liggen op loopafstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49