4 HEILIG HUISJE Martijn van Vliet vond in de schuurkerk in Borssele de woonsfeer die hij zocht: een authentiek pand met een geschiedenis. Compleet met hoge ramen, kerkklok en orgel. Samen met zijn gezin geniet hij ervan het contrast tussen natuur en industrie. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis Voordat Martijn zijn huidige vrouw Paulien leerde kennen, woonde hij al enkele jaren in de kerk, samen met zonen Midas en Jonas. Drie jaar geleden verruilde Paulien haar woning in Goes voor het leven in Borssele. Samen kregen ze dochtertje Lieve. Martijn deed er vijfjaar over om de kerk op te knap pen, precies volgens zijn eigen schema. „Ik wilde de verbouwingen per se in vijfjaar afronden. Dat is ge lukt. Het meeste werk zat binnen. Vanwege het beschermd dorpsge zicht mocht ik aan de buitenkant niets veranderen. Dat vond ik geen Op sommige dagen staan er soms opeens toeristen in mijn hal probleem. Als je niet van deze sfeer houdt, moet je zo'n pand niet kopen. Ik hou van objecten met een geschie denis. De kerk betekent veel voor de inwoners van Borssele en de ge meente wilde een koper die de emo tionele waarde zou respecteren. Je moet bedenken dat hier familieleden zijn begraven en kinderen zijn ge doopt. Mensen uit dit dorp bewaren bijzondere familieherinneringen aan dit huis. Op zonnige dagen staan er soms opeens toeristen in mijn hal. Die hebben dan niet door dat mijn huis een woning is. En we zijn een Pokémonspot. Dat gaf vooral vorig jaar veel aanloop. De kerk staat met een foto in de game, dus we zijn makkelijk te vinden." Uurwerk „Ik ben onderhoudsmonteur van kerkklokken, maar mijn werk staat los van mijn keuze voor dit woonpro ject. Ik wilde een echte bouwklus aangaan, daar was ik aan toe. Een fa voriete plek in huis heb ik niet. Elk onderdeel is tijdens het verbouwen door mijn handen gegaan en elk stukje heeft waarde voor mij. Het uurwerk op de voorgevel heb ik zelf gemaakt. Mijn baas heeft me daarbij een beetje gesponsord. Een kerk zon der goede klok kan natuurlijk niet. BORSSELE vrijdag 20 oktober 2017 PZ Thu skomen n de oude Marloes Hoeks 44 —Martijn van Vliet De schuurkerk staat aan de Westsingel 23 in Borssele. De vraagprijs bedroeg 80.000 euro. Martijn van Vliet kocht het pand in 2006 en in vesteerde een ton en vijf jaar arbeid in het bewoonbaar maken. De benedenverdie ping heeft een grote woonkeuken en een opgehoogde woonka mer. Boven zijn drie grote slaapkamers. Achterin de vroegere kerk bevindt zich nu een werk-, verzamel en creatieplaats. Het huis heeft een knusse en rustige voortuin. De dijk en het water van Bors sele liggen op loopaf stand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48