II Volle' winter nóg iets hoger voor zichzelf Benhammou speelt in Italië tegen Barcelona Daan Klomp voorlopig nog aan de kant 13 Broer start na elleboogbreuk in het B-peloton, Cijsouw heeft nieuwe ploeg De ploeg die daar de thuiswedstrij den doorgaans afwerkt treedt als gastheer op in poule A van de elite ronde. Naast ASD Pescara, 't Knooppunt en Barcelona zit ook Ekonomac Kragujevac uit Servië in die poule. Alleen de winnaar plaatst zich voor de volgende ronde. Benhammou werd eerder dit jaar met Vamos FC Mataram landskam pioen in Indonesië en trad deze zo mer in dienst bij 't Knooppunt. Met de Amsterdamse ploeg plaatste hij zich in augustus voor het hoofd toernooi van de Uefa Futsal Cup. 't Knooppunt treft ook Ekonomac Kragujevac (Ser) en ASD Pescara (Ita) Nadat 't Knooppunt vervolgens de Nederlandse Supercup had gewon nen, volgde vorige week in Brati slava plaatsing voor de eliteronde. In de eredivisie is Benhammou dit seizoen nog ongeslagen met 't Knooppunt. De eerste vier duels le verden drie overwinningen en een gelijkspel op. De eerstvolgende te genstander is Groene Ster Vlissin gen, dat met één punt minder op de tweede plaats staat. De oude liefde van Benhammou reist volgende week zaterdag naar Amsterdam, waar om 20.00 uur wordt afgetrapt. Bosch woont, voelt zich nog hart stikke fit. „Ik ben pas 31 hè, geen 35. Ik merk tijdens de trainingen en wedstrijden dat ik meters kan maken, zonder een centje pijn. Ik Ik hadtegen Cambuur ook niet een paar momenten waarvan je als voetballer gaat glimlachen vind het nog steeds hartstikke leuk om te doen en ben ook nog ambitieus. Ik zou nog wel een leuke stap willen maken, mis schien wel naar het buitenland. Al weet ik ook wel dat een speler van 21,22 voor een club al snel aantrek kelijker is dan iemand van 31." Derby Vanavond staat hij met FC Oss te genover zijn oude club FC Den Bosch. De derby leeft, weet Bakx. „Ook omdat we er allebei goed voor staan. Veel jongens hebben voor beide clubs gespeeld, dat zorgt voor iets extra's. Als we winnen blijven we bovenin meedraaien. Dat zou lekker zijn, zeker voor een kleine club als FC Oss." pen jaren assistent-trainer was en het vorig seizoen overnam na het vertrek van Francois Gesthuizen, laat FC Oss dit seizoen in een an der systeem spelen. „Het is een goede trainer, die veeleisend is. Hij maakt ons fit. We zijn dit seizoen ook van 4-3-3 naar 3-5-2 of 5-3-2 gegaan", zegt Bakx, die tot nu toe goed is voor twee goals en twee as sists. „Ik speel nu als één van de twee aanvallende middenvelders. Als rechtsbuiten speelde ik vaak ook al een beetje er tussenin, soms als vierde middenvelder. Voor mij is er niet veel veranderd, ik vind het een lekkere positie." Zonder centje pijn Bakx, die met zijn vriendin Zenna twee dochters heeft en in Den HUURLING die me de laatste stap kan laten zetten naar die overwinningen. Ik kwam toen uit bij Durk Fabriek. Hij was nog niet eerder ploeglei der, maar als rijder coachte hij al heel veel. Ik zie het echt in hem zitten." Het marathonseizoen bestaat uit zestien wedstrijden voor de KPN Marathon Cup, een Nederlands kampioenschap op 1 januari en di verse wedstrijden op natuurijs. Mesu: „Vanaf zaterdag tot en met begin maart rijden we elk week end. We hebben slechts één keer een zaterdag niets. Maar dan gaan we met het hele peloton voor een klein trainingskampje naar de zon. Het wordt dus weer een heel volle winter." ERWIN MESU vrijdag 20 oktober 2017 Hij hoopte op een ontmoeting met FC Barcelona en werd gis teren op zijn wenken bediend. Bij de loting voor de eliteronde van de Uefa Futsal Cup werd de Thoolse zaalvoetbalcoach Hi cham Benhammou met zijn ploeg 't Knooppunt aan de Spaanse topploeg gekoppeld. De regerend landskampioen van Nederland komt tussen 21 en 26 november in actie in het Itali aanse Pescara. Barry van der Hooft Vlissingen is nog altijd ambitieus - Istvan Bakx, die in Leeuwarden als controlerende middenvelder speelde OSS Istvan Bakx is erg te spreken over Daan Klomp. De verdediger uit Wissen- kerke wordt dit seizoen ge huurd van NAC Breda. „Ik kende Daan niet, maar ik was in de eerste weken onder de indruk van hem", zegt Bakx. „Daan is een sterke verdedi ger, die echt goed kan voet ballen." Klomp liep onlangs tij dens een training een knie blessure op, die hem nog steeds aan de kant houdt. „Hij heeft nu een kleine terug slag, er zit wat speling op de kruisband", weet Bakx. „Ik hoor mensen vaak roepen over de grote talenten in de Jupiler League, maar ik weet zeker dat Daan voor veel van die gasten niet onder hoeft te doen. Alleen hoor je bijna nie mand over hem, omdat ze hem nog niet kennen." Istvan Bakx schiet de 0-1 binnen in het duel met Almere City. De aanvaller is tot nu toe goed voor twee goals en twee assists, foto niels boersema/proshots Daan Klomp, door FC Oss gehuurd van NAC. foto PRO SHOTS/NIELS BOERSEMA Erwin Mesu (28, foto) rijdt de eerste wedstrijden van het ma rathonseizoen bij de B-rijders. Dat heeft alles te maken met zijn elleboogbreuk van begin mei. De oudste van de Mesu-broers kwam bij het skeeleren lelijk ten val. Met pinnen werden de botten in zijn arm weer aan elkaar gezet. Doordat hij een ontsteking in het gewricht opliep en de botaan- groei niet snel ging, bleef hij lang „aanrommelen". Hij kon wel trainen - voornamelijk op de skeelers en de mountain bike - maar hij slaagde er niet in voldoende basis te leggen. „Pas op 1 september kon ik serieus be ginnen met opbouwen. Ik heb min of meer vier maanden gemist. Ik heb nu wel weer een acceptabel niveau, maar heb na tuurlijk niet genoeg uren kunnen maken." De natuurijsspecialist van De Haan Westerhoff heeft dispensatie gekregen om de eerste zes kunstijswedstrijden bij de B-rijders te schaatsen. „Misschien dat het er maar drie worden, hoor. Ik moet goed kijken hoe ik steeds herstel van de ma rathons en wat ik een week later weer aan kan." Erwin Mesu wil altijd pie ken op de natuurijs- wedstrijden, onder meer in Oostenrijk. Maar hij heeft ook de ambitie om op kunstijs enkele goede resultaten neer te zetten. „Ik wil me normaal gesproken niet alleen op de buitenwedstrijden fo cussen, want dat is zo beperkt", zegt hij. „Maar dit jaar zal ik wel moeten, denk ik. Vanwege die el leboog. Nu heb ik nog tot januari om echt in vorm te komen." Bij de B-rijders staan ook Laurent Janse en Rico van Damme aan de start. Beide Yersekenaren rijden voor Team Yerseke. Joerec Cijsouw uit Oostburg heeft een nieuwe ploeg gevon den. Hij gaat rijden voor het team van Forte Sportswear. De afgelo pen seizoenen kwam hij uit voor Ormer ICT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41