m Niels Mesu legt de lat deze O O) 0) O Martij Glad 12 ZEELANI Oemoemenoe wil winnen op kunstgras Grap op Twitter wordt werkelijkheid Polka Print verslaat koploper Treva 1 ROUTINIER IN DE JUPILER LEAGUE Aanvaller (31) is met FC Oss sterk aan het seizoen begonnen. „We hebben nu meer zekerheden in het team, het is stabieler. De rugbyers van Oemoemenoe mogen de ko mende twee uitduels aan de bak op kunstgras en dat ligt de Middelburgers bepaald niet. Sinds de entree in de ereklasse zegevierde Oe moemenoe alleen in de Plate Final van 2016 tegen Amstelveen op kunstgras. Morgen neemt Oemoemenoe het in Den Bosch op tegen Dukes, dat evenals de Middel burgers twee van de drie duels won, maar twee bonuspunten minder pakte. Een week later wacht Ascrum op het NRC A in Amster dam, waar Oemoemenoe vorig jaar de Plate Final won. Trainer Simon Fitzgerald voert geen wijzigingen door in zijn selectie ten op zichte van afgelopen zaterdag, toen Hookers op eigen veld met 62-26 werd verslagen. Het was op 11 oktober nog een grap van Sjaak van der Salm, de huisfotograaf van zaterdag hoofdklasser Hoek. Hij tweette toen een ont werp van een fansjaal voor de bekerwedstrijd van de Zeeuws-Vlamingen tegen Heracles Al melo. Dat deed hij als reactie op de strafschop- pensoap. U weet wel, dat gedoe over het ABB A-principe dat was toegepast bij FC Lisse-Hoek. Op dat moment was nog niet ze ker of Hoek - dat de eerste strafschoppenserie verloren had - nog in de herkansing mocht. Dat mocht de ploeg uiteindelijk en vorige week woensdag werd de volgende ronde als nog bereikt. De sjaal die Van der Salm ont worpen had kon er dus komen, want woens dag wacht eredivisionist Heracles Almelo. De derby in de tweede divisie driebanden tus sen Polka Print en de ongeslagen koploper Treva 1 eindigde in 6-2. Beide teams delen nu de koppositie. Namens de thuisploeg verloor alleen Meerten Dallinga zijn partij. Dallinga begon nog wel goed, maar scoorde te weinig om Luc Peeters echt te kunnen verontrusten. Peeters besliste de partij met 19-30 (47 beur ten) in zijn voordeel. Op de andere tafel was Koen Saver te sterk voor Leslie van Neyen: 35-17 in 30 beurten. Dirk Vlerick versloeg daarna de nog ongeslagen Wim Pelders (30-23 in 48 beurten). Jean Paul de Kraker boekte zijn vijfde zege op rij. Dit keer was Michael Zwa- kenberg het slachtoffer: 35-27 in 39 beurten. zv NJK Kerkhove In een gesprek met Istvan Bakx is de humor nooit ver weg. Het contract van de 31- jarige aanvaller bij FC Oss loopt aan het eind van dit sei zoen af en als hij de vraag krijgt waar hij voor de komende jaren nog op hoopt, volgt een antwoord met een knipoog. „Ik zou nog wel een keertje naar Barcelona willen", zegt hij lachend. „Maar ik denk niet dat het erin zit...." De Vlissinger is met zijn ploeg sterk begonnen in de Jupiler League. Het 'kleine' FC Oss staat na acht gespeelde duels op de vijfde plaats. Vanavond wacht de derby tegen FC Den Bosch, de club waar Bakx verdeeld over twee pe- lk zou nog wel een leuke stap willen maken, misschien wel naar het buitenland riodes tweeënhalf jaar voetbalde. Dat FC Oss zo lekker draait, had Bakx eigenlijk wel een beetje ver wacht. „De club heeft het deze zo mer goed gedaan", zegt de routi nier. „We zijn een aantal basisspe lers kwijtgeraakt, maar daar heb- Mesu was in het seizoen 2016-2017 misschien wel de meest constant presterende rijder binnen het A- peloton. Hij werd eerste in de KPN Vierdaagse, eindigde als tweede in de KPN Marathon Cup, finishte als derde in de Alternatieve Elfste dentocht en sloot het NK als vierde af. Op zowel kunst- als na tuurijs moest men altijd heel seri eus met hem rekening houden, maar hij was nog geen afmaker als Gary Hekman of Simon Schouten. Alleen in Groningen zegevierde hij een keertje. „Ik heb specifieker getraind, waardoor ik nu iets meer spier massa heb", vertelt Mesu. „Daar moet ik profijt van hebben aan het eind van de wedstrijden, als het er echt om gaat. Ik heb bijvoorbeeld de hele voorbereiding tempotrai ningen van twee minuten gedaan, op volle snelheid. In het begin hield ik mijn allerhoogste tempo maar één minuutje vol. Inmiddels ben ik zover dat ik twee minuten door kan gaan. Ik voel me sterker dan ooit, maar we zullen vanaf zaterdag zien of ik dat ook echt ben." Mesu is nog steeds de kopman en smaakmaker van AB Transport Group. Hij had een grote stem in wie de nieuwe ploegleider zou worden, nadat Bertjan van der Veen had aangegeven te stoppen. „Ik heb er over nagedacht: wat voor coach heb ik nodig langs de baan1 Bertjan was altijd nogal passief. Ik wilde iemand hebben die me naar voren zou schreeuwen. Iemand ben ze goede jongens voor terug gehaald. Ze hebben ingezet op ka rakters." Dat vraagt om uitleg, want door het vertrek van de bepalende mid denvelder Cihat Celik, topscorer Tom Boere (33 goals) en de andere aanvallers Justin Mathieu en Bo- ban Lazic, leverde FC Oss nogal wat kwaliteit in. Bakx: „Van de se lectie van vorig seizoen is maar een speler of tien overgebleven. De club heeft echt gezocht naar jon gens waar je op kunt bouwen. We hebben nu meer ze kerheden in het team, het is stabieler. Ik merk ook dat er min der ruis op de lijn is over allerlei rand- zaken. Vorig sei zoen hoorde je vaak dat een aan tal jongens een professionele hou ding aan moest nemen. Dat hoeft nu niet meer verteld te worden." Minder onbevangen Er zit, weet Bakx inmid dels, nu wel wat minder onvoorspelbaarheid en creativiteit in de selectie. „Het is ook wat minder onbevangen. Mathieu en Lazic konden een wed strijd met een individu ele actie openbreken, soms ontbreekt dat nu wel een beetje." Wat niet is veranderd: FC Oss scoort veel maar moet nog altijd veel tegendoel punten slikken. „We gin gen er laatst met 6-1 af tegen Go Ahead, maar wonnen vorige week met 1-3 bij Cambuur. Dat hoort een beetje bij FC Oss." In Leeuwarden speelde Bakx als controlerende middenvelder, voor de verdediging. „De jongen die daar nor maal speelt had last van zijn lies", legt uit. „Het is niet echt mijn positie. We kwamen snel met 0-2 voor. Veel jongens gaan dan snel denken: we moe ten die voor sprong vasthou den. Ik zeg niet dat we meteen op zoek hadden moeten gaan naar een derde doel punt, maar ik vind wel datje dan het initia tief moet blij ven houden. Nu gingen we veel te snel de bal spelen. Ik kwam daardoor niet veel aan voet ballen toe. Duels winnen, daar ligt niet echt mijn kracht. Ik had in die wedstrijd ook niet een paar momenten waarvan je als voet baller gaat glimla chen. Het was beuken, tot de laatste minuut. Maar ik weet wel dat we zo'n wedstrijd vorig seizoen niet hadden ge wonnen. Dan was het nog 4-3 voor Cambuur ge worden." Klaas Wels, die de afgelo- vrijdag 20 oktober 2017 RUGBY Oemoemenoe gaat op bezoek bij Dukes. VOETBAL De sjaal die Hoek-fotograaf Sjaak van der Salm had ontworpen is er gekomen. BILJARTEN l Zeeuwse zwem mers komen vanaf vandaag in actie in de strijd om de Swim Cup Am sterdam 2017. Er wordt in Amster dam ook gezwom men voor het NJK over 800 en 1500 meter. Yorick Vis ser en Bridget de Bat van De Zeeuwse Kust komen op die dis ciplines in actie en worden tot de kanshebbers voor de medailles gere kend. Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren bij het WTA-toernooi van Luxemburg de halve finales van het dubbelspel ge haald. Met de Wit- Russische Lidziya Marozava won de Zierikzeese ter nauwernood van Xenia Knoll en Na- tela Dzalamidze: 4-6 6-2 10-7. Topfitte Istvan Bakx Barry van der Hooft Oss - Istvan Bakx Niels Mesu rekent erop dat hij in het komende marathonseizoen, dat morgen in Amsterdam be gint, nog sterker zal zijn in de sprints dan voorheen. De 25-ja- rige schaatser uit Middelburg heeft daarvoor de gehele zomer bepaalde nieuwe accenten ge legd in zijn al loodzware trainin gen. „Mijn vorige winters waren best goed", zegt hij met gevoel voor understatement, „maar ik won nog te weinig. Daar moet verandering in komen." Roeland van Vliet Heerenveen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40