Bluesroute Goes heeft gevarieerd programma Veere steunt de nieuwbouw van manege in Serooskerke 7 SRI LANKA SUPPEN VOOR GELD Zeventig kilometer suppen (stand up paddling) langs de Sri Lankaanse kust. Dat gaat Imco Flipse uit Middelburg in december doen. Zo wil hij geld ophalen om voorlichting te geven aan de bevolking over overstromingen. a een zeer geslaagde surfVakantie in Sri Lanka in 1998 bleef Flipse een tijd in het land hangen. Hij woonde er tot 2006 en zette er sa men met een lokale zakenman een guesthouse op in Unawatuna, een dorp met een uitgestrekt zand strand. Het guesthouse, genaamd Surfcity, opende in 2000 met ne gen kamers. Inmiddels zijn het er vijftien. „Met de inkomsten daar van kon ik leven, surfen en af en toe naar Nederland vliegen", ver telt Flipse. Op 26 december 2004 werd Sri Lanka getroffen door een tsunami. De allesverwoestende golf kostte ruim 236.000 mensen, onder wie 36 Nederlanders, het leven. „Ik zat toen gelukkig in Neder land vanwege de geboorte van mijn dochter", vertelt Flipse. „De tsunami heeft een heel grote im pact gehad. Ik wil daarom een ac tie opzetten om mensen daar te le ren over het voorkomen van een overstroming en over wat ze moe ten doen als er toch een overstro ming plaatsvindt. De armste ge bieden worden vaak het hardst ge troffen en daarom wil ik daar gaan helpen." Toentertijd richtte Flipse stich ting DutchConnect op om de mensen te ondersteunen na de tsunami. „Alles lag in puin, ook in Unawatuna, waar mijn guest house staat. In een jaar tijd hebben we zeker 25 Nederlandse vrijwilli gers opgevangen en begeleid. Om de Sri Lankanen te helpen hebben we toen een bakkerijschool opge zet, zodat de mensen daar in hun eigen inkomen konden voorzien. Zo'n ramp heeft ook een groot psychosociaal effect. Daarom wil ik nu weer in actie komen." Om geld op te halen gaat Flipse een afstand van zeventig kilome ter afleggen langs de zuidkust van Sri Lanka. Een aantal suppers van het toekomstige Sri Lankaanse olympische team vaart met hem mee. Flipse is geïnspireerd door Merijn Tinga uit Leeuwarden. In 2014 kitesurfte die 350 kilometer langs de Nederlandse en Belgische kust om aandacht te vragen voor het zwerfafval op zee. In totaal heeft Flipse 3.000 euro nodig om zijn doelen te realiseren. Ik wil graag de impact van overstromingen in ontwikkelingslanden onder de aandacht brengen „Voor promotiemateriaal, over nachting en om de voorlichting te financieren." Op 20 november vertrekt de Middelburger weer naar Sri Lanka. Op 7 december begint hij aan zijn lange peddeltocht en een dag later is hij daarmee klaar. Hij start en eindigt zijn supavontuur in Una watuna. Singha Reizen uit Utrecht sponsort hem al. En hij heeft al meerdere bedrijven, die actief zijn in de Sri Lankaanse watersector, benaderd om hem te sponsoren. Voor de 24e keer is het vanavond in tien Goese cafés blues wat de klok slaat tijdens de bluesroute. Het op- warmconcert begint om 17.00 uur in Brasserie D'anvers. Om alvast in de stemming te komen spelen Little Boy Nightingale bekende bluesklassiekers. AJ Plug, winnaar van de Dutch Blues Award 2016, verzorgt om 20.30 uur de openings- act in podium 't Beest. In De Pompe, Jack's, Café Baa- rends, De Vrijbuiter, Brasserie D'anvers, New Inn, Café La Strada, 't Beest en De Post treden de hele avond bands op. Er treedt ook een Zeeuwse band op: Wild May West uit Vlissingen. Daarnaast brengen namen als The Road, The Hoodoo Monks en Rude Mood Blues Band hun muziek ten gehore. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle deelnemende cafés en bij de VVV in Goes. In de voorverkoop kosten ze tien euro. In de avondverkoop dertien euro. Met een kaartje kan men alle cafés binnenlopen. Goes is niet de enige Zeeuwse stad waar een Bluesroute wordt ge houden. Op 1 december is Vlissin gen aan de beurt en volgend jaar vindt het evenement ook nog plaats in Middelburg en Terneuzen. De binnenbak van De Veerse Rui ters voldoet niet meer aan de eisen van de paardensportbond KNHS. Zowel rijhal als kantine werd in 1967 gebouwd en is sterk geda teerd. Renoveren is geen optie meer. In 2016 heeft de KNHS de ei sen voor accommodaties gewij zigd. De afmetingen van de Se- rooskerkse binnenbak, twintig bij veertig meter, voldoen daar niet meer aan. De nieuwe rijhal zal daarom een grotere bak krijgen; van twintig bij zestig meter. Aan de hal wordt de kantine, van vijf meter lengte, vastgebouwd. De rij- bak buiten wordt vooralsnog niet vervangen. De vereniging investeert 435.500 euro in de nieuwe accommodatie aan de Kadetweg. De totale kosten bedragen 485.500 euro. De ge meente Veere wil een bijdrage ge ven van 54.500 euro. Dat geld komt uit het potje algemene reserve. Als voorwaarde stelt Veere dat de duurzaamheidheidsmaatrege- len (geen gas, zonnepanelen, warmtepomp en ledverlichting) binnen een jaar uitgevoerd zijn. Naar verwachting gaat de bouw eind dit jaar van start. Die zal drie maanden in beslag nemen. Fusie De Veerse Ruiters ontstond uit een fusie tussen de Gouwe Reijers uit Serooskerke en Oranjezon uit Vrouwenpolder. De nieuwe vereniging ging per 1 januari 2016 gezamenlijk een nieuwe toekomst in. Op dit mo ment telt de paardensportvereni ging zo'n 150 leden. vrijdag 20 oktober 2017 WA Middelburger in actie voor Sri Lanka Jari Klapwijk Middelburg N -Imco Flipse Jari Klapwijk Goes De gedateerde rijhal en de kan tine van de paardensportver eniging De Veerse Ruiters in Serooskerke wachten de sloop hamer. De vereniging wil die vervangen door nieuwbouw. Annemarie Zevenbergen Serooskerke Imco Flipse uit Middelburg gaat zeven tig kilometer suppen om geld in te zame len voor voorlichting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35