Motorclubs in ongenade LPM bezorgd over plannen theekoepel Training m 2 Burgemeester Bergmann maakt motorclub Yellow Snakes het leven zuur. Is dat zijn plicht, of gaat hij zijn boekje te buiten? YELLOW SNAKES OP STRAAT Commentaar Iederlandse motorclubs hebben een slechte reputatie. Veel clubs zijn betrokken bij mensenhandel, wapenhandel, drugs en schietpartijen. Daarom treedt de overheid sinds een jaar of vijf hard op. Onder meer met pogingen om clubs te ver bieden en door ze te weren uit de horeca. In Middelburg pakt bur gemeester Harald Bergmann de Zeeuwse afdeling van Yellow Sna kes MC aan. Na overleg tussen de burgemeester en een horecaon dernemer zijn de Snakes niet meer welkom in het café waar zij al jaren bijeenkomen. Deze aanpak wringt wel een beetje. Want al blijkt steeds weer dat heel veel leden van motorclubs in aanraking komen met justitie, niet alle mannen met leren vestjes op ronkende motoren zijn per definitie criminelen. De Middelburgse Snakes zeggen geen straf blad te hebben. Moet je ze dan toch opzoeken? De aanpak van motorbendes in Nederland is tamelijk grof. On schuldige clubleden hebben er last van. Een enkele cafébaas ook. Toch hebben de Middelburgse caféhouder en de motorrijders wei nig reden tot klagen. Want Bergmann gebruikt fluwelen hand schoenen. Hij schermt met regelmatige politiecontroles. Wat is daar mis mee als je niets te verbergen hebt? En waarom zou een ca fébaas die zijn zaakjes op orde heeft, zwichten voor het dreigende uitpluizen van zijn financiën door justitie? De negatieve effecten van het harde optreden tegen motorclubs zijn zeer gering vergeleken met het grote maatschappelijke belang. Nederland moet de subcultuur vol wetteloosheid tegengaan die in en om veel clubs hangt. Maar daar zijn grenzen aan. We kunnen alle motorclubs niet eindeloos over één kam scheren. Daarom moe ten politie, justitie en burgemeesters zich vooral richten op de clubs waarvan de leden aantoonbaar in de criminaliteit zitten. Overheid moet zich richten op clubs die aantoonbaar in de criminaliteit zitten De LPM maakt zich zorgen over de verbouwing van de karakteristieke theekoepel aan de Domburgse Wa tergang in Middelburg. De eigenaar heeft plannen voor de aanleg van toiletten en een vlonder met een trappartij. Fractievoorzitter Piet Kraan wil van het Middelburgse college van B en W weten of de theekoepel zowel van binnen als van buiten, een rijksmonument is en waarom het college nu al 'de conclusie van geen bezwaar uit de hoge hoed heeft getoverd'. De LPM beschuldigt het college ervan 'zeer creatief, dan wel destructief, om te gaan met binnen- en buitenplanse plannen'. Kraan vreest ook dat het leefgenot van omwonenden ernstig wordt aangetast als de theekoepel Verbouwplannen, regelrechte aanslag op monument na verbouwing commercieel geëx ploiteerd wordt. Hij wil weten of er dan ook vervoer over het water komt. Volgens een woordvoerder van de gemeente is de vergunning aanvraag in behandeling. Bezwaren die omwonenden hebben inge diend, worden nu bekeken. ALMANAK Zomaar een training bezoeken is er bij Ajax niet meer bij: Ajax traint bijna altijd achter geslo ten deuren. In de herfstvakantie zijn er echter twee open trai ningen, waar jonge handteke ningenjagers hun slag kunnen slaan. Die trend zet zich nu door naar de onderste regionen van het amateurvoetbal. Het vierde elftal van Terneuzense Boys bracht deze week al haar fans via Twitter op de hoogte van een moeilijk besluit: 'Vanwege de bekerwedstrijd aanstaande zaterdag tegen Hansweertse Boys trainen wij deze week be sloten. Bedankt voor uw begrip.' Adviesraad zoekt nieuwe mensen Solof zingt over dood Anne Faber Indiase leerlingen bij het CSW GOES Yvon Jaspers signeert kookboek Burgemeester Harald Bergmann en het Openbaar Ministerie zien de Zeeuwse afde ling van motorclub Yellow Snakes als een motorbende. Eentje in de categorie Outlaw Mo torcycle Gangs (OMG), zoals de Hells Angels, No Surrender en Sa- tudarah. Bergmann heeft een Mid delburgse café-eigenaar daarom dringend verzocht geen bijeen komsten van de motorclub meer toe te staan. Tot voor kort troffen Yellow Snakes-leden Roy Wil- lemse uit Bruinisse (32, president), Nahesson de Queljoe uit Middel burg (33, roadcaptain), Maurice van 't Oever uit Oost-Souburg (47, vice-president) en de andere elf leden van de Zeeuwse chapter el kaar er elke woensdagavond. Wil- lemse: „Drie jaar lang. Nooit had den we problemen." In het hele land proberen burgemeesters deze motorclubs te weren uit de horeca. OMG's zijn volgens het Openbaar Ministerie (OM) betrokken bij wa penhandel, mishandeling en schietpartijen. Sinds 2012 hanteren OM en de overheid een zero-tole- rance-aanpak. Doordat het straf recht niet de mogelijkheid biedt om vooruit te lopen op mogelijke strafbare zaken, komen burge meesters in actie. Zij kunnen via het bestuursrecht en het vergun ningenbeleid panden sluiten en evenementen verbieden of ver plaatsen. Zo bepaalde Bergmann enkele jaren geleden dat de Rit voor de Molukken niet meer vanaf de Markt mocht vertrekken, omdat leden van Satudarah daar te veel bekijks kregen. De laatste jaren vertrekt die Rit vanuit de Stro- menwijk. Leden van Satudarah en Yellow Snakes zijn daar nog steeds zichtbaar aanwezig. BEZORGD In de tweede helft van juni nodigen Bergmann en politiechef Hans Leij- ten de café-eigenaar uit voor een ge sprek. Ze zeggen dat ze bezorgd zijn over de bijeenkomsten van de Yel low Snakes. Bergmann waarschuwt dat motorbendes proberen de macht over te nemen om greep te krijgen op de horeca. Hij doet een dringend vrijdag 20 oktober 2017 n Verbouwplannen voor de thee koepel van buitenplaats Griffi oen in Middelburg zijn een regel rechte aanslag op een rijksmo nument. Dat schrijft LPM-voor- zitter Piet Kraan in een brand brief aan het dagelijks bestuur van Middelburg. Annemarie Zevenbergen Middelburg -Piet Kraan, LMP Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Mensen die willen mee denken over zorg, wel zijn, onderwijs en de toe gankelijkheid in de ge meente Middelburg wor den uitgenodigd voor de Adviesraad Sociaal Do mein. De raad geeft op eigen inzicht adviezen aan het college van bur gemeester en wethou ders over zaken als wonen, mobiliteit, werk en inkomen. Er zijn en kele open plaatsen. Infor matie: www.adviesraads- ociaaldomeinmiddel- burg.nl. VLISSINGEN Singer-songwriter SO LOF heeft een lied ge schreven over de ge beurtenissen rondom de verdwijning en dood van de Utrechtse Anne Faber. De uit Domburg afkom stige muzikant belicht sa men met dichter Björn Pennings verschillende kanten van de zaak en stelt ook kritische vragen aan verdachte Michael P. Het nummer is op You- Tube te beluisteren. MIDDELBURG Een groep van twintig In diase leerlingen van Vib- gyor High uit Mumbai komt vandaag aan op CSW Van de Perre in Middelburg. Zij verblijven een week in Middel burgse gastgezinnen in het kader van het uitwis selingsprogramma van de scholengemeen schap. Middelburgse scholieren gaan tijdens de voorjaarsvakantie naar gastgezinnen in Mumbai. De scholieren werken een uitgebreid programma af. Yvon Jaspers signeert zaterdag 28 oktober haar nieuwe kookboek 'De keukentafel van het Noorden' in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Hiermee deelt de Boer zoekt Vrouw-pre sentatrice haar passie voor de Scandinavische keuken met lezers. Het signeren vindt plaats tussen 12.00-13.00 uur. Motorclub Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30