Verdronken (2 Motorclub uit café gezet Drugsinval in Draaibrug? Dat verwacht je niet A 2 MAAN LEO TILROE optiek Column Ik was dus in het Verdronken Land van Saeftinghe (zie co lumn vorige week). Ik, met mijn laarzen en mijn echtgenoot. Afgezien van een verdwaald schaap en onzichtbare vogels wa ren we alleen daar. Bang dat wij ook zouden verdwalen waren we echter niet. Daarvoor behoedden ons immers de witgestipte route paaltjes. Nee, woest avontuurlijk was het echt niet hier. We hadden ons weer wat te veel voorgesteld van de werkelijkheid. Alleen de gedachte dat zich onder onze voe ten complete dorpen bevonden zorgde voor enige opwinding. Mismoedig sjokten we over de brakke schorren en bereikten zo de oever waarlangs een uitloper van de Schelde stroomde. Daar doopten we onze laarzen in het semi-zoete water, zodat we die dingen niet voor niks hadden meegenomen. Dit was het uit einde van de lus die de Ruige Laar zen Route maakte; vanhier ging je alweer terug naar het startpunt. Net toen wij alle hoop op een verrassing hadden opgegeven, diende zich een forse geul aan. Voor de oversteek daarvan had je minstens lieslaarzen nodig, niet ons kabouterschoeisel. We volg den de greppel naar links en naar rechts zonder een betere over steekplaats te vinden. Waren wij gedoemd voorgoed afgesneden te zijn van de beschaafde wereld, net als dat arme schaap? Uiteindelijk besloot m'n echtge noot de sprong te wagen op een plek waar de geul net iets minder breed oogde. Ternauwernood be reikte hij de overkant, plat op zijn buik, zich vastgrijpend aan gras halmen. Nu ik nog. Ik nam een grote aanloop, zweefde en... plonsde met mijn onderlijf in het troebele water. Ik zag de krantenkoppen al voor me: columniste PZC verdronken in het Verdronken Land. Mijn man greep m'n drenkelingspootjes vast en takelde me uit de geul. Mijn laarzen bleven achter, maar ik was wel een ervaring rijker. De realiteit had zich glansrijk gerevancheerd! Waren wij voorgoed afgesneden van de beschaafde wereld? DESTELLING Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters HERFSTVAKANTIE Reflecterende klikbanden Zelzate steunt fusie havens Armoede en sociale uitsluiting GOES Nieuwe aansluiting A58 maandag open Burgemeester Harald Bergmann wil voorkomen dat de Yellow Sna kes het voor het zeggen krijgen in een Middelburgs café, waar zij we kelijks bijeenkomen. De motorclub wordt door het Openbaar Ministe rie en Bergmann gezien als een ver dachte organisatie die de macht kan overnemen in het café. „Het gaat om een motorbende", zegt de bur gemeester. Met nadruk zegt Berg mann dat hij de café-eigenaar al leen maar het dringende advies gaf. „Ik dwing tot niets." Yellow Snakes- president Roy Willemse uit Brui- nisse vindt het zeer kwalijk dat de burgemeester 'de café-eigenaar on der druk zet en chanteert'. Als de clubleden er elkaar nog langer zou den treffen, zouden gemeente en politie de controles opvoeren en be stond de kans dat de burgemeester via een Bibob-procedure opnieuw zou kijken naar de financiële han del en wandel van de café-eigenaar. De Tilburgse professor Pieter Tops (hoogleraar bestuurskunde) vindt dat Bergmann doet wat hij moet doen. „De burgemeester in formeert en adviseert. Dat is zijn recht." De Groningse hoogleraar rechtswetenschappen Jan Brouwer vindt echter dat Bergmann veel te ver gaat door zoveel druk uit te oe fenen op de ondernemer. Volgens Het gaat om een motorbende. Maar ik dwing tot niets hem heeft de burgemeester de be voegdheid een Bibob-onderzoek uit te voeren als daar aanleiding toe is. „Maar niet om ermee te dreigen als een caféhouder hem onwelge vallige zaken doet." De Yellow Sna kes zijn op zoek naar een andere ontmoetingsruimte. Willemse: „We komen nu nog bij elkaar thuis, maar zoeken iets anders." De caféhouder wil niet reageren. ZEELAND 2 De politie hield woensdagavond rond negen uur zes mensen aan tij dens een huiszoeking in Draaibrug. Er werden 20 gram speed, 50 gram henneptoppen en vier zakjes met vermoedelijk cocaïne in beslag ge nomen. Ook nam de politie 875 euro aan contant geld en enkele mobiele telefoons mee. De 75-jarige eigenaar en zijn 30-jarige medebewoner zit ten nog vast na de aanhouding. De vier andere aangehouden personen hadden het pand bezocht, mogelijk om er drugs te kopen, volgens de politie. In Sluis haalde de politie daarom een 22-jarige Belg met ruim 100 gram henneptoppen op zak uit een lijnbus. Op de Rondweg Aar denburg werd een personenauto staande gehouden, waarvan alle in zittenden werden aangehouden. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats had zo'n 13 gram aan henneptoppen en 20 gram speed bij zich. Een 21-jarige vrouw uit België en een 21-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats hadden niets bij zich. Zij werden woensdagavond in vrijheid gesteld, de andere aangehouden verdachten moeten zich verantwoorden voor de rechter. Dat er iets niet pluis was in dat huis, was voor veel inwoners al lan ger duidelijk, de politie trad op na meldingen van overlast. „Die ou dere man kreeg héél vaak bezoek", zegt een passant. In een klein plaatsje als Draaibrug valt dat al snel op. „We zijn wel opgelucht dat er iets gedaan is en hopen dat de over last nu voorbij is." KORTING E COMPLETE BRIL RODENSTOCK t>E belletje trekkers. rw~~|t vrijdag 20 oktober 2017 Vandaag: Burgemeester Bergmann pakt motorclubs te hard aan Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik hou van het Zeeuwse meisje 742 stemmen VLISSINGEN Op de eerste werkdag van de wintertijd (maan dag 30 oktober) krijgen organisaties die meedoen aan Fietsen Scoort reflec terende klikbanden om aan hun medewerkers uit te delen. Fietsen Scoort is de landelijke campagne die fietsen naar het werk stimuleert. De actie valt samen met de eerste week van de ZLM Preven- tiemaand. De klikbanden zijn een cadeautje van ZLM Verzekeringen en Fietsen Scoort. ZELZATE Als eerste en kleinste aandeelhouder keurt de gemeenteraad van Zel zate de fusie van Haven bedrijf Gent en Zeeland Seaports goed. Gister avond ging de gemeente raad akkoord. Na de fusie, die 1 januari ingaat, krijgt Zelzate 0,005 pro cent van de aandelen. De andere zeven Vlaamse en Zeeuwse aandeelhou ders moeten nog een be sluit nemen. Grootaan deelhouder Gent doet dat volgende week. VLISSINGEN Splinter, het platform voor bestrijding van ar moede en sociale uitslui ting in Zeeland, houdt woensdag 25 oktober van 11 tot 16 uur een the madag over armoede en sociale uitsluiting. Daarbij is er aandacht voor schuldhulpverlening en het Zeeuws Pact. De bij eenkomst wordt gehou den in het gebouw van Orionis Walcheren, Oost- souburgseweg 10 in Vlis- singen. Inloop vanaf 10 uur. Aanmelden: splinter- zeeland@gmail.com De nieuwe aansluiting op de A58 bij Goes gaat twee weken eerder open dan gepland. Vanaf maandag kan het verkeer de weg gebrui ken. De werkzaamhe den worden volgens de gemeente Goes dit weekend afgerond. Door de nieuwe aanslui ting is Goes veel beter bereikbaar. De leden van de Zeeuwse afde ling van Yellow Snakes Motor club komen niet meer bijeen in een Middelburgs café. Op drin gend verzoek van burgemeester Harald Bergmann laat de eige naar hen daar niet meer weke lijks hun clubavond houden. Emile Calon Middelburg -Harald Bergmann Aanhoudingen tijdens een nach telijke huiszoeking en een drugsvondst. Dat zou je niet ver wachten in Draaibrug, een lieflijk dorpje tussen Aardenburg en Sluis, en al helemaal niet van een 75-jarige bewoner. Toch zijn de meeste inwoners niet verrast. „Er stonden zo vaak vreemde auto's bij dat huis." Sophie Stockman Draaibrug WALSTRAAT VLISSINGEN www.tilroe.nl t>IT SYSTEEM MET CAMERA S MAAKT OOK SELIJK FOTO'S VAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2