De meest dwingende ogen van Nederland 25 Verstappen twijfelt over overstap naar Mercedes of Ferrari Alonso blijft McLaren trouw Weer hoofdrol voor Gregorius Chicago Bulls schorst Portis Het werd bijna een nationaal debat: zou Max Verstappen na alle ellende dit seizoen bij Red Buil moeten kiezen voor een toekomst bij Mercedes, óf Ferrari? Hamilton zit stevig op zijn plek bij Mercedes, Vettel bij Ferrari ax Verstappen en Red Buil: nog niet zo lang geleden leken er breukjes te ont staan in het huwe lijk tussen team en coureur. Alle technische problemen aan de auto en de Renault-motor en het feit dat hij niet racet om de titel maakten Verstappen chagrijnig. 'Het team heeft werk aan de winkel', zei de Limburger op licht dreigende toon, na weer een uitvalbeurt. Hij zei het begin van racejaar 2018 af te willen wachten om een beslissing te ne men over zijn toekomst. Wie goed luisterde, hoorde: als hij weer niet kan strijden om het kampioenschap, gaat Verstappen ergens anders kijken. Luxepositie Zou hij beter passen bij Mercedes of Ferrari, was de logische vervolg vraag die raceminnend Nederland zich stelde. Het klinkt als een luxe positie, wanneer de drie topteams zich verdringen om jouw krabbel. Toch is het de vraag of dat zo simpel is. Verstappen gaf gisteren een in kijkje in zijn gedachten. „Lewis Hamilton zit stevig op zijn plek bij Mercedes, Sebastian Vettel bij Ferrari. Als ik iets niet wil is het ergens als tweede man gaan rijden, dan stop ik er liever mee. En zij zullen niet op mij zitten te wachten als ploeggenoot, dus dat gebeurt alleen als het team dat écht graag wil. Er zou dan een situatie moeten komen met een gelijkwaar dige status tussen de twee coureurs. Maar Hamilton en Fernando Alonso hebben een paar jaar gele den bij McLaren bewezen dat dat lastig is. Ik weet ook niet of dat werkt, bij Ferrari zie ik het sowieso niet voor me." Bij Red Buil liggen er met een mogelijk vertrek van teamgenoot Daniel Ricciardo wat dat betreft wel kansen voor Verstappen om duide lijk de eerste man te worden. „Da niël is al 28, die wil op een gegeven moment ook races en kampioen schappen winnen, wie weet wat hij gaat doen. Ik voel me bij dit team op mijn gemak, met iedereen klikt het goed, dat is heel belangrijk." Boost De winst van Verstappen in Malei sië en de tweede plek in Japan lijken Verstappens vertrouwen richting de toekomst een boost te hebben gegeven. Tegelijkertijd weet ook teambaas Christian Horner dat alle toekomstplannen vallen of staan met de auto die er volgend jaar staat. Daarom wordt er nu al hard gewerkt aan de 'RB14'. Als die vol doet, lijkt Verstappen het team dat hem de kans heeft gegeven gewoon trouw te blijven. René Hake interesseerde het alle maal niet zoveel. De gewezen oe- fenmeester van FC Twente hield zich bezig met de eerste selectie en over de andere zaken binnen de club haalde hij vaak de schouders op. Die al dan niet gespeelde non chalance is verleden tijd als Gert jan Verbeek zich binnen afzien bare tijd meldt op het trainings complex van de club. Met Verbeek (55) haal je een er varen voetbalman binnen, een ge boren autoriteit en workaholic die niets ontgaat en die binnen een mum van tijd zijn stempel wil drukken. En dat zal na het tijdperk Hake wennen worden: voor de spelers, maar ook voor de mensen op de werkvloer. Voor de media- afdeling tot aan 'td' Jan van Halst, voor financieel directeur Erik Vel- derman tot aan de linksback uit het tweede elftal. Weinig ogen in het Nederlandse voetbal zijn zo dwingend als die van de geboren Deventenaar Ver beek. Vraag maar eens bij Heracles, of bij Heerenveen en AZ. Of bij zijn laatste werkgever Vfl Bo- chum. Daar ging Verbeek in het openbaar zelfs de strijd aan met het almachtige dagblad Bild, we tende dat je dat gevecht in Duits land nooit kunt winnen. Spraakmakend is Verbeek ook als analist op televisie bij FOX en Voetbal Inside. Of je het nou met hem eens bent of niet, Verbeek is in elk geval zichzelf en nooit te be roerd te zeggen wat hij vindt. Een zeldzaamheid in het voetbal. Verbeek zal bij zijn entree een plan eisen: visie, toewijding, am bitie, kwaliteit, professionaliteit, een doelstelling en volle overgave. Of hij de juiste man is, weet je nooit van tevoren. Duidelijk is wel dat de chaosclub FC Twente stu ring en structuur nodig heeft en dat er eerst puin moet worden ge ruimd. Verbeek kan zeker op de korte termijn iets in gang zetten. De oefenmeester is geen passant die naar de pijpen van een ander gaat dansen. Dat levert ongetwij feld onderweg her en der scherven op, want de lat gaat omhoog. Wie niet mee kan of wil, valt af. Eén ding staat bij voorbaat vast: ze zul len bij Twente snel gaan merken dat hij er is. vrijdag 20 oktober 2017 AUTOSPORT Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen voor McLaren in de Formule 1. De tweevou dig wereldkampioen uit Spanje vormt ook in 2018 een ploeg met de Belg Stoffel Vandoorne. McLa ren wilde het contract van Alonso al langer verlengen, maar een handtekening van de Spanjaard bleef uit. Dat leidde tot speculaties over de toekomst van de 36-jarige coureur die dit seizoen niet tevreden was over de Honda-motor in zijn bolide, die volgend jaar zal worden uitgerust met een krachtbron van Re nault. HONKBAL De New York Yankees zijn nog één zege verwijderd van het bereiken van de World Series, de fi nale van het Amerikaanse honkbalseizoen. Oranje-in ternational Mariekson 'Didi' Gregorius (foto) had op nieuw een belangrijk aan deel in de 5-0 zege op de Houston Astros. De 27-ja- rige Amsterdammer Gre gorius sloeg twee honksla- gen en daarnaast ook nog een punt binnen in de vijfde inning. De Yankees leiden nu met 3-2 in de best-of- seven finaleserie van de American League. In de nacht van vrijdag op zater dag (Nederlandse tijd) is de zesde wedstrijd in Houston. BASKETBAL Chicago Bulls heeft Bobby Portis voor acht duels geschorst. De 22-jarige basketballer had tijdens een ruzie op de trai ning afgelopen dinsdag teamgenoot Nikola Mirotic een gebroken kaak gesla gen. De 26-jarige Span jaard van Montenegrijnse afkomst is door het letsel in zijn gezicht vier tot zes weken uitgeschakeld. „Beide spelers hadden een aandeel in de ruzie, maar slechts één speler heeft geslagen", zei vicevoorzit- ter John Paxson van de Bulls. „Daarom schorsen we Bobby voor acht wed strijden. Bobby is geen slecht persoon, het is een goede jongen. Maar hij heeft een fout gemaakt." Max: 'Ik, tweede man? Dan stop ik liever' Rik Spekenbrink Austin A Red Bulls Verstappen (I) en Ricciardo volgen Vettel (Ferrari) en Hamilton (Mer cedes) bij de GP van Japan. - Max Verstappen Als Gertjan Verbeek komt, is niets meer hetzelfde en vanzelf sprekend bij FC Twente. Er zal dan een andere wind waaien in Enschede. Leon ten Voorde Enschede A Gertjan Verbeek fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25