3 22 Feyenoord - Ajax kent duizenden verhalen. Ook dat van Rob (51) en Richard Witschge (48). Broers voor wie de Klassieker al een leven lang leidend is, voor en na hun carrière. DUBBELINTERVIEW ROB EN RICHARD WITSCHGE Kort Wild Sneijder buigt voor Lazio Lazio heeft ook het derde duel in de groeps- fase van de Europa League gewonnen. De Italianen versloegen OGC Nice in Frankrijk met 3-1 en leiden riant in de groep waarin Zulte Waregem en Vitesse een bijrol vervul len. Wesley Sneijder (foto) had voor het eerst sinds eind augustus en basisplaats bij Nice, dat op zes punten bleef. De internatio nal van Oranje gaf in de vierde minuut de voorzet waaruit Mario Balotelli de ope ningstreffer binnenkopte. Oefenzege Oranjevrouwen De Nederlandse voetbalsters hebben giste ren in een oefenduel in Sankt Pölten Oos tenrijk met 2-0 verslagen. Voor de toeschou wers was het duel voor de rust moeilijk te volgen vanwege de mist. De Europees kam pioen leidde bij rust met 1-0 door een goal van Stefanie van der Gragt. Amper tien mi nuten in het veld maakte invaller Vivianne Miedema er een kwartier voor tijd 2-0 van. Koeman verder in problemen Ronald Koeman (foto) blijft maar kwakke len met Everton. Opnieuw wist de Engelse club niet te winnen. Ditmaal was Olympi- que Lyon, waar Depay en Tete in de basis stonden, te sterk: 1-2. In groep E van de Eu ropa League staat Everon nu laatste met slechts één punt. Ex-Ajacied Bertrand Tra- oré schoot Lyon een kwartier voor tijd naar de winst. In de Premier League staat Koe man met Everton op de zestiende plek. UITSLAGEN Fortuna Luiten Waar ze de Klassieker kijken? Rob Witschge grijnst. „Nou," zegt hij. „Ik zou eigenlijk naar de Kuip gaan, maar ik zit zondag middag bij AZ-FC Utrecht. Daar spelen een paar jongens die ik begeleid als zaak waarnemer. Werk gaat voor de Klassieker, hè." De verslaggever kijkt naar Richard. Die op zijn beurt lacht en bewust een korte stilte laat vallen. „Ik zit thuis voor de buis. Dat verwacht je niet, hè?" De jongste Witschge kent dondersgoed zijn reputatie in Rotterdam. „In de Kuip kan ik niet komen. Heb het nooit geprobeerd, maar dat houd ik ook zo." Ja, dat is wel gek. „Normaal gesproken zou je na tuurlijk gewoon zo'n mooie wedstrijd in het sta dion willen zien. Maar ik ben het gewend. Als ik soms in pakweg Maastricht of Den Bosch loop, krijg ik ook weieens Feyenoord-supporters op mijn dak. Zolang ze niet handtastelijk worden, kan ik het wel accepteren. Maar heb ook weieens moeten rennen. Voor de duidelijkheid: het beïn vloedt mijn leven niet. Totaal niet, dat zou ook niet goed zijn toch? Ik ga ook weieens lunchen in Rotterdam. Geen probleem." Dat Richard Witschge in Rotterdam, zacht ge zegd, bij de minst populaire voetballers van Ne derland hoort, heeft te maken met die ene Klas sieker toen Witschge negen keer de bal hoog hield. Toch? Richard: „Nou, voor die tijd kon ik ook al geen corner in de Kuip nemen hoor. Maar ik vond het altijd lekker om daar te spelen. Die haat motiveert. Zolang het maar binnen de negentig minuten blijft. Die ene keer toen onze bus beko geld werd, kneep ik hem wel even. Toen heb ik in het gangpad gelegen." Rob: „Het mooiste zou natuurlijk zijn dat het buiten de lijn net zo gaat als daar binnen: negentig minuten vol gas, vijanden zijn. En daarna klaar." Richard Witschge is de ras-Ajacied. Hij speelde in twee periodes meer dan 200 wedstrijden voor Ajax. En loopt als individueel trainer bij de jeugd opleiding nog steeds met het clublogo van de Griekse held op zijn borst. Broer Rob, nu dus zaakwaarnemer, werd óók opgeleid door Ajax. Won een Europacup met de Amsterdammers, maar was begin jaren negentig ook onderdeel van het succesvolle Feyenoord dat vier nationale be kers en de landstitel won. Rob speelde bovendien meer wedstrijden voor Feyenoord dan voor Ajax. (Zonder ook maar een spoortje twijfel): „Ajacied. Geboren in Amsterdam. Opgeleid bij Ajax. Ge speeld in het eerste. Dan ben je een Ajacied. Zo denkt hij er zelf vast ook over." „Ik ben een Ajacied die ook een mooie tijd bij Fey- vrijdag 20 oktober 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Europa League. Derde speelronde. Groep K: OGC Nice - Lazio Zulte Waregem - Vitesse 1-3 1-1 1. Lazio 2. OGC Nice 3. Vitesse 4. Zulte Waregem 3-9 (8-3) 3-6 (9-4) 3-1 (3-7) 3-1 (2-8) Programma, 2 november 21.05 uur: Lazio - OGC Nice, Vitesse - Zulte Waregem. Groep A: FC Astana - Maccabi Tel Aviv 4-0, Villar- real - Slavia Praag 2-2. Groep B: Dinamo Kiev - BSC Young Boys 2-2, Skënderbeu - Partizan Belgrado 0-0. Groep C: Sporting Braga - Loedogorets 0-2, TSG Hoffenheim - Basaksehir 3-1. Groep D: AC Milan - AEK 0-0, Austria Wien - HNK Rijeka 1-3. Groep E: Everton - Olympique Lyonnais 1-2, Ata lanta - Apollon Limassol 3-1. Groep F: FC Fastav Zlin - FC Kopenhagen 1-1, FC Sherrif, Lokomotiv Moskou 1-1. Groep G: Hapoel Beer Sheva - FCSB1-2, FC Lu gano - Viktoria Plzen 3-2. Groep H: Rode Ster Belgrado - Arsenal 0-1, Bate Borisov - 1.FC Köln 1-0. Groep I: Olympique Marseille - Vitoria Guimares 2-1, Konyaspor - Red Bull Salzburg 0-2. Groep J: Zorja Loegansk - Hertha BSC 2-1, Öster- sunds FK - Athletic Club 2-2. Groep L: FK Vardar - Real Sociedad 0-6, FC Zenit - Rosenborg BK 3-1. I Kirsten Wild heeft op de EK baanwielren- nen in Berlijn haar titel op het onderdeel afvalkoers ge prolongeerd. Vorig jaar in Saint-Quentin- en-Yvelines was de baan- wielrenster uit Almelo goed voor liefst vijf EK-medailles. Fortuna Sittard is er in ge slaagd aan voerder Perr Schuurs (17, foto) langer te binden. Het grote talent van de club verlengde zijn contract met een seizoen tot medio 2020. I Golfer Joost Luiten, nummer 102 van de we reld, is sterk begonnen aan de Valderrama Masters. Met een openings rondje van 66 slagen staat Luiten gedeeld eerste. O CL <0 'Vij anden op het Daniël Dwarswaard Amsterdam Richard, is Rob nu een Ajacied of een Feyen- oorder? Is dat zo Rob? Ki ii aal ki Feyenoord - Ajax uit 1986: 2-3. Rob Witschge blinkt uit en maakte twee doelpunten, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22