O 20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO Armin van Buuren is meester-dj, ge luidsmixer. Hij draait al jaren sets over de hele wereld, hij is inmiddels in het buitenland bekender dan Hans Brinker en Johan Cruijff bij elkaar, althans, dat zeggen dance-adepten, dance-nerds en dance-aholics. Hij trapte deze week het ADE af, het Amster dam Dance Event. Dat deed hij met een set van een half uur, live achter de dj-booth van radio zender SLAM!, het station dat 24/7 een lange danceflow uitzendt, met zo af en toe wat spraak van een deejay. Dj's mixen, deejays praten, hoewel SLAM! ook deejays heeft die af en toe niets zeggen, dan worden ze dus vanzelf dj's. Armin Van Buuren is inmiddels, net als alle de wereld rondtollende dj's, losgeraakt van de tijd, hij zwemt als een vis door de tijdzones. Zijn sound reist langs miljoenen oren, som mige al behoorlijk doof. Van Amsterdam tot Bangkok, van Los Angeles tot Dubai, van Buren tot Armenië, Armin hoor je overal. Voor mij, dance-leek die ik ben, klonken tot woensdag alle dj-sets hetzelfde. Veel beats, in elkaar geschoven songs, leuke samples tussen door, af en toe een stukje rap en dat dan uren en uren achter elkaar. Hardwell, Oliver Hei dens, La Fuente, Sunnery James, Don Diablo, Alan Walker, DJ Tosti, of hoe ze allemaal ook mogen heten, het was voor mij één pot nat. Boomtsssboomtsssboomtss- strrrrrrrtrrrboomtsssbootsss... Maar nu weet ik beter, dankzij SLAM! Sinds de start van de Mixmarathon, woensdagmid dag om kwart over twaalf, heb ik mijn oren ingetuned op dj's, met verbluffende resultaten. Ik kan nu het verschil horen tussen Tony Junior en Yellow Claw. Ja, ik was er zelf ook verbaasd over, maar ik kan het. Eindelijk is de geluidsbrij een wereld geworden die ik een beetje begrijp. Er zitten in de mixen die dj's maken veel meer details dan je op het eerste gehoor waarneemt. Je gaat het pas horen als je luistert, zou Cruijff zeggen. Wat let je? De Mixmarathon is live te horen op SLAM! tot morgenavond. Het is weer eens wat anders dan de Hart Ziellijst of het Sittardse Okto- berfest, live op Li. Luister door je vooroordelen heen, dance door je kamer en constateer met mij dat het chagrijnige gemor van de oudere generaties precies hetzelfde is als dat van mijn ouders tegen punk, en hun ouders tegen rock-'n-roll. Quote van de dag Tom Jones ervoerook intimidatie MUZIEK en manager? Pleun Bierbooms wist echt niet wat die allemaal deed voor je. Optre dens? Muziek uit brengen? De Bra bantse wist van niets. „Ik was net r8, kwam pas uit de schoolbanken en werd eigenlijk in het diepe gegooid", kijkt de laatste Voice-winnares terug op het begin van haar muzikale carrière, die feite lijk nog van de grond moet komen. Toen de jubel was verstomd en het applaus weggeëbd, begon het voor Pleun Bierbooms. Met een contract bij platenlabel 8ball op zak stond ze op de drempel van een nieuw leven. „Opeens ben je bekend, komt er een bepaalde druk. Ik heb een tijdlang in een sneltrein gezeten, zoveel kwam er op me af. Kijk, The Voice stopt, dus ga je met andere mensen aan de slag. Ik heb ontzettend veel geleerd en kan eigenlijk nu pas een echte start maken Alles was nieuw voor me. Door The Voice ben je er heel even, maar men sen moeten zich realiseren dat je dan niet ineens een artiest bent die overal volle zalen trekt. Ik deed stapje voor stapje in deze nieuwe wereld. Heb ontzettend veel geleerd. Eigenlijk kan ik nu pas een echte start maken." Met als nieuw begin: de release van haar single volgende maand. Ze be schrijft 'm als 'sensueel, gevoelig met een lekkere vibe'. „Wat ik mooi vind, is het persoonlijke verhaal. Als ik iets zing, wil ik een verhaal vertellen." Supertof Ze zong het laatste jaar louter ander mans verhalen. „Aan optredens geen gebrek. Het hele land gingen we door. Drie, vier, soms vijf optredens in de week. Maar ik zong wel altijd covers. Natuurlijk, What hurts the most (het lied waarmee ze won), en ook I miss you, het nummer dat Anouk had ge schreven. Echt supertof dat ze dat PLEUN WON THE VOICE IN 2016 Hoe oud je ook wo er zit altijd ergens nog een twintiger in je, zelfs een jongetje van 11 Slam! Reageren? vincent@persgroep.nl vrijdag 20 oktober 2017 GO MUZIEK Seksuele intimi datie komt ook in de muziekwe reld voor, weet Tom Jones (77). De zanger ver telde aan de omroep BBC dat hij aan het begin van zijn carrière slacht offer was. „Het was niet heel erg, ik kon me verdedigen." concerten in Azië heeft Ed Sheeran afge zegd. Ed brak recent een el leboog en een pols. 'Je kunt toch wel zin gen zonder gi taar?' schreef een teleurge stelde fan. 3 ■u 'Ik had het rustiger aan moeten doen' Dennis Jansen 44 —Cabaretier Erik van Muiswinkel (56) in Nieuwe Revu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20