NZa: Controle op zorgaanbieders ondermaats Geld voor langdurige zorg van zieken en gehandicapten met een persoonsgebonden budget (pgb) belandt te makkelijk in de zakken van fraudeurs. Dat constateert de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa). Walcheren Afgelopen jaar hebben zorgkanto ren, die moeten controleren op misstanden, voor 13,5 miljoen euro aan pgb-fraude ontdekt, blijkt uit cijfers van Zorgverzekeraars Ne derland. Het daadwerkelijke be drag is volgens NZa hoogstwaar schijnlijk veel hoger, omdat zorg kantoren te weinig mogelijkheden hebben om fraude aan te pakken. Onwelwillende of ondeskun dige zorgaanbieders kunnen nu heel moeilijk worden tegengehou den als ze pgb-zorg willen verle nen, constateert de zorgwaak- hond. En het staat fraudeurs vrij om, zonder controle, ergens an ders opnieuw zorg aan te bieden. Zelfs wanneer ze al eens failliet zijn gegaan. Zorgkantoren kunnen cliënten met een pgb alleen advi seren hun hulp elders in te kopen. De NZa vindt het tijd voor ho gere drempels om langdurige zorg via een pgb te mogen leveren. Daarnaast moeten zorgaanbieders Pgb-zorgaanbieders moeten voldoen aan dezelfde eisen als 'gewone' aanbieders worden verplicht informatie te de len met zorgkantoren. Nu legt de hulpverlener alleen verantwoor ding af aan de pgb-houder, die zelf aansprakelijk is voor de juiste be steding van het persoonlijke zorg budget. Het gaat hierbij om cliën ten die langdurige en intensieve zorg nodig hebben in een instel ling of thuis, maar hun hulp zelf willen regelen. Pijnlijk Minderjarigen met een pgb kun nen de dupe zijn van fraude als hun ouders er financieel een zooitje van maken of zelfs fraude plegen. Zo zijn er gevallen van ou ders die de aandoening van hun kind erger voordeden om een ho ger pgb-budget te krijgen, en het geld vervolgens verkeerd besteed den. Dit levert pijnlijke situaties op. Zodra de kinderen 18 jaar zijn, moeten ze de schulden terugbeta len aan het zorgkantoor. Eind maart ging het om 3.000 kinderen die 30,5 miljoen euro moeten op hoesten. Staatssecretaris Martin van Rijn vindt ook dat de toetredingseisen scherper moeten. „Er is een nieuw wetsvoorstel ingediend dat regelt dat pgb-zorgaanbieders moeten voldoen aan dezelfde eisen als 'ge wone' zorgaanbieders. Dat bete kent eveneens een meldplicht, zo dat de inspectie aanbieders nog beter in beeld heeft." P6 Binnen Buiten De domoor werd geboren in Eindhoven Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl 15°C Nieuwsmedia Boek nu met extra korting Fraude met pgb blijkt kinderspel Edwin van der Aa Hanneke van Houwelingen Rotterdam —Martin van Rijn, staatssecretaris ft Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 20 oktober 2017 Bewolkt en perioden met regen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ledereen lijkt weg van 'Weg van jou'. De speelfilm, met Zeeuws- Vlaanderen als prominent decor, oogst vooral lovende recensies. Bij de Zeeuwse bioscoop Cine- City loopt de film, zeker in Ter- neuzen, 'als een tierelier'. De hoofdrollen in de film worden vertolkt door Katja Herbers (links) en Maarten Heijmans. ZEELAND 4 FOTO PIEF WEYMAN neemt je mee Geldig voor al onze 250 verre groeps- en privérondreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd, ook in de meivakantie en de zomervakantie 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1