Echtpaar bestolen van peperdure postzegels DIE WIL IE! Meer repatriëringen dan ooit Apple (64GB) iPhone 8 Harmony t^Seas 7 Alarmcentrale Eurocross verwacht dit jaar 135 mensen van cruiseschepen te halen, omdat ze ernstig ziek zijn geworden. Dat is vergeleken met twee jaar geleden een stijging van 30 procent. Vooral ouderen zien een cruise als een heerlijke, zorgeloze en vooral veilige vakantie, maar dat veran dert als iemand zo ziek wordt dat die naar een ziekenhuis moet. Hartklachten, plotseling verergerende kanker, botbreuken, en (long)ontstekingen voeren de lijst aan van de aandoeningen waardoor mensen van de vakan tieboot in een buitenlands zieken huis belanden. Nicole Bootsma, hoofd van het medische team bij Eurocross. „We denken dat de toename van men sen die we van boord moeten ha len te maken heeft met de stij gende leeftijd van de passagiers." Een paar jaar geleden waren het fitte zestigers die gingen varen, nu ziet Eurocross ook zeventigers en 8o-plussers die ernstig ziek wor den op volle zee. „Natuurlijk is er aan boord van een cruiseschip medische zorg. Er zijn artsen en verpleegkundigen. Op een luxe schip kunnen ze ook een röntgenfoto maken en wat la boratoriumonderzoek doen. Maar in geval van nood is de medische De toename heeft te maken met de stijgende leeftijd van de passagiers zorg beperkt." Als de scheepsarts bepaalt dat de zieke aan wal moet worden behandeld, probeert de ka pitein in de dichtstbijzijnde haven aan te meren. Eurocross regelt een ambulance. Bij acute nood wordt een helikopter ingeschakeld. De be handeling in het ziekenhuis bete kent meestal het einde van de cruisevakantie. Het herstel duurt te lang ofdebootis alweer vertrokken en onbereikbaar. Sommige repatriëringen vanaf een cruiseschip kosten meer dan 100.000 euro. Daar zitten de extra reis- en verblijfkosten van de part ner bij. Bootsma wijst op het belang van een goede reisverzekering. „Nederlanders heten driedubbel verzekerd te zijn, maar op reis is dat niet altijd zo. We hebben nu een meneer op Madeira die onvol doende is verzekerd. Zijn familie kan zijn kosten niet betalen. Wij willen helpen, maar dan moet de rekening wel betaald worden." Cruisen is razend populair. Vorig jaar stapten 101.000 Neder landers aan boord voor een luxe bootreis. Vooral cruises langs de Noorse fjorden, over de Middel landse Zee en door het Caribisch gebied zijn in trek. Onderzoek van TNS Nipo wijst uit dat 31 pro cent van de Nederlanders een cruisevakantie op de verlanglijst heeft staan. Weliswaar daalde het aantal Nederlandse cruisers afgelopen jaar iets, maar dat is volgens de CLIA, de internationale branche organisatie van cruiserederijen, een gevolg van het aantal Ameri kanen dat de tickets voor cruises vanuit Nederland koopt, omdat ze liever naar Noord-Europa va ren dan naar de Middellandse Zee met bijbehorende vluchte lingenproblematiek. Tip „Denk goed na waar je een cruise wilt doen", is de tip van Bootsma voor mensen met een broze ge zondheid. „Je kunt het niet hel pen als een bestaande ziekte plotseling verergert. Maar je wilt liever in een ziekenhuis in het Noorse Trondheim liggen dan in Jordanië of op een of ander ei land. En neem een Engelstalige brief mee met je medische infor matie dan weet de buitenlandse arts meteen wat er aan de hand is." Het echtpaar Wijnbergen kwam afgelopen zondag thuis van een paar heerlijke weken in Frankrijk en ontdekte dat er was ingebro ken. Een rommeltje was het op de bovenste verdieping. Ze zullen toch niet mijn postzegels hebben meegenomen, dacht Wijnbergen nog. Maar helaas, boven trof hij al leen nog lege planken aan. Ook sieraden van hem en zijn vrouw waren weg. „Dertien boeken hebben ze meegenomen. Ik heb afgelopen zomer nog eraan gewerkt om overal de waarde bij te schrijven: 80.000 euro in totaal. Eén boek hebben ze laten liggen. Per onge luk of met opzet, ik weet het niet. Maar de verzameling heeft vooral ook emotionele waarde." De historie van zijn verzame ling gaat namelijk ver terug. Op zijn tiende begon hij ermee. „In de Tweede Wereldoorlog. Wij woonden in Kralingen, mijn grootmoeder in Rotterdam. Toen kwam het bombardement op Rot terdam en het huis van mijn grootmoeder was er niet meer. Zij spaarde postzegels, maar ook die verzameling was weg. Toen is ze opnieuw begonnen. Als 10-jarig jongetje vond ik dat interessant, dus ben ik ook begonnen." 1.200euro De nu gestolen collectie bestond uit postzegels uit Frankrijk en Is raël. In het boek dat er nog is, staan de bedragen er in potlood in priegelschrift bijgeschreven. Som migen zijn enkele tientjes waard, een enkeling zelfs 1.200 euro. +1 maand gratis Unlimited Data in NL per maand Ben* ti:LII2 w i<pn „JL. T Let op! Geld lenen kost geld aJfc donderdag 19 oktober 2017 GO Cruise naar de ziekenboeg Ton Voermans Marcia Nieuwenhuis - Nicole Bootsma, Eurocross Het vakantiegevoel was in één keer weg. Bij thuiskomst uit Frankrijk ontdekte Peter Wijn bergen (86) uit Utrecht dat vrij wel zijn hele postzegelverzame ling met een waarde van zo'n 80.000 euro was gestolen. Freke Remmers Utrecht Peter Wijnbergen (86) heeft nog maar één album over. FOTO ANGELIEK DE JONGE IPH0NE8 éénmalig bijbetalen €0 ay 12 September 2 GB DATA (4G) 8,00P/MND 100 MINUTEN/SMS 3.00P/MND TOESTELKREDIET 32,00 P/MND Totale toestelkosten Eenmalige bijbetaling Totaal kredietbedrag Termijn bedrag Duur overeenkomst Vaste debetrentevoet 768,00 «0,00 768,00 32,00 24 maanden 0% De standaard informatie over krediet ontvangt u tijdens het bestelproces in de winkel. Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 7a Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 48 53(2) Vlissingen Walstraat 99 Waalwijk Stationsstraat 47a Barendrecht Middenbaan 27 iHuimjuHinriumiiiiuliuii Sommige repatriëringen vanaf een cruiseschip kosten meer dan 100.000 euro. fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7