OZCAN AKYOL Wie bij Schiphol een huis koopt, mag niet klagen over herrie woon square woon square ?42,98 21% BTW korting 6 k Alles met Column Een Rotterdamse mede werkster van de politie is naar het College voor de Rechten van de Mens gestapt, omdat ze tijdens haar werk een hoofddoek wil dragen, iets wat haar werkgever niet toestaat. De dame in kwestie - iemand die momenteel administratieve klussen uitvoert, maar in de toekomst buitengewoon opspo ringsambtenaar (BOA) wil wor den - heeft als standpunt dat de kledingvoorschrif ten van de politie haar mogelijkheden om door te groeien binnen de organisa tie behoorlijk belemmeren. Kortom: een vorm van discrimi natie. De korpslei ding houdt zich namelijk vast aan een neutrale uit straling van politiemedewerkers, een maatregel die zes jaar geleden in het leven werd geroepen, on der de noemer 'gedragscode life- style-neutraliteit'. Hierin is be paald dat keppeltjes en hoofddoe ken voor politieambtenaren niet worden toegestaan, evenals ta toeages en piercings die onder werktijd zichtbaar zijn. Deze discussie laait om de zo veel tijd op en kent de nodige maatschappelijke urgentie, door dat politieorganisaties snakken naar een personeelsbestand dat veel diverser is. Maar is het toestaan van een hoofddoek dé oplossing? In elk geval bestaat er in de maatschap pij weinig draagvlak voor de sug gestie. Toen de Amsterdamse po litiechef Pieter-Jaap Aalbersberg eerder de discussie wilde oppo ken, viel bijkans heel het land over hem heen. Ik snapte dat wel. Het politie apparaat moet een onafhankelijke en homogene organisatie zijn, waar secularisme een cruciaal element voor de beroepsgroep is. Een rechercheur met een hoofd doek kan natuurlijk onpartijdig zijn, ook als ze een moskeebrand moet onderzoeken, maar de ver dachten in deze hypothetische zaak zullen dat anders ervaren. Het zorgt voor onrust. Bovendien mogen we ons in alle redelijkheid afVragen waar toe de eis van de Rotterdamse po- litiemedewerkster nog meer zou kunnen leiden. Misschien besluit ze over een jaar wel dat ze man nelijke collega's geen hand wil geven, omdat dit in strijd is met haar geloofsovertuiging. Moet dat dan ook door de korpsleiding worden geaccepteerd? In een sterk polariserend land is de noodzaak van neutrale au toriteiten essentieel. Wie voor de politie wil werken, moet zich daarom voegen naar de eisen van die organisatie. Als agenten nog meer gezag verliezen door expli ciet duidelijk te maken voor welke overtuiging ze privé staan, heeft de korpsleiding een veel groter probleem dan het gebrek aan diversiteit. Schiphol en KLM, een aantal ge meenten, de provincies Noord- en Zuid-Holland en staatssecretaris Sharon Dijksma (Verkeer) zijn het hierover eens geworden. Door een zogeheten kettingbeding op te ne men in nieuwe koopovereenkom sten moet de sector gevrijwaard blijven van extra kosten en weten nieuwe bewoners waar ze aan toe zijn. Laagvliegers Feitelijk betekent een krabbel on der een koopcontract in gemeenten als Zwanenburg, Hoofddorp, Be verwijk en Badhoevedorp straks dus dat klagen over laagvliegende toestellen van en naar de nationale luchthaven geen zin meer heeft. Take it or leave it, als het ware. Wan neer de partijen zich aan de afspra ken houden, zouden claims over overlast is niet langer juridisch haalbaar moeten zijn. Geluidszones Aanleiding voor de deal is de vurige wens van een aantal gemeenten om te mogen bouwen in de zogeheten geluidszones, net buiten de start en landingsbanen. Vlak naast de ge bieden waar überhaupt niet ge bouwd mag worden, staat nu veel t Gemeenten willen graag huizen bouwen op lege grond nabij nationale luchthaven grond leeg. Gemeenten willen daar graag bouwen. Dat mag nu in be perkte mate van de staatssecretaris. Over De Nieuwe Kern, een 4.500 woningen tellende nieuwe wijk die de gemeente Ouder-Amstel wil bouwen, gaat Dijksma nog in over leg. Ouder-Amstel wil die wijk op tuigen in een gebied dat vlak onder de Buitenveldertbaan ligt. In het gebied rond Schiphol wo nen nu circa 520.000 mensen. De luchthaven meldde recent dat rela tief weinig buurtbewoners ernstige geluidsoverlast ondervinden. Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond CBW-erfeend 3+2 zits Salamanca Stoer bankstel met industriële uitstraling zoals afgebeeld in microvezelstof met leerstructuur. Normaal JS9€G voor nu 990,91In Supreme: Compleet interieur Versailles tabacco oak Fantastische actie! Alle meubelen nu BTW-VRIJ kopen! De BTW-actie geldt op de gehele collectie zitmeubelen en interieurs! Tk donderdag 19 oktober 2017 GO @ÖzcanAkyol ooTddoek Wie vanaf 1 januari volgend jaar een woning koopt in de omge ving van Schiphol, wordt in zijn of haar koopcontract gewezen op mogelijke geluidsoverlast van vliegtuigen. David van Unen Amsterdam norrr>aaij£Q^ met BTWkorting Bergen op zoom Wassenaarstraat 45 - Centrum stad Eindhoven W. van Konijnenburglaan 1d Woonboulevard De Kade Heerlen In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen Middelburg Mortiereboulevard 12 Woonboulevard De Mortiere Nieuwegein De Liesbosch 70 - A12 afslag 18, Ind, terrein Liesbosch Oosterhout Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Oss Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost in alle bovenstaande filialen is een Slaapsquare aanwezig Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN www.woonsquare.nl a *1 e 08 't. j/A tfy, TV/Audio/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel 3+2 zits/hoekbankstel Ook los leverbaar en in verschillende maten! alleen 19 o kt t/m 21 o kt geldig van: extra koopavonden mil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6