MIJN HOBBY 11 Vlissinger Erik Mulder (61) is verknocht aan analoge fotocamera's. Van Canon heeft hij liefst alles in zijn vitrines. „Het verzamelen werkt aanstekelijk." „Ongeveer zeven jaar geleden. Op zolder vond ik mijn allereerste fotocamera, zo'n boxje. Die had ik op mijn zevende van mijn opa gekregen." „Het verzamelen op zich. Ik probeer alles van het merk Canon te verzamelen." „Er zijn momenten dat ik er de hele dag mee bezig ben. Dan ben ik ook ca mera's aan het uitzoeken en sorteren. Maar het kan ook gebeuren dat ik er drie weken niets mee doe. Ik zie mijn camera's wel elke dag, want mijn computer staat op zolder tussen de camera's." „Ongemerkt gaat er best wel wat geld in zitten. Ik probeer het beperkt te houden door rommelmarkten af te lopen en dan kom je wel eens wat tegen voor een leuke prijs." „Nee. Wel heb ik een jaar vrijwilligers werk gedaan bij het cameramuseum in Zierikzee, maar om praktische redenen ben ik daarmee gestopt." „Ik kijk veel op internet en ben lid van een aantal fora over analoge camera's en fo tografie. Google is your best friend! Verder praat ik met vrienden en kennissen en heb ik een eigen website." „Ze vindt de verzameling leuk, zolang die maar op zolder blijft. Ik moet de ca mera's ook zelf afstoffen, haha. Het verza melen werkt ook aanstekelijk: zij is begon nen met het verzamelen van kookboeken. Die staan trouwens ook niet in de woonka mer." „Mijn vrouw. Ze gaat ook regelmatig mee naar een rommelmarkt. Ik struin dan alles af naar camera's, zij kijkt voor kookboeken." „Dat zijn er twee: het boxje dat ik van mijn opa kreeg en een Canon-camera met goudbeslag. Uitgegeven ter gelegen heid van het zestigjarig bestaan." „Als dat zo is, laten ze het niet zo een, twee, drie merken." „Het is een wens van me om ooit een verzamelaarsmuseumpje te beginnen. Niet alleen voor mijn fotocamera's, maar ook voor blikken of radio's bijvoorbeeld. Geza menlijk." donderdag 19 oktober 2017 3D Ooit wil ik een klein museum Michiel Bouwman 1 Wanneer bent u met uw hobby begon nen? 2 Wat trekt u aan in uw hobby, wat is er leuk aan? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4 Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Bent u lid van of zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? "4 Verklaren mensen u wel eens voor gek? Bent u van plan om uw hobby te beteugelen of juist uit te breiden? Erik Mulder: „Er zijn momenten dat ik de hele dag met mijn camera's bezig ben." foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62