i 7»* B en W staan terras op 'Mont Maertre' toe hardpoint 6 Een nieuw plafond in één dag Kaartverkoop Aemstie Alive is gestart ll OEMER-TOIHOEK BahCO mm in Sweden HANDZAAG 550 mm 11,M Plafonds Sierlijsten Verlichting Er ligt een plan om op de hoek van de Verrenieuwstraat en de Bedde- weeg in Zierikzee een restaurant te vestigen. Burgemeester en wethou ders willen daar een vergunning voor geven. Het gaat om een winkelpand met daarachter een grote schuur. Het winkelpand en de daarboven gele gen woning blijven gehandhaafd. In de winkel was tot voor enkele ja ren Singer fourniturenhandel ge vestigd. De schuur achter de winkel wordt gerenoveerd en uitgebreid. Verder komt er een kap op en wordt in de lange zijgevel aan het Maer straatpleintje een ingang gemaakt. Op het pleintje zelf komt een terras van 54 vierkante meter. De verbouwing van de schuur tot restaurant voldoet niet aan het be stemmingsplan. Het gebied heeft een winkelbestemming. Horeca is niet toegestaan. Bovendien wordt het restaurant groter dan het bouw vlak en tenslotte heeft de plek van het terras de bestemming 'verkeer'. Maar met de nota Tij van de Toe komst in de hand, zien burgemees ter en wethouders wel mogelijkhe den om af te wijken van het be stemmingplan. Een restaurant op deze plek is volgens hen namelijk goed voor de ontwikkeling van de binnenstad en ook bevorderlijk Kijken naar wat er mag, in plaats van wat er niet mag voor het toerisme. In een ander be leidsstuk staat dat het Zierikzeese centrum 'bij voorkeur' moet wor den versterkt met winkels. Dat biedt ruimte voor horeca, als er geen vraag naar winkelruimte is. Verder leidt een restaurant op deze plek niet tot verslechtering van het woon- en leefklimaat van derden, concludeert het gemeente bestuur. Afgezien dan van de wo ning boven de winkel. Maar die is ook van de restauranteigenaar. Verkeer Zoals B en W het zien, zal het res taurant geen significante toename van het verkeer veroorzaken. Vol gens hun berekening zijn er in dit deel van de stad ook nog 66 par keerplaatsen beschikbaar. Voor toe risten geldt dat zij op de grote ter reinen aan de rand van de stad moeten parkeren. Het plan is voorgelegd aan pro vincie, welstandcommissie, monu mentencommissie en de veilig heidsregio. Die hebben geen be zwaar. Eerder al, bij de vergunningpro cedure van de op steenworp afstand gelegen fish chipszaak, zei wet houder Wout van den Berg dat de gemeente tegenwoordig liever kijkt naar 'wat er mag, in plaats van naar wat er niet mag'. Uitnodiging PLAFONDSHOW Vrijdag 20 oktober Zaterdag 21 oktober BURGH-HAAMSTEDE De kaart verkoop van de dertiende editie van het driedaagse popfestival Aemstie Alive in januari 2018 is begonnen. Miss Montreal is een van de grote namen op het festival. Vrijdag 26 ja nuari is er een programma voor kinderen van twaalf tot en met ne gentien jaar. Zaterdagmiddag is de kidsparty voor kinderen van twee tot twaalf jaar. Zaterdagavond is het nieuwjaarsfeest voor iedereen. Het festival vindt plaats in sportcen trum Westerschouwen in Burgh- Haamstede. kapsalon Gerrie IN DE REGIO Wandeling Zeepeduinen Tekenen van liefde MIJN DORP, MIJN STAD www.jagertolhoek.nl BAHCO donderdag 19 oktober 2017 SD Restaurant aan pleintje Zierikzee Het Schouws gemeentebestuur wil de bouw van een restaurant aan het Maerstraatpleintje in Zierikzee mogelijk maken. Ton van den Nouweland Zierikzee -Wout van den Berg, wethouder Past uw plafond niet meer bij het interieur, of is het lelijk geworden door vochtplekken of scheuren? Er bestaat een ideale en duurzame oplossing: Plameco. Zonder rommel of overlast wordt een nieuw plafond vlak onder het bestaande plafond aangebracht. Het meubilair kan gewoon blijven staan! Zowel klassieke als moderne uitvoeringen in wel 100 varianten, voor elke inrichting en stijl. Dit onderhouds- vriendelijke plafond voldoet aan alle gestelde Europese eisen. De hoogwaardige materialen zijn ongevoelig voor temperatuurver schillen, bacteriënwerend en vochtbestendig, dus ook optimaal in bijv. badkamers. Daarbij is iedere denkbare verlichting mogelijk. Benno van Gilst voorziet u graag van advies Aanstaande vrijdag en zaterdag kunt u zich tijdens de show uitvoerig laten voorlichten over de mogelijkheden. Columbusweg 3 in Goes - 0113-270000 - www.plameco.nl/goes Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. PLAFONDS van 14.00 tot 18.00 uur van 10.00 tot 16.00 uur Kaarten zijn verkrijgbaar op www.aemstie.nl Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. a—t w Erkend zorgverlener erken Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl B-HAAMSTEDE Natuurmonumenten maakt zaterdag een wandeling door de Zeepeduinen bij Burgh-Haamstede. Er wordt om 9.30 uur verzameld bij pension Even Bui ten aan Zandstraat 9 in Burgh-Haam- stede. Stevige wan delschoenen en warme kleding wor den aanbevolen. Deelname: 13,50 euro voor leden Na tuurmonumenten, 18,50 voor niet- leden. De tocht is geschikt voor kin deren vanaf 6 jaar, kosten zeven euro. Aanmelden is ver plicht via website https://www.natuur- monumenten.nl/ac- tiviteiten/najaars- wandeling-door-de- zeepeduinen/2017- 10-21t0930. ZIERIKZEE De tentoonstelling Tekenen van Liefde' wordt zaterdag ge presenteerd in het Stadhuismuseum Zierikzee. Er is te vens een workshop poëzie en radio Schouwen-Duive- land zendt live uit vanuit het Stadhuis museum Zierikzee. De uitzending staat in het teken van poëzie, geluk en de liefde. Er zijn ver schillende gasten. Tussen 11.00 en 17.00 uur is de ten toonstelling te zien. De radio-uitzending is van 12.00 tot 14.00 uur. De work shop poëzie is om 14.00 uur. STOOMTRAM OUDDORP Een rit met een echte stoomtram blijft een bele venis. Dat bleek gisteren tijdens de Herfstkinderdag bij het RTM-museum aan de Brouwersdam. Veel mensen stapten in de opgeknapte trams om, vergezeld van een snerpende fluit en grote stoomwolken, een tocht te maken. Ook voor de vrij willigers van het museum is dat telkens een feest, zegt stati onschef Cor Boelhouwers. Zelfs al moeten ze 's ochtends vroeg de stoomtram eerst opwarmen, foto dirk--jan gjeltema BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Art Quilts; Tonnenma- gazijn 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; B-HAAMSTEDE Burghse Schoole, 13.00-14.00 uur: Ontmoet de school meester; Excursie- schuur Boswachte- rij, 18.00-20.00 uur: Excursie Damher ten; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 10.30 uur: Natuurrondvaart; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Maak je eigen ca mera tijdens de maand van de ge schiedenis; FiZi, 20.00 uur: Theater: Emilio Guzman - Kom dan!; Gemeentehuis, 19.30 uur: College Dijkveiligheid; Jon gerencentrum 4SD, 19.00 uur: Meiden avond met High Tea; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zilver van Kaft tot Kaft en Big Draw; VVV Nieuwe Haven, 14.00 uur: Histori sche wandeling door Zierikzee; ZONNEMAIRE Haven van Bomme- nede, 13.30 uur: Ei landexpeditie Veer mansplaat; BOUWMATERIALEN Deze aanbieding geldt tot 28-11 -2017 Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Vlissingen Tel. 0118-410444 Livingstoneweg 40 Goes Tel. 0113-246690

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59