Vrolijkheid en ook wat weemoed 4 Americana De Assorted Travellers nemen je mee op een trip met tijdloze folk en country. Daarna zet de Amerikaan Ben Miller de reis in een hogere versnelling voort met punky hillbilly countryblues. Een avond americana in verschillende gedaanten. Van klankkras tot melodie Wibi Soerjadi blijft boeien Neem een viool, banjo, akoestische gitaar en een meer stemmig gezongen pakkende melodie en de sfeer is al snel country. Vooral als er een specifiek jargon bij komt kij ken en de zangers een doorleefde in druk maken. Met wat ruis op de stem, de hoorbare schade van het medicijn tegen pijn en verdriet. De zoektocht van de naar liefde hunke rende mens in een harde wereld. De Amerikaanse 'dream' die in duigen kan vallen en verandert in een nacht merrie. De Assorted Travellers, met thuisbasis Almere, bezingen dat le ven waarin hun bedachte personages een weg zoeken. Het speelt zich vaak afin een omgeving die refereert aan de zuidelijke staten in de VS. Op een eerste EP Wild Heart uit 2015 is het geluid nog breekbaar folky. Opvolger mini-album Rustler's Moon liet begin dit jaar meer een countrygeluid ho ren. Tijdens hun tour dit voorjaar, waarmee ze ook in Zeeland op het Eindeloos Eiland Festival indruk maakten, stond er ineens een veelbe lovende nieuwe Nederlandse ameri- canaband. Tim Knol had zich bemoeid met de productie van Rustler's Moon en bood zijn studio aan om met de nieuwe songs aan de slag te gaan. Die samenwerking zorgde voor een stap vooruit en een duidelijk muzikaal gezicht, ondanks de vele roots-invloe- den die in de muziek van Assor ted Travellers tot een eenheid worden gesmeed. In Nashville kregen die opna mes een laatste bewerking. Die taak kreeg producer Ray Kennedy. Hij werkte met onder anderen Steve Earle, Emmylou Harris, Rodney Crowell en Mary Gauthier en won diverse grammy's. Ook het bijbe horende artwork kreeg een Ameri kaans tintje. Guthrie-klassieker Assorted Travellers zijn duidelijk Amerikaans georiënteerd met in vloeden van songwriters als Dy lan, Steve Earle, John Prine, maar ook gospel en troubadours als Woody Guthrie en Pete Seeger. De Guthrie-klassieker 'This Land is Your Land' bewerkten ze in 2016 met respect voor de oorspronkelijke boodschap om in een Europese vari ant. Een stem tegen het groeiend po pulisme, de angstcultuur en een op- 4 REDENEN OM UIT TE GAAN lp Kleinkunst Pianomuziek donderdag 19 oktober 2017 PZ Tradities klinken nieuw René de Dreu Er valt misschien wel wat te la chen komende week! Bijvoor beeld bij de voorstelling van Be atrice van der Poel en Thomas Verbogt, die tegelijk ook een weemoedige kant heeft. Of bij de Mannen van Naam. Of Emilio Guzman (de broer van). Ontspan nen kan in elk geval tijdens het concert van Wibi Soerjadi. Beatrice van der Poel is een veelzijdig singer-songwriter. ('Electric Lady', een schitte rende ode aan Jimi Hendrix, is haar laatste show en cd.) Thomas Verbogt is een schrij ver met een lange en gevari eerde lijst van romans, toneel stukken, columns en verhalen. De een bewondert de ander. Als die twee samen op het po dium staan, hangt er iets extra's in de lucht. Dat is name lijk al eens gebeurd, in 'Het toe val dat geluk heet' (2010). Thomas Verbogt heeft een oog voor kleine momenten die het alledaagse leven nét even an ders maken, Beatrice van der Poel heeft een warme sensuele stem vol naturel. En ze heeft natuurlijk haar onafscheidelijke lapsteel-gitaar. Dus ook de voorstelling 'Mon tere Weemoed', vanavond in Nieuw- en Sint Joosland, wordt weer een unieke en onver wachte mix van prachtige lied jes en komische verhalen. In derdaad, van weemoedig tot opgewekt. Of van verlangend tot waanzinnig. Van klankkras- sen tot complete melodieën vanavond, Theater De Weg wijzer Nieuw- en Sint Joosland, aanvang 20.30 uur. Lekker luisteren naar het spel van een eigenzinnige pianist. Wibi Soerjadi speelt al een kwart eeuw in alle grote en kleine zalen in Neder land en ver daarbuiten. Hij is een kleurrijk, virtuoos pianist en weet het publiek te boeien met bekende, on bekende en eigen composities. zondag, Baudeloozaal Hulst, aanvang 15.00 uur. Reser veren aangera den: hulstcultu- reel.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48