Tweede wereldtitel voelde O O) CD O 12 ZE DEBUUT IN DE CHAMPIONS LEAGUEA Wintercompetitie start in Wemeldinge Kuiper naar Leve de Koers in Terneuzen Weinig succes voor driebanders Drie maanden nadat hij geblesseerd raakte, maakte Bart Nieuwkoop zijn rentree in Feyenoord 1. Het duel met Sjachtar Donetsk (1-2) was meteen ook zijn debuut in de Champions League. Ook dit jaar is er weer een ATB Wintercompe titie, die gezamenlijk georganiseerd wordt door het district Zuid-west van de KNWU, de gezamenlijke wielerclubs en TMZ. De compe titie telt dit jaar tien wedstrijden. Dat is er één minder dan vorig seizoen, omdat de race op de Brouwersdam niet meer doorgaat. Zaterdag gaat de competitie van start in We meldinge, waar gestreden wordt langs de Oos- terscheldedijk. Om 12.30 uur begint de jeugd, om 15.15 uur de A-categorie en de vrouwen. Vorig jaar gingen de eindoverwinningen in de competitie naar twee Belgen. Bij de mannen was Bart Claeys de sterkste, terwijl Mieke de Craene bij de vrouwen won. De vijfde editie van Leve de Koers vindt op vrijdag 23 februari 2018 plaats in Porgy Bess in Terneuzen. De kaartverkoop voor de wie- Ieravond begint komende zaterdag om 9.00 uur via de website van Porgy Bess en Boek handel Van de Sande. Kaarten kosten 17,50 euro. Het thema van Leve de Koers is dit jaar Parijs-Roubaix. Oud-winnaar Hennie Kuiper zal aanwezig zijn in Terneuzen, net als onder anderen Adrie van der Poel (vijfde in Parijs- Roubaix in 1993) en Dirk Demol. De Belg won Parijs-Roubaix tot veler verrassing in 1988 en is oud-ploegleider van onder andere Lance Armstrong. De presentatie is in handen van Rik Vanwalleghem. Hennie Kuiper is 23 februari één van de gasten bij Leve de Koers, foto carlo ter ellen BILJARTEN De driebanders van Bottles/Dockside gingen in de derde divisie met 2-6 onderuit tegen BV Sprundel 4. Voor de thuisploeg uit Sas van Gent zorgde alleen Bart Rossel voor de partij- punten. De Belg noteerde precies 1.000 ge middeld en won met 30-15. In de vierde divisie verloor Jacobs Mannen mode in Kwadendamme van Ossekop 2 uit Zundert met 2-6 en zag de koplopers uit zicht verdwijnen. Tegen zijn gewoonte in kon Piet Koek niet winnen. In de na-beurt tegen Mare Zagers moest de Goesenaar nog drie punten pakken, maar de teller stopte bij twee. Martin Sturm won wel met klein verschil, maar daar mee kon hij zijn ploeg niet aan een goed resul taat helpen. Sparta/JVOZ Singelloop Criterium Op zijn zwarte slippers gaat hij van camera naar camera, van mi crofoon naar micro foon. Als Bart Nieuwkoop praat, hangen er recor ders onder zijn neus en ziet hij hoe de pennen meebewegen op het papier van de notitieblokjes. Door zijn hamstringblessure stond hij maanden aan de kant, maar tijdens en na Feyenoord- Sjachtar Donetsk bevindt de 21-ja- rige Tholenaar zich weer in de spotlights. Zowel op als naast het veld laat hij een prima indruk ach ter. Sofyan Amrabat is geen echte rechtsback. Ik wel OP HET VELD Eerst even terug naar het begin van het seizoen. Na het landskampi oenschap neemt Bart Nieuwkoop deze zomer rugnummer 2 over van de aan AS Roma verkochte Rick Karsdorp. Kevin Diks wordt als concurrent binnengehaald, maar van een echte strijd is al snel geen sprake meer. In de tweede oefen- Tijdens het toernooi in Dublin be vestigde de 26-jarige Zeeuwse maar weer eens dat ze bij de top van de wereld hoort. Sterker nog: ze is de top van de wereld. En toch went het nog niet om prijzen te pakken. Het prolongeren van de wereldtitel was bijvoorbeeld nieuw voor Meppelder. „De eerste keer dat ik wereld kampioen werd, was dat vooral leuk", blikt ze terug. „Toen kon ik alleen maar winnen. Goud was fantastisch, maar zilver of brons was ook mooi geweest. Deze keer was dat helemaal anders." Als regerend wereldkampioen heb je namelijk iets te bewijzen. En dat realiseerde Meppelder zich maar al te goed. „Er kwam een heel ander soort druk bij kijken. Iedereen wilde van mij winnen en ik had alleen maar iets te verliezen. Alles minder dan de wereldtitel was een stap achteruit." In aanloop naar de wedstrijden spookte dat ook wel een beetje door haar hoofd. Meer dan nor maal. „Maar ik probeerde het steeds als een normale wedstrijd te benaderen", legt ze uit. „Ik pro beerde er niet aan te denken wat voor toernooi het was, er niet te ledereem wilde van mij winnen en ik had alleen maar iets te verliezen veel mee bezig te zijn. En dat was best wel moeilijk soms." In aanloop naar het toernooi legde de taekwondoka wat meer nadruk op die wedstrijdfocus. donderdag 19 oktober 2017 ATB WIELRENNEN Stephanie de Frel (Koewacht) en Thamar Zweistra (Schore) geven acte de présence op de internationale dressuurwedstrijd in Le Mans (Frankrijk), die van 19 tot en met 22 ok tober wordt gehouden. De Frel rijdt op Beach Boy en Calrieta H, Zweistra treedt aan met Flexagons Double Dutch en Oldi 67. In de pony-klasse komt de 16-jarige Emmely van Lieren uit Schore in actie met Mysterious Gol den Bink. MC Rilland houdt komende zaterdag de zesde clubcross (finale) op het Scheldecircuit aan de Bathseweg in Rilland. De wedstrijden vangen aan om 12.30 uur. U De voetbalsters van Sparta/JVOZ gingen gister avond in een gelijk opgaand oefen duel onderuit tegen Jong ADO Den Haag. Op Het Kasteel in Rotter dam werd het 2-4. Angela Versluis zorgde voor beide doelpunten. Atleten die zich nog willen inschrij ven voor de Sin gelloop moeten snel zijn. Van avond om 00.00 uur sluit de in schrijving voor het evenement. De wedstrijd, die wordt georgani seerd door atle tiekvereniging Dy namica, vindt za terdag plaats in Middelburg. De tweede loop van het Zeeuws- Vlaams Runners criterium wordt zaterdag gehou den in Nieuw- Namen, waar voetbalvereniging Hulsterloo de or ganisatie in han den heeft. Er kan gekozen worden voor de afstanden 12500, 7400 en 4000 meter. Rentree smaakt Barry van der Hooft Rotterdam - Bart Nieuwkoop Dat het wereldkampioenschap taekwondo voor Nina Meppelder goed verliep, is een understate ment. Met het Nederlands team won de Kattendijkse brons en individueel pakte ze de titel, voor de tweede keer op rij. Daniel Vervelde Vlissingen -Nina Meppelder a De rechtsback in duel met de Braziliaan Bernard, die twee keer scoorde M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40