X I i» Nieuwe website gemeente dient ook gebruiksgemak studenten Tl OEJMR-MHOEK HANDZAAG 550 mi hardpoint 7 DORPSPLAN LEEFBAARHEID Meliskerke maakt zich op voorde toekomst. De 'Smaakmaker van Zeeland'wil leven in de brouwerij. Op dorpse schaal. Dit is een dorp van harde werkers. Je ziet overal bedrijvigheid", vertelt dorpsraadvoor zitter Peter Gillissen. „De bewoners zijn over het alge meen tevreden." Glimlachend: „Ik krijg weinig klachten. Dat willen we vooral zo houden. De leefbaar heid in het dorp staat voorop. Hoe kunnen we die zo goed mogelijk op peil houden en het dorp een duurzame toekomst geven?" Gillissen laat zijn licht schijnen over het dorpsplan Meliskerke dat vorige week werd aangeboden aan de gemeenteraad. „Meliskerke staat bekend als de Smaakmaker van Walcheren door de ambachte lijke slager, bakker en groenteboer. Die trekken klanten uit heel Wal cheren. Dat imago kunnen we ver der uitbouwen." Een aantrekkelijk dorpscentrum is daarbij van groot belang. „Met voldoende leuke winkels, horeca, terrassen, maar ook woningen. Je kan ook denken aan woningen met winkeltjes eronder. Er zijn nog in- breidingslocaties beschikbaar, zo als het terrein van de Zeester. Daar komen in ieder geval zes levens- loopbestendige huizen. Maar als je het dorp leefbaar én levendig wilt houden, moeten er ook voldoende huizen zijn voor jongeren." De herinrichting van de door gaande weg door het dorp, Toren- straat-Dorpsstraat, heeft prioriteit voor de dorpsraad. „Deze weg is Peter Gillissen: „De herinrichting van de Torenstraat - Dorpsstraat heeft prioriteit." foto lex de meester geloof ik in de jaren tachtig voor het laatst aangepakt. Er rijdt van al les over; vrachtwagens en land- bouwverkeer, naast fietsers. We willen de veiligheid al jaren verbe teren." Het dorpshuis is ook een speerpunt in het plan. „Dat kan een multifunctioneel gebouw worden, waar - naast het dorpshuis en verenigingen - ook huisarts, wijkverpleging, thuiszorg, fysio therapeut en consultatiebureau een plek vinden. Dan krijg je er een soort medisch centrum bij, dat ook weer bezoekers uit omliggende dorpen kan trekken." Een bloeiend verenigingsleven is belangrijk voor het dorp, vult de voorzitter van de dorpsraad aan. „Om dat te versterken, is verdere samenwerking van clubbesturen nodig. Daarmee kan een te grote druk op de vrijwilligers worden Als je het dorp leefbaar én levendig wilt houden, moeten er ook huizen zijn voor jongeren voorkomen." Leefbaarheid zit ook in kleinere zaken zoals een pinau tomaat op het dorp, een afhaal- punt voor pakjes, een jaarlijks muziekevenement of een dorps tafeltennistafel. Gillissen: „Meer kunst in de openbare ruimte maakt het dorpshart ook aantrek kelijker. Bijvoorbeeld kunstobjec ten langs de straks opnieuw inge richte Torenstraat. Smid Ido Mat- thijsse is bezig met een groter kunstobject. Waar dat komt, heb ben we nog niet besloten." Een ommetje langs akkerranden en landerijen en een aansluiting op bestaande ruiterpaden in de om geving staan ook op het 'wensen- lijstje', laat Gillissen weten. „Wij hopen dat het gemeentebestuur onze plannen en wensen oppikt en er echt wat mee doet." TOP-5 Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl www.jagertolhoek.nl BaHCO MA3E IN SWEDEN PrizeCut BAHCO De herinrichting van de gemeen telijke website van Vlissingen dient vooral het gebruiksgemak, verklaart woordvoerster Mirjam Jongejan. „Op de homepage zijn nu direct de knoppen te vinden voor de meest gebruikte diensten. Een af spraak maken natuurlijk, en daar naast het doen van meldingen, het aanvragen van een paspoort of identiteitskaart, zaken rondom een verhuizing naar, binnen of uit Vlissingen en het online regelen van een aantal zaken." Verandering De grootste verandering op de homepage is het schrappen van een grote (strand)foto van Vlissin gen. „Die trok te veel de aandacht. Nu zie je in het menu direct di verse categorieën, waaronder ook bestuur. Vroeger moest je via de knop 'inwoner' bij de informatie over het gemeentebestuur komen. Nu klik je direct 'bestuur' aan", legt Jongejan uit. Op de homepage is nu ook de knop 'student' te vin den. De geïnteresseerde vindt on der die knop alle informatie over onder meer studeren in Vlissin gen, studentenhuisvesting en sport en ontspanning. De gemeente zag geen aanlei ding om de veranderingen op de site via een promotiecampagne of met een feestje te lanceren. Jongejan: „De site blijft voortdu rend in beweging. We hebben al veel en vooral ook positieve reac ties gehad. Alle informatie stond er altijd al op, maar mensen vinden het nu makkelijker." donderdag 19 oktober 2017 WA Plan brengt leven in het dorp Annemarie Zevenbergen Meliskerke -Peter Gillissen, voorzitter De besturen van dorpsraad en ondernemersvereniging hebben een eigen top-5: Herinrichting Torenstraat- Dorpsstraat 2 Aantrekkelijk dorpscentrum 3 Multifunctioneel dorpshuis 4 Gevarieerd woningaanbod voor jong en oud 5 Duurzaamheid n ÊJ BOUWMATERIALEN Deze aanbieding geldt tot 28-11 -2017 Van Wamelweg 4 A/C Bergen op Zoom Tel. 0164-242096 Industrieweg 11 Livingstoneweg 40 Vlissingen Goes Tel. 0118-410444 Tel. 0113-246690 De gemeente Vlissingen heeft haar website aangepast. Op www.vlissingen.nl vinden be zoekers, onder wie studenten, sinds een paar dagen makkelij ker hun (digitale) weg. René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35