Proefslane Kat Belle was bijna dood: 'Iemand is bezig dieren te vergiftigen' Zeeuwse brandweer geeft werk een 7,2 Broers vrijgesproken van verkrachting 2 WILLEM VAN DAM Column r Ach, waarom ook niet?, dacht ik. En dus besloot ik in te gaan op een uitnodiging die mij via Facebook bereikte. Of ik zin had om een nachtje te komen proefslapen in een spik splinternieuw hotel aan het Veerse Meer, had een bureau dat in hotel arrangementen doet mij gevraagd. Ik las: 'Kans maken op een GRA TIS overnachting inclusief ontbijt voor twee? Like dan onze Face- bookpagina en tag een vriend(in) en wie weet verkennen jullie bin nenkort als een van de eerste gas ten dit fantastische 4-sterren ho tel.' Wie zou de verleiding wél kun nen weerstaan? Bovendien werd me - als ik tot de gelukkigen be hoorde - een culinaire verwennerij in het 'sfeervolle restaurant met prachtig zicht over het Veerse Meer' in het vooruitzicht gesteld. De uitnodiging ging vergezeld van een foto, waarop een glazen blok kendoos, een strandje, een zeil boot, veel strandstoelen en blije meneren en mevrouwen in zwembroeken en badpakken te zien zijn. Op zijn site repte het bu reau bovendien van 'culinaire hoogstandjes', 'smaakbeleving' en kamers voorzien van telefoon, te levisie, videokanaal, zithoek en - echt waar, ik kon mijn ogen bijna niet geloven - een broekpers. Een broekpers! Zou ik eindelijk eens met een messcherpe vouw in mijn broek kunnen rondlopen; zo'n vouw, waarvan de mensen den ken: 'nou, nou, die man heeft een mooie vouw in zijn broek.' Wat ik inmiddels weet, is dat vele duizenden Facebookers zo'n uitnodiging hebben ontvangen. En dat ze allemaal dolgraag een weekendje in dat hotel bij Arne- muiden aan het Veerse Meer wil len proefslapen. Ik tel af: nog een paar nachtjes en dan weet ik of ik een van de uit verkorenen ben. Ik kan er niet van slapen. (PS: Mocht u mij de komende dagen tegenkomen en denken: 'nou nou, die man kan wel een vouw in zijn broek gebruiken', dan weet u dat de functie van proefsla- per mijn neus voorbij is gegaan.) Nou, nou, die man heeft een mooie vouw in zijn broek DESTELLING Vandaag: Ik houd van het Zeeuwse meisje Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL VROUWEN SEKSUEEL SEINTIMIbEERb Zeeuwse Pioniersprijs Kerncentrale Borssele ligt stil ZB Planbureau peilt animo 50plus MIDDELBURG Jos de Blok vertelt over Zorgeloos Belle heeft het bestrijdingsmiddel Temic binnengekregen, een gif dat al jarenlang in Europa verboden is. Het is dodelijk voor mens en dier. Van Dorsselaer weet het zeker, iemand heeft zijn Belle expres ver giftigd. „Dat weet heel de buurt (omgeving Zandehof, red.). Iemand is hier bezig dieren te vergiftigen. Sinds 2010 gaat het om vijftien kat ten en een aantal honden." In 2010 zijn in de buurt inderdaad vijf kat ten omgebracht met een bestrij dingsmiddel. Van Dorsselaer en buren hebben een vermoeden wie er achter zit. Voor hen is de maat vol. „Je moet er niet aan denken dat een kind dit binnenkrijgt." Van Dorsselaer heeft het gemeld bij de politie en doet vandaag aan gifte, al heeft hij er weinig vertrou wen in dat het iets uithaalt. Hanneke Versol, de dierenarts die Belle be handelde, vindt ook dat de politie maar weinig tegen het vergiftigen van dieren doet. „Terwijl het niets nieuws is, het komt vaker voor. Ook in onze praktijk." Het had volgens haar weinig gescheeld of Belle was dood. „Ze had al veel overgegeven waardoor veel gif het lichaam uit was. Ze had absoluut de verschijnse len van Temic. Als je een kleine dosis van dat gif met vlees mengt, eet een kat het gewoon op. Het dier sterft een afschuwelijke dood." De politie bevestigt dat er mel ding is gedaan. Dat het om vijftien Sinds 2010 gaat het om vijftien katten en een aantal honden katten sinds 2010 gaat, kan een woordvoerster niet zeggen, omdat het blijkbaar niet altijd gemeld wordt. Als zich in korte tijd veel in cidenten voordoen, zal de politie een onderzoek instellen. Trots om bij de brandweer te zijn, tevreden over de eigen ploeg en be trokken bij de organisatie. Dat beeld van de Zeeuwse brandweer lieden rijst op uit de landelijke en quête die is uitgevoerd in opdracht van het Veiligheidsberaad en Brandweer Nederland. Ondanks deze positieve geluiden vindt maar een derde van de Zeeuwse deelnemers aan het on derzoek dat de brandweer in de ei gen regio zich 'over het algemeen in de goede richting' ontwikkelt. De 283 Zeeuwse brandweermensen die aan het onderzoek hebben meege daan geven de eigen organisatie het rapportcijfer 5,6. Landelijk is het ge middelde 6,2. Daarentegen waarde ren de Zeeuwen hun werk bij de brandweer iets hoger (7,2) dan het landelijk gemiddelde (7,0). De resultaten van het belevings onderzoek onderschrijven volgens de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) grotendeels het rapport dat Twyn- stra Gudde een jaar geleden over de VRZ opstelde. „Met de waardevolle informatie die deze resultaten bie den, gaan we verder op de reeds in geslagen weg", aldus de VRZ. De twee oud-Vlissingers D.G. (34) en E.G. (27) zijn gisteren door de rechtbank in Middelburg vrijge sproken van verkrachting van een minderjarig meisje. Tegen de broers was ieder een celstraf geëist van twee jaar waarvan tien maan den voorwaardelijk. Het minder begaafde meisje leerde E.G. kennen via social media en op 16 april 2013 haalde hij haar samen met zijn broer op bij een op vanghuis van Juvent in Middel burg. Ze stapte bij hen in de auto, reden wat rond en vervolgens zou ze in de buurt van Serooskerke (W) zijn verkracht. Volgens de rechtbank is er vol doende wettig bewijs, zoals een ge detailleerde verklaring van het meisje over de gereden route maar ontbreekt de overtuiging omdat er geen aanwijzing of enig steunbe- wijs is dat ze inderdaad is ver kracht. De broers hebben het seksueel misbruik van meet af aan ontkend. Volgens de twee hebben ze met haar alleen een rondje door Wal cheren gereden en haar weer thuis afgezet. donderdag 19 oktober 2017 Gisteren: Ik zou best in België willen werken 948 stemmen C IK NOS NOOIT FF AFKLOPPEN., MIDDELBURG Dick Boer, de topman van Ahold Delhaize, reikt zaterdag 25 november in Middelburg de Zeeuwse pioniersprijs uit. Boer, ge boren in Axel, gaat ook in op zijn carrière en Zeeuwse wortels. De Zeeuwse Connectie, een netwerk van 9000 Zeeu wen in en buiten de pro vincie, reikt voor de vijfde keer de pioniersprijs uit aan een bijzonder Zeeuws bedrijf of initia tief. De winnaar wacht 5000 euro. BORSSELE De kerncentrale in Bors sele is dinsdagmiddag stilgelegd na kortsluiting in een elektrische scha kelkast. De kernreactor schakelde om 15.00 uur automatisch uit, na kort sluiting tussen twee aan sluitingen in een schakel kast in het niet-nucleaire deel van de centrale. Ex ploitant EPZ onderzoekt het probleem, maar zegt dat de reactor veilig is gestopt. Volgens EPZ is de storing deze nacht verholpen. MIDDELBURG ZB Planbureau nodigt 50-plussers uit donder dag 2 november kennis te nemen van het plan om in Zeeland Studie kringen 50plus te begin nen. Dat zijn groepen van 10 tot 15 personen die re gelmatig bijeenkomen om van gedachten te wisselen over onderwer pen zoals reizen of voe ding. Aanmelden kan via secretariaat@dezb.nl. Zie ook: www.studiekrin- gen50plus.nl In de reeks Tegenlicht Meet Ups Zeeland, van de VPRO, staat op dins dag 31 oktober 'Zorge loos' centraal. Zorge loos, het nieuwe project van Jos de Blok, oprich ter van Buurtzorg, is een collectieve, betaalbare zorgverzekering zonder managers. De Meet Up is 19.30 tot 21.00 uur in ZB Bibliotheek aan de Kousteensedijk 7 in Mid delburg. Aanmelden via serden@dezb.nl Kat Belle loopt dinsdagochtend het huis van Peter van Dorsse- laer in Kloosterzande binnen, terwijl het kwijl uit haar bek loopt en haar achterlijf in elkaar zakt. Van Dorsselaer brengt haar naar de dierenarts in Hengstdijk. Daar wordt zijn ver moeden bevestigd: de kat is ver giftigd. Bob Maes Kloosterzande - Peter van Dorsselaer Theo Giele Middelburg Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2