'Bad boy' Kyrgios komt nu wel naar Ahoy, Federer niet L Jorien ter Mors blijft dit olympische jaar shorttrack en langebaan combineren 25 Jorien ter Mors (27) hoopt in februari terug te keren van de Spelen met medailles op de langebaan én in het shorttrackers. Maar hoe combineer je die twee doelen? J'- Nee, de vorm van Ter Mors is nog niet top, zo zegt ze zelf. Met de ach- tervolgingsploeg van de shorttrac kers werd ze bij de eerste wereldbe kerwedstrijden in Boedapest door een penalty uitgeschakeld in de halve finale. Een week later was het voor eigen publiek in Dordrecht wel raak met een zilveren medaille. Op de lan gebaan is nog veel onzeker, want de olympisch kampioene op de 1500 meter in Sotsji heeft daar in wed strijdverband nog niets laten zien. „Daarom is het lastig om te zeggen of ik al op het niveau ben waar ik wil zijn. Het gaat niet helemaal zoals ik zou willen, maar dat zegt nooit iets op het ijs", aldus Ter Mors, die in olympisch Pyeongchang inzet op langebaanmedailles op de tooo en 1500 meter. „Ik ben nog volop in trai- Het is nu lastig om te zeggen of ik al op het niveau ben waar ik wil zijn mk ".Ir ning. Na het taperen sta je er vaak al heel anders voor dan tijdens trai- ningsdagen." Eerder deze week bij de ploegen- presentatie van Team AfterPay kreeg ze, omringd door de andere sprint vrouwen, een gloednieuw schaatspak overhandigd. Ze geldt als de absolute kopvrouw van het gezelschap. Maar hoe ver is ze nu daadwerkelijk? „Uit de wereldbekerwedstrijden is geble ken dat het wat betreft shorttrack best goed gaat. Voor de langebaan is het nog de vraag wanneer ik mijn eerste wedstrijd ga rijden: bij de NK afstanden of eerder, in de vorm van een trainingswedstrijd. Dat hangt af van mijn fysieke gesteldheid." Dat Ter Mors ook dit seizoen nog het shorttrack en de langebaan com bineert, komt vooral door dat ene, cruciale moment, in maart bij de WK shorttrack in Ahoy. In de finale viel de Enschedese, waarna ze - ontroost baar, maar vastberaden - besloot niet op deze manier afscheid te nemen van het shorttrack, zoals ze eerder had aangekondigd. Het ultieme doel is nu een medaille op de Spelen, om de sport waarin ze groot werd vervol gens definitief te verlaten. Pendelen En dus is het ook dit seizoen pende len. Gemiddeld driemaal per week shorttrack, twee keer op de lange baan. Ter Mors heeft 'allang' besloten te stoppen met shorttrack, maar ze wil met de relayploeg nog één keer vlammen, om vervolgens 'echt een andere weg in te slaan'. De reste rende twee wereldbekerwedstrijden shorttrack laat ze in principe schie ten, om de world cups langebaan te kunnen schaatsen. „Eigenlijk rijd ik dit seizoen helemaal niet veel wed strijden. Weinig races, minimale in zet, maximaal resultaat." Ter Mors heeft daarin geleerd van het verleden. Drie jaar geleden werd ze geveld door overtraindheid. „Het seizoen erna heb ik veel wedstrijden niet gereden om fit te blijven. Met een minimaal aantal races heb ik toen een heel mooi seizoen gereden", zegt Ter Mors daarover. „Ik denk dat de key voor mij dit jaar is dat ik moet vertrouwen op wat ik kan met mijn lichaam, ondanks dat ik niet zoveel doe. Ik houd mezelf scherp, want het is de bedoeling dat ik er sta op de goede momenten. Het is altijd las- PJJ tig om juist op die momenten te pieken, maar daar ga ik wel voor." Het is altijd lastig om op de goede momenten te pieken, maar daar ga ik wel voor Na al Alexander Zverev, Grigor Di- mitrov (beiden top 10) én titelver dediger ]o-Wilfried Tsonga te heb ben vastgelegd, komt ook Nick Kyrgios naar het ABN AMRO-ten- nistoernooi in Rotterdam. De 22-jarige Australiër zou af gelopen februari al zijn debuut maken in Ahoy, maar daar had hij zelf heel andere ideeën over. Kyrgios wilde, als fervent bas ketballiefhebber, liever aanwezig zijn bij het jaar lijkse NBA All Star-week end, waar hij samen met an dere beroemdheden zou meedoen in de Celebrity All- Star Game. Dat kwam er overi gens uiteindelijk niet van, Kyrgios werd niet opgesteld. Het ABN AMRO-toernooi, dat ook de Nederlander Robin Haase strikte, valt nu weer sa men met het basketbalspekta kel, maar een mogelijke af zegging is deze keer niet - aan de orde, zegt Krajicek. f „Kyrgios heeft er nu over kunnen nadenken, heeft beide opties naast elkaar ge legd en voor ons gekozen. Vorig jaar kreeg hij ineens een uitnodiging van de NBA." Van Kyrgios weten we dat hij het enfant terrible van het tennis is. In zijn pas prille loopbaan verzamelde de huidige nummer 20 van de we reld voor tienduizenden euro's aan boetes wegens onsportief gedrag. Zo beet Kyrgios tijdens een partij Stan Wawrinka al eens toe dat diens vriendin het bed had gedeeld met de Australische tennisser Tha- nasi Kokkinakis. Vorige week nog stapte een ongemotiveerde Kyrgios bij de Masters in Sjanghai zomaar van de baan af na één set. Voor Krajicek vormde dat geen belemmering om hem opnieuw te strikken. „Je weet wie je vraagt. Hij is een karakter op de baan, brengt iets extra's en beschikt over weer galoze slagen. Hij kampt weieens met motivatieproblemen, maar als hij geïnspireerd tennist, is dat heel gaaf voor het publiek. Ik hoop dat hij veel wedstrijden kan spelen." Roger Federer is in 2018 niet te bewonderen in Rotterdam. Kraji cek deed niet eens een poging om de 36-jarige publiekstrekker te ver leiden. „Dat kost ons het hele bud get en dat is een risico", vertelt Kra jicek. „In 2012 en 2013 heeft dat goed uitgepakt, maar in 2016 zegde hij af en toen hadden we uiteindelijk geen enkele top 10-speler. We wil len af en toe best zo'n risico nemen, maar hebben nu gekozen voor een breed veld met grote talenten en enkele toppers. Net als vorig jaar." donderdag 19 oktober 2017 GO 'Weinig races, minimale inzet, maximaal resultaat' Tim Reedijk Heerenveen -Jorien ter Mors wn 1 A Jorien ter Mors op de langebaan. foto PHOTO NEWS -Jorien ter Mors Ter Mors als shorttrackster. FOTOSCS Hij heeft inmiddels een stevige reputatie opgebouwd als de 'bad boy' van het internationale tennis. Het weerhield toernooi directeur Richard Krajicek er niet van Nick Kyrgios in februari naar Rotterdam te halen. Het slechte nieuws: Roger Federer is straks niet te bewonderen op het ABN AMRO-toernooi. Martijn van Laar Rotterdam Nick Kyrgios komt naar Rotterdam, foto GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25