Agente: Ik wil mijn hoofddoekje dragen ABSURD VOORDELIG! 299 of bel ons 088 - 70 70 600 V Prima, al die rookmelders, brandveilige huizen en waakzame burgers. Maar alle aandacht voor preventie mag niet leiden tot het sluiten van kazernes, vinden brandweerlieden. Koningssteden Marokko EUWS 11 BRANDWEER VREES VOOR RUIMERE AANRIJTIJDEN Het is veel te belangrijk om snel een brand te kunnen blussen. Vuur dat overslaat naar omliggende pan den of uitgerukte spuitgasten die pas arriveren als er geen redden meer aan is, zijn schrikbeelden. Alle kazernes moeten daarom open blijven, eist de Vakvereniging Brandweer Vrijwilligers, gesteund door een landelijk onderzoek on der 9.000 brandweerlieden. Een ruime meerderheid vindt sluiting Je kunt niet zeggen, u krijgt een rookmelder en dan is het goed onverantwoord. De brandweerlieden zijn bang dat het 'echte bluswerk' minder centraal komt te staan door de toe genomen aandacht voor brandvei lig leven. De verantwoordelijkhe den verschuiven naar de burger. Ze vrezen dat de politiek hierdoor uit eindelijk zal kiezen voor minder brandweerkazernes en wettelijk ruimere aanrijtijden. Gevaarlijk De aanrijtijden zijn voor de vrijwil lige brandweer bovendien minder makkelijk te halen dan voor de be roepsbrandweer, door onderbezet ting op vrijwillige posten en sprei ding en bereik van de kazernes. De brandweer bestaat grotendeels uit vrijwilligers: 19.000 van de 23.000 vuurbestrijders doet het werk on bezoldigd. Marcel Dokter, voorzit ter van de Vakvereniging Brand- De vrouw, die een kantoorfunctie heeft bij het regionaal servicecen trum, stelt dat de politie onder scheid maakt op grond van gods dienst door haar niet toe te staan een hoofddoek te dragen tijdens haar werk in politie-uniform. Ne derlandse agenten mogen op dit moment geen geloofsuitingen - zoals een hoofddoekje, keppeltje of kruisje - dragen in combinatie met een uniform. Toch neemt de vrouw al maan den 3D-aangiften op met een hoofddoek om, zegt haar advocate Betül Ozates. „Zij komt in beeld als mensen via een videoverbin ding aangifte doen. Dat is een heel bijzondere situatie. Mijn cliënte is de eerste agente die publiekscon- tact mag hebben terwijl ze een hoofddoek draagt. Er is voor haar een uitzondering gemaakt, ze is nog bezig met haar interne oplei ding." De vrouw draag geen uniform tijdens haar werk, maar wil dat wel graag. De politie wil niet heb ben dat de vrouw haar hoofddoek combineert met officiële politie- kleding. „Ze wordt verplicht haar aangiftes in burgerkleding te doen", zegt haar advocaat. „De si tuatie doet zich al maanden voor. Maar tijdens de zitting dinsdag zei de politie dat dit een vergissing was. Dat vonden wij heel jammer, want een vergissing zet je natuur lijk niet voort." Beëdigen Volgens de politie zit het iets an ders. „Ze doet nu administratief werk: webcare, sociale media en internetaangiftes", zegt woord voerder Wim Hoonhout van de politie Rotterdam. „Ze wil ook graag 3D-aangiftes doen, maar ze moet nog beëdigd worden. Dat gebeurt eind van de maand. Bij 3D-aangiften krijgen mensen via een computerscherm een agent te zien. Dan is er sprake van direct publiekscontact, moet ze een uni form aan en vinden wij dat ze geen hoofddoekje kan dragen." Burgerpersoneel van de politie dat geen uniform draagt en geen contact heeft met publiek mag wel een hoofddoek dragen. De politie wacht het oordeel af. Hoonhout: „Laat het college maar een uitspraak doen." Dat gebeurt op 14 november. weer Vrijwilligers, deelt de zorgen. „Het idee is dat als je meer preven tieve maatregelen treft aan de voor kant, je minder aan de achterkant hoeft te doen. Dus dat je dan best een beetje later bij de brand aan kunt komen. Veel brandweerlieden vinden dat een gevaarlijke ontwik keling." Dokter blijft wel realistisch. „We begrijpen dat je niet op elke straat hoek een brandweerkazerne kunt neerzetten. Als je ervoor kiest om in een hutje op de hei te gaan wonen, dan moet je je realiseren dat de brandweer niet binnen acht minu ten bij je kan zijn. Dan moet je meer eigen verantwoordelijkheid to nen. Maar als je in een normaal be volkt gebied woont, dan vinden wij het geen goed idee om de kazerne in een dorp te sluiten en vervolgens te zeggen: u krijgt allemaal een rookmelder, dan komt de brand weer uit het volgende dorp en dan is het net zo goed geregeld als daar voor. Want dat is niet zo." Bezuinigingen Volgens Dokter is het zaak om niet verder te bezuinigen op de brand weer. „Er moet een fijnmazige en robuuste hulpverleningsdienst staan. Op het moment dat er iets misgaat, moeten we snel en met voldoende materieel ter plaatse kunnen zijn. We denken dat dit kan met de huidige ongeveer duizend kazernes." Voorzitter Stephan Wevers van Brandweer Nederland is tevreden over het rapport, dat werd uitge voerd in opdracht van de 25 veilig heidsregio's. Wevers ziet ook ver- beterpunten. „We moeten investe ren in de verbinding tussen ons management en de brandweer mensen die op straat hulp bieden." nu v.a. Incl. vliegreis transfers Verblijf in 3- of 4-sterren hotels incl. ontbijt Lokale NL-sprekende reisleiding (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen nl donderdag 19 oktober 2017 GO 'Hou alle kazernes open' Chris Klomp Den Haag - Marcel Dokter Een medewerkster van de Rotterdamse politie vecht bij het College voor de Rechten van de Mens in Utrecht het hoofddoekverbod tijdens werk tijd aan. Nadia Berkelder Rotterdam Een brandweerwagen rukt uit na een melding, fotolexvanlieshout/anp Unieke rondreis! Rabat Casablanca, Volubllis Fèz Beni Melal Marrakech Reis tegen absolute bodemprijzen mee naar het land van duizend-en-één- nacht en ervaar deze prachtige 8-daagse groepsrondreis naar de Koningssteden van Marokko! U start de reis in het sprookjesachtige Marrakech met het befaamde Djemaa El Fna Plein. Vervolgens doet u het schitterende Fèz aan en ziet u onder andere de oude vestingFez El Bali' om daarna ook Meknes en Rabatte bezoeken. Naast deze bijzondere Koningssteden nemen wij u mee naar de grootste stad van het land, Casablanca, en bezoekt u de oude Romeinse nederzetting Volubilis. Beleef een betoverende vakantie door dit fascinerende land vol contrasten en verrassingen! Wacht niette lang met boeken, want OP=OP! 3* RONDREIS i1 4* RONDREIS Nov. v.a. 299 Dec. v.a. 299 Jan. v.a. 399 Feb. v.a. 399 Mrt. v.a. 449 Nov. v.a. 379 Dec. v.a. 379 Jan. v.a. 479 Feb. v.a. 479 Mrt. v.a. 529 stipreizen.nl/mrkeib ■"stipreizen.nl/mrke4b Kijk voor nog méér rondreizen op onze website! stipreizen.nl (stip Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11