Meer groen rondom sportpark Het Schenge 7 Nieuw ommetje vol wetenswaardigheden Het parkeerterrein bij sportpark Het Schenge aan het Geldeloozepad in Goes gaat binnenkort op de schop. Het terrein krijgt een andere, mooiere inrichting met wat meer groen. Om de veiligheid te vergroten komt er een apart pad voor fietsers, zodat deze gescheiden worden van het autoverkeer. „We gaan ook een nieuw toegangshek plaatsen, waar door het voor automobilisten wat moeilijker wordt om het sportpark op te rijden", laat een woordvoerster van de gemeente weten. „Nu ge beurt dat regelmatig en dat vinden we onwenselijk." Het zuidelijke parkeerterrein van het sportpark (het noordelijke ligt er al goed bij) wordt ook voorzien van nieuw asfalt. Het verbeteren van de parkeerplaats is onderdeel van de omvangrijke vernieuwing van Het Schenge, die al een aantal jaar aan de gang is. Op het programma staat on der meer nog de vernieuwing van de kleedaccommodaties van de voetbalverenigingen SSV'65 en W Goes. Rugbyclub Tovaal, de Goese Mixed Hockey Club en atletiekver eniging AV'56 kregen eerder al nieuwe accommodaties. Het moet moeilijker worden het park op te rijden met auto's Onlangs werd bij de zuidelijke in gang van het sportpark nog een vrij toegankelijke sport- en speelterrein geopend met een rugbyveldje, een basketbalveld, een trimbaan, een voetbalmuur en een voetbalveld. ■'-5 - v K'V Kwadendamme dankt zijn naam aan de Kwade Dam, een dam dwars door het dorp. Het is een van de leuke weetjes die je ontdekt op het nieuwe ommetje rond het dorp. Het nieuwe ommetje rond Kwadendamme is een wandeling over dijkjes en langs oude, kleine polders. Met altijd de torenspits van de katholieke kerk in het zicht als baken. „Jaren geleden is het idee al ontstaan", vertelt Marga van der Plasse uit Kwadendamme. „Toen hebben we contact opge nomen met Stichting Land schapsbeheer. We vonden wel gehoor, maar op dat moment wa ren er geen middelen om het plan uit te voeren." Een jaar geleden keerde het tij en werd het plan nieuw leven ingeblazen door de dorpsraad, de kerk en Stichting Landschapsbeheer. Kwadendamme is een dorp dat omgeven is door oude dijken. Over die dijken - die over het al gemeen verkeersluw zijn - loopt een groot deel van de route die de naam Bonifatius heeft gekregen. Langs die dijken is een grote vari atie aan kleinschalige landschap pen te zien. Boomgaarden, akker land, veldjes met schapen. In de oude poldertjes staan ook (vaak mooi bewaard gebleven) boerde rijen met veel historie. Zoals de kerkboerderij in de Kaneelpolder. Die schuur deed ten tijde van de Protestantse Staatskerk dienst als schuilkerk voor de katholieken. Want Kwadendamme is van oudsher een katholieke enclave. „Vanuit die boerderij hebben we onze eerste Sacramentsprocessie gelopen", vertelt Van der Plasse. Op de driesprong op de Oud- Vreelandse dijk hangt een veldka- pelletje aan een boom waar deze tweejaarlijkse processie halt Jaren geleden is het ideevoordeze wandelroute ontstaan houdt. De tocht voert ook langs ty pisch Zeeuws 'spul'. Kleine boer derijen die te herkennen zijn aan de zwart geteerde houten schu ren, de gietijzeren ornamenten in de voordeur en de witte make laars op de nok. Tegenwoordig zijn ze in gebruik als woonhuis, maar de authentieke stijl is be waard gebleven en dat geldt voor veel boerderijen in de omgeving. „Daar, tussen de bomen, zie je nog net de Roode Hoeve. Die is prachtig gerestaureerd. Toen ze aan het werk waren kwam onder de verf die ossenbloedrode kleur tevoorschijn", vertelt Van der Plasse. De wandeling loopt niet langs de hoeve, de route slaat af richting het Schellepad. „Een oud schel penpad, een kerkenpad tussen Langeweegje en Kwadendamme." Het smalle, maar wel geasfal teerde, pad loopt dwars door de akkers en met een beetje fantasie zie je de kerkgangers in hun goeie goed over het pad lopen. Het ommetje rond en door Kwadendamme is ongeveer vijf kilometer lang. De route is goed bewegwijzerd en dankzij Hans de Vos (volgens Van der Plasse het historisch geweten van Kwaden damme) zijn alle historische fei tjes en wetenswaardigheden bon dig beschreven in de bijbehorende folder. Komende zondag wordt het pad geopend door de wandelaars van de maandagse seniorenwan delclub. De start is om t3.oo uur bij de kerk en iedereen kan mee lopen. „En na afloop is er bier, volgens goed Kwadendams ge bruik", zegt Van der Plasse. Waarom een keuken bij SSK kopen... ^CT\E' N FL0^oor C 999'y woensdag 18 oktober 2017 BE Rob Paardekam Goes - woordvoerder gemeente -"-Sï &Sf"svrf' Marga van der Plasse wandelt over het Schellepad, het oude kerkenpad, fotomechteldjansen Kuieren op dijkjes langs oude polders Melita Lanting -Marga van der Plasse V Unieke eigen service V Uitstekende garantie V Eigen montageafdeling V Realistisch foto-ontwerp V Alles in één hand! V Uitsluitend topkwaliteit V Nederlands fabricaat V Persoonlijk advies V Duidelijke informatie V Heldere afspraken V Korte lijnen Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 KEUKENSTUDIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL KELLERKEUKENS.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66